کد خبر: ۸۶۰۷۲
۲۸۹ بازدید
۱۳ دیدگاه

برق رایگان در قم! پزشکیان:

چرا تبعیض؟

۹۷/۹/۱۰
۰۰:۲۶

ایسنا: نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در خصوص درخواست مردم زواره درباره کاهش تعرفه برق با توجه به گرمای هوا در این شهر، با کنایه به تعرفه برق در استان قم گفت: تمام پیامبران آمدند که عدالت را پیاده کنند و روحانیت معظم ما در استان قم نباید از چیزی استفاده کند که مشابه آن در جایی دیگر نیست.

، مسعود پزشکیان در جمع مردم زواره در مسجد جامع این شهر در خصوص درخواست مردمی برای کاهش تعرفه برق با توجه به گرمای هوا در این شهر گفت: تمام پیامبران آمدند که عدالت را پیاده کنند روحانیت معظم ما در استان قم نباید از چیزی استفاده کند که مشابه آن در جایی دیگر نیست.

شهر زواره از شهرهای گرم و خشک ایران است اما تعرفه برق در آن شبیه به شهرهای گرم و خشک که در تابستان یارانه بیشتری دارند محاسبه نمی‌شود.

پیش از این نیز استان قم درخواست مشابهی داشته و در سال ۱۳۹۲ با مصوبه هیئت دولت، وزارت نیرو تعرفه برق استان قم را از مناطق گرمسیر ۴ به مناطق گرمسیر ۳ تغییر داد و با این اقدام تعرفه برق استان قم تا ۷۷ درصد کاهش پیدا کرد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: حضرت علی وقتی برادر خود بیش از حقش را درخواست کرد آهن گداخته روی دستش گذاشت. یعنی عدالت را رعایت کرد. اگر قرار است عدالتی در کشور رعایت شود باید برای همه یکسان باشد نمی‌شود در یک شهر باشد و در شهر دیگر وجود نداشته نباشد.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۷/۹/۱۱ ۱۴:۱۵

اتفاقاتعرفه گازمناطق سردسیرامسال 15درصدگرانترشده،درتابستان هم بخاطرمصرف برق بیشترمناطق مرکزی وجنوبی برق استانهای شمالغربی قطع میشود

۹۷/۹/۱۱ ۱۱:۳۸

البته مسیر تهران ساوه مسیر اتصال ۱۸ استان بوده بعد از تغییر رژیم جای قم و با ساوه عوض کردن الآن هم مسیر ساوه پرترافیکتره با یه جاده شلوغ و...

۹۷/۹/۱۱ ۰۹:۳۸

اتوبان قزوین هم مسیر اتصال استان های : قزوین-زنجان-گیلان-اردبیل-اذرشرقی-اذرغربی-کردستان-همدان-کرمانشاه-ایلام و همچنین مسیر اتصال به اروپا و کشورهای شوروی سابق و عراق و ... است. چرا چراغانی نکردنش؟

۹۷/۹/۱۱ ۰۰:۵۴

اتوبان قم تهران مسیر اتصال 18 استان به پایتخته با بیشترین حجم تردد جاده ای در کشور و در زمان دولت اصلاحات (بدلیل حجم فشرده ترافیک بسیار خطرآفرین بود حتی در یک تصادف زنجیره ای 300 خودرو در تاریکی مطلق با هم برخورد کردند) در سال 82 نصب چراغهای وسط اتوبان در دستور کار دولت قرار گرفت و با مصوبه ی دولت وقت اجرا شد.
ضمنن مناطق گرمسیر جنوبی هم از برق ارزانتر برخوردارند همانطوری که از گاز گرانتر برخوردارند بر عکس مناطق سردسیر کشور. (دما براساس نُرم سالانه ملاک تعیین است)

۹۷/۹/۱۱ ۰۰:۵۲

یاد یه مرجع تقلیدی افتادم فرموده بودن باید به قم یه بودجه درست و حسابی بدن

۹۷/۹/۱۰ ۲۰:۰۲

ببخشید بدون ویزا وارد شدیم 😁

۹۷/۹/۱۰ ۱۹:۳۰

چراغانی برای این است. اقایان خواستند تشریف ببرند. مسیر قم را گم نکنن!

۹۷/۹/۱۰ ۱۹:۱۵

چه عجب قم؟ تقبل الله زیارتکم ...... آقای مهندس، مطمئن باشید زیارت قم چشم بصیرت بندگان خوب مثل شمارا باز کرده بوده است

۹۷/۹/۱۰ ۱۸:۲۲

سال گذشته قم رفتم. عوارضی اش فقط 500 تومن بود. موقع برگشتن که شب بود دیدم تمام 130 کیلومتر به دو طرف اتوبان چراغانی است مثل روز. اتوبان زنجان ـ قزوین الان 3500 تومان دریافت می کند و در شب، ظلمات است.

۹۷/۹/۱۰ ۱۳:۲۶

امروزه در مقطعی قرار داریم که اگه تبعیض ندیدیم باتعجب بپرسیم چرا تبعیض نیست

۹۷/۹/۱۰ ۱۳:۲۶

امروزه در مقطعی قرار داریم که اگه تبعیض ندیدیم باتعجب بپرسیم چرا تبعیض نیست

۹۷/۹/۱۰ ۱۳:۰۴

برادر عزیز انصاف داشته باش در انتخاب تیتر مگر مردم زواره وقم برق مجانی خواسته اند یا طبق قانون درخواست کرده اند شهر زواره از شهرهای گرم و خشک ایران است اما تعرفه برق در آن شبیه به شهرهای گرم و خشک که در تابستان یارانه بیشتری دارند محاسبه نمی‌شود خدا وقیامت را فراموش نکنیم به خاطر جناحهای سیاسی خودرا مدیون نکنیم

۹۷/۹/۱۰ ۱۰:۱۸

کشور قم!!!!!!!!!

اخبار روز