کد خبر: ۸۵۶۴۴
۳۴ بازدید
۰ دیدگاه

موضع قاطع اردوغان:

ترکیه به هیچ‌وجه زیر بار تحریم‌های زورگویانه آمریکا علیه ایران نخواهد رفت

۹۷/۸/۱۵
۲۰:۱۹

 

اردوغان: حرف ما یک موضع مشخص است؛ ما به هیچ‌وجه زیر بار این تحریم‌های یکجانبه آمریکا نخواهیم رفت.

"رجب طیب اردوغان" رییس جمهوری ترکیه اعلام کرد کشورش خود را موظف به رعایت تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران نمی‌داند.

به گزارش عصرایران به نقل از خبرگزاری رسمی ترکیه (آناتولی)، اردوغان امروز – سه شنبه- پس از جلسه حزب حاکم "عدالت و توسعه" در پاسخ به سوال خبرنگاران با اشاره به نارضایتی کشورش از اعمال تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران، گفت: تحریم‌های آمریکا علیه ایران را درست نمی‌دانیم چون از نظر ما این تحریم‌ها در جهت بر هم زدن موازنه جهانی اعمال شده است."

اردوغان افزود: این تحریم‌ها بر خلاف حقوق بین‌الملل و دیپلماسی بین‌المللی است. دنیا می‌خواهد در یک جهان صلح آمیز زندگی کند. ما نمی‌خواهیم در یک جهان امپریالیستی زندگی کنیم. نمی‌خواهیم در دنیایی با فشارهای امپریالیستی زندگی کنیم."

اردوغان افزود: نباید گفته شود چون زور و امکانات ما زیاد هست پس هر کاری می‌کنیم.

رییس جمهوری ترکیه افزود:" کشورهای اروپایی هم مخالف این کار هستند و قرار است در نشست پاریس همین موضوعات را مورد بحث قرار دهند.

او درباره معافیت موقت آمریکا به دولت ترکیه دبرباره خرید نفت از ایران نیز تاکید کرد: ما از همان ابتدای اعلام ایین تحریم‌های یکجانبه مخالفت اصولی خودمان را با آن اعلام کردیم و گفتیم حاضر به رعایت آنها نیستیم. حرف ما یک موضع مشخص است؛ ما به هیچ‌وجه زیر بار این تحریم‌های یکجانبه آمریکا نخواهیم رفت. ما سالانه 10 میلیارد متر مکعب از ایران گاز وارد می‌کنیم؛ مگر قرار است با رعایت تحریم‌های آمریکا مردم ما  در سرمای زمستان یخ بزنند! ما زیر بار چنین تحریمی نخواهیم رفت و آن را قبول نخواهیم کرد."

گفتنی است "مولود چاووش اوغلو" وزیر امور خارجه ترکیه نیز امروز – سه شنبه- در موضعی مشابه اردوغان، مخالفت اصولی کشورش با تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران را مورد تاکید قرار داد.

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز