کد خبر: ۸۶۰۹۳
۷۲ بازدید
۰ دیدگاه

یوسفیان ملأ:

اعدام زنجانی شاید لازم‌الاجرا شود

۹۷/۹/۱۱
۱۷:۱۳


اعتماد آنلاین: عزت‌الله یوسفیان ملأ نماینده آمل و عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی درباره آخرین وضعیت پرونده بابک زنجانی،‌ گفت: اگر بابک زنجانی وجوهی را که بدهکار است به بیت‌المال بازنگرداند، حکم اعدام او لازم‌الاجرا و قطعی است.

او تأکید کرد: محاکم قضایی که رأی درستی داده‌اند هنوز ناامید نشده‌اند و فکر می‌کنند که هنوز بابک زنجانی می‌تواند آن‌ها را هدایت کند تا پول‌ها برگردد اما اگر روزی محاکم قضایی به این نتیجه برسند که آن وجوه دیگر برنمی‌گردد و راهی نیست حکم را اجرا می‌کنند.

این نماینده مجلس درباره احتمال ارائه تخفیف در پرونده بابک زنجانی، گفت: اگر بابک زنجانی وجوه را برگرداند موجب تخفیف حکمش می‌شود؛ چون در قانون آمده اگر مجرم به نحوی اقدام کند تا حق‌وحقوق اشخاص و افراد داده شود یا منجر به این شود که جرم کشف و افراد مجرم تحت تعقیب قرار بگیرند، در حکمش تخفیف داده می‌شود. در این صورت پرونده بابک زنجانی را می‌توانند به دادگاه برگردانند و دادگاه به او تخفیف بدهد. برای مثال حکم او را به حبس ابد یا 15 سال و یا 10 سال حبس تغییر دهند اما این موضوع بستگی به اقدام بابک زنجانی دارد.

یوسفیان‌ملا گفت: هنوز زمانی که به بابک زنجانی برای برگرداندن اموال داده‌شده، منقضی نشده است اما هر وقت محاکم به این نتیجه برسند که زمان شرط منقضی شده حتماً حکم اجرا می‌شود.

او ادامه داد: پرونده بابک زنجانی در اجرای احکام است و منتظر اقداماتی از جانب او هستند و هر زمان ممکن است که حکم اجرا شود. بابک زنجانی آدرس‌هایی می‌دهد اما به نتیجه نمی‌رسد و در برخی مواقع به پول نزدیک می‌شوند. به‌هرحال یکسری اتفاقات افتاده است و همکاری‌هایی انجام شده که به نتیجه نرسیده است.

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز