کد خبر: ۸۷۸۲۵
۷۳ بازدید
۰ دیدگاه

جدیدترین تغییرات فوتبال در نشست عمومی سالیانه بورد بین الملل

۹۷/۱۲/۱۲
۱۰:۱۸

 

یکصد و سی و سومین نشست عمومی سالیانه بورد بین الملل فوتبال در آبردین اسکاتلند با حضور جیووانی اینفانتینو رییس فیفا و سایر اعضا برگزار شد که در این نشست در مورد اجرای قوانین بازی فوتبال تصمیمات جدیدی اتخاذ گردید که مهمترین آنها به شرح زیر است:

به ثمر رسیدن مستقیم گل بوسیله دست یا بازو حتی بصورت اتفاقی و تصادفی مردود است حتی اگر کنترل توپ و یا در اختیار گرفتن آن نیز بصورت اتفاقی با دست یا بازو بوده باشد. 

هیچ بازیکنی از تیم مهاجم اجازه حضور در دیواره دفاعی مدافعین را ندارد و بازیکنان مهاجم باید حداقل ۱متر از دیوار دفاعی فاصله داشته باشند. این قانون باعث جلوگیری از درگیری و برخوردهای احتمالی بین بازیکنان می‌شود. 

قانون این اجازه را به داور می‌دهد جهت جلوگیری از اتلاف وقت بازی که بصورت یک تاکتیک درآمده است، از بازیکنی که تعویض شده بخواهد تا از نزدیک‌ترین خطوط(طولی و عرضی) زمین بازی را ترک کند.

داور می تواند هریک از اعضای کادر فنی تیم‌ها را با نشان دادن کارت زرد و قرمز جریمه کندتغییری که در قانون ضربه دروازه بوجود آمده و آن اینکه  دیگر لازم نیست توپ برای در جریان بازی قرار گرفتن پس از ضربه دروازه و یا ضربه آزاد  از محوطه جریمه متعلق به زننده ضربه خارج شود.

درصورتیکه توپ به بدن داور اصابت کند بازی با دراپ‌بال آغاز می‌شود.  

تغییری در قانون حرکت دروازه‌بانان در هنگام ضربه پنالتی لحاظ شده است، که در این حالت نیاز است که یک پای دروازه‌بان بر روی خط باشد.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز