کد خبر: ۸۶۱۰۶
۶۸ بازدید
۰ دیدگاه

طرح حمایت از پیام رسان‌های داخلی در مجلس رد شد

۹۷/۹/۱۱
۱۷:۲۳

این طرح با ۱۰۴ رأی موافق، ۶۵ رأی مخالف و ۹ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۲ نماینده حاضر در جلسه علنی رد شد.

نمایندگان، یک فوریت طرحی برای حمایت از پیام رسان‌های داخلی را رد کردند.

به گزارش مهر، در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی، یک فوریت طرح الحاق دو تبصره به بند ۳ ماده ۶۷ قانون برنامه ششم توسعه درباره حمایت از پیام رسان‌های داخلی در دستور کار قرار گرفت که با ۱۰۴ رأی موافق، ۶۵ رأی مخالف و ۹ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۲ نماینده حاضر در جلسه علنی رد شد.

گفتنی است غلامرضا کاتب در زمان بررسی این طرح با استناد بر اصل ۱۱۰ قانون اساسی در اخطاری گفت مطابق با آیین نامه داخلی مجلس، هیات رئیسه و رئیس مجلس نباید طرح هایی را که مغایر با سیاست های ابلاغی هستند، اعلام وصول کنند یا آنکه در دستور کار مجلس قرار دهند و بر این اساس این طرح که مغایر با سیاست های ابلاغی است باید از دستور کار خارج شود.

همچنین احد آزادیخواه به عنوان موافق این طرح،گفت: بیش از ۱۰۰ نفر از نمایندگان درخواست بررسی این طرح به صورت دوفوریتی را دارند، چرا که یکی از خلاءهای جدی ما تعیین تکلیف پیام رسان هاست.

وی ادامه داد: بیش از ۴۰ میلیون نفر از جمعیت کشورمان از پیام رسان های وارداتی استفاده می کنند و بر این اساس باید پیام رسان های داخلی کشور تقویت شوند.

همچنین حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین در مخالفت با این طرح ، گفت: مخالفت بنده با طرح مذکور این است که صیانت از پیام رسان ها را نمی توان در یک بازه زمانی موقت بررسی کرد و همچنین جای این قانونگذاری در برنامه پنجساله توسعه نیست.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز