کد خبر: ۸۶۱۲۱
۲۶۰ بازدید
۱ دیدگاه

معتضد:

در مجلس 7 نوع کباب سرو می شود /نمایندگان شکمشان سیر است

۹۷/۹/۱۲
۱۱:۱۹

معتضد: روزانه در مجلس 7 نوع کباب سرو می شود

با توجه به سالروز شهادت آیت الله مدرس، نمایندگان مجلس دهم در نطق علنی خود در جلسه روز یکشنبه (11 آذر) به تعریف و تمجدید از ساده زیستی، مبارزه با استبداد و بسیاری از ویژگی های اخلاقی این مرد بزرگ پرداختند. همچنین نمایندگان پارلمان ملی در نطق خود اعلام کردند که لازم است ویژگی های اخلاقی آیت الله مدرس در رفتارهای تمامی نمایندگان نمود یابد.

در همین راستا خسرو معتضد، تاریخ نگار و مقاله نویس، در خصوص اظهارات نمایندگان و ویژگی های امروز آنان در مقایسه با مرحوم مدرس، گفت: آزادگی، صراحت بیان، شجاعت و ساده زیستی از ویژگی های بارز و اساسی مرحوم مدرس بود؛ چیزی که نمایندگان مجلس پس از او به ویژه مجلس دهم از آن بی بهره ادامه داد: با توجه به معضلات اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی کشور نمایندگان پارلمان ملی وظیفه دارند تا در صدد رفع این معضلات برآیند اما متاسفانه امروز شاهد هستیم که نمایندگان هیچ تلاشی برای بهبود شرایط حاضر نکرده و تنها شعار می دهند.

نطق امروز آن ها و تعریف از خصوصیات مرحوم مصدق نیز بر اساس شعارزدگی بوده و این شعارزدگی پوششی است برای رانت خواری ها و عمل نکردن به وظایف خود است.

این تاریخ نگار همچنین ادامه داد: پیشتر مجلس روزانه پذیرای هزاران مهمان بود اما در حال حاضرلژهای مهمان مجلس در اکثر روزها خالی است چراکه اجازه ورود به هر ارگان، سازمان و ... وجود ندارد همان مهمانان اندک هم به وسیله لابی گری ها مهمان مجلس می شوند.

روزانه در مجلس 7 نوع کباب به غیر از سایر غذاها و دسرها سرو می شود در صورتی که مردم در بدست آوردن لقمه ای نان با مشکل مواجه هستند. نمایندگان امروز مجلس شکمشان سیر است چراکه در مجلس و در خانه با کباب های متنوع خود را سیر کرده و در بین مردم از خوردن امتناع می کنند.

معتضد افزود: نمایندگان و اعضای دولت از رفتن به مناطق زلزله زده، سیل زده و هفت تپه شوش برای رفع مشکلات آنان امتناع کرده و به پیام تاسفی اکتفا می کنند این در حالی است با وجود انتقاد به دیگر عملکردهای آنان "شاه و هویدا" در صورت بروز رویدادی طبیعی در اسرع وقت برای سرکشی از منطقه به محل آسیب دیده سفر می کردند. این عدم عمل کردن به مسئولیت، نشان دهنده ضعفی بزرگ در عملکرد ماست.

وی همچنین خاطرنشان کرد: نمایندگان این دوره هم از مجلس به هیچ عنوان شبیه مدرس نیستند چراکه اکثر آنان 2 و یا چند منبع درآمد به غیر از درآمد حاصل از مجلس دارند. مجلسی که صندلی های آن در بیشتر روزها خالی است و یا نمایندگان آن به صورت مداوم زمان خود را به استراحت در نمازخانه، سرگرمی در سالن غذاخوری برای خوردن 7 نوع کباب و دیگر غذاها، بازی کردن با گوشی موبایل در صحن علنی و خوردن میوه می گذراند به هیچ عنوان شبیه مرحوم مدرس نبوده و نخواهد بود.

این تاریخ نگار در پایان افزود: از 290 نماینده مجلس دهم، شاید تنها 10 نماینده قابلیت عضویت در پارلمان ملی را داشه باشند چراکه هیچ عملی در راستای بهبود معیشت مردم نمی کنند و به شعارزدگی، خودنمایی و استفاده از موقعیت خود برای آینده اکتفا می کنند. / دیده بان‌ ایران

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۷/۹/۱۲ ۲۲:۵۰

مجلس دیگر خانه ملت نیست

اخبار روز