کد خبر: ۸۶۱۲۲
۱۸۳ بازدید
۰ دیدگاه

نجات بیمار زن از خودکشی توسط کادر متخصص بیمارستان رازی تبریز

۹۷/۹/۱۲
۱۱:۲۲

مدیر بیمارستان رازی با اشاره به انتشار خبری مبنی بر اقدام به خودکشی یکی از بیماران بستری در این بیمارستان گفته است: خوشبختانه این بیمار زن از مرگ حتمی نجات یافته و فعلاً در بخش مراقبتهای ویژه بیمارستان بستری و تحت نظر پزشکان متخصص مربوطه تحت معالجه است.

دکتر قاسم خازن: بیمارستان رازی تبریز بزرگترین مرکز آموزشی و درمانی تخصصی و فوق تخصصی جهت درمان بیماران روانپزشکی درشمالغرب کشور است و سالانه پذیرای حدود ۱۲ هزار نفر بیمار بستری روانپزشکی است و افکار و اقدام به خودکشی یکی از مهمترین علائم این اختلالات و یکی از مهمترین دلایل بستری این بیماران است. 

او گفت: هرچند طبق منابع معتبر علمی روانپزشکی، بستری شدن به معنی منتفی شدن خطر خودکشی در حین بستری نیست و خودکشی در بهترین مراکز روانپزشکی دنیا نیز اتفاق می افتد. 

مدیر بیمارستان رازی تبریز ادامه داد: با نظر به اینکه تمامی تمهیدات و اقدامات لازم برای افزایش ایمنی بیماران، برای جلوگیری از خودکشی آنان در این مرکز بصورت مستمر انجام می گیرد ولیکن در مواردی چنین اتفاقاتی ممکن است در مراکز روانپزشکی پیش آید. 

دکتر خازن خاطرنشان ساخت: نکته قابل توجه در چنین حوادثی دقت در نحوه انتشار خبر خودکشی است، زیرا انتشار نامناسب چنین اخباری ممکن است باعث افزایش بروز ناگهانی آن در جامعه و بیمارستان شود. 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز