کد خبر: ۸۴۵۹۰
۱۹۶ بازدید
۰ دیدگاه

نقشه آمریکا برای تحریم آسمان ایران!

۹۷/۶/۲۰
۱۶:۴۴

اداره هوانوردی فدرال ایالات متحده آمریکا با انتشار بیانیه‌ای در ادامه فضاسازی علیه ایران به ایرلاین‌های آمریکایی هشدار داده است که حتی‌الامکان از آسمان ایران عبور نکنند.

با توجه به آنکه سال گذشته نیز اداره هوانوردی فدرال آمریکا چنین بیانیه‌ای را صادر کرده بود، حالا نیز خطاب به شرکت‌های هواپیمایی آمریکایی اعلام کرده است که به هنگام برنامه‌ریزی برای پرواز و عبور از آسمان ایران، تنش های سیاسی و خصومت‌های میان این دو کشور را نیز در نظر بگیرند.

دفتر خدمات پرواز آمریکا که وظیفه فراهم کردن اطلاعات امنیتی درباره آسمان کشورهای مختلف را بر عهده دارد، خاطرنشان کرده است از آنجایی که آسمان عراق در نوامبر سال گذشته باری دیگر برای ایرلاین‌های مختلف در سراسر جهان باز شد، ایرلاین های آمریکایی باید به تنش‌های بوجود آمده و وضعیت سیاسی کنونی میان ایران و ایالات متحده توجه ویژه‌ای داشته باشند و به‌هنگام انتخاب میان آسمان ایران و عراق برای پرواز محتاطانه‌تر از قبلتصمیم‌گیری کنند.

این در حالیست که وزارت امور خارجه ایالات متحده امریکا نیز چندی پیش از شهروندان آمریکایی درخواست کرده بود از سفرهای غیرضروری به ایران خودداری کنند.

تنش‌های میان این دو کشور پس از خروج دونالد ترامپ – رئیس جمهوری آمریکا – از توافق نامه هسته‌ای برجام با ایران و همچنین اعمال تحریم‌های خصمانه اقتصادی بیشتر علیه این کشور تشدید شد.   

 

منبع: ایسنا

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز