کد خبر: ۸۷۹۵۱
۱۸۰ بازدید
۶ دیدگاه

تازه ترین آمار جمعیت مسلمانان دنیا

۹۷/۱۲/۱۶
۰۹:۳۰

 

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:

مرکز مطالعات و پژوهش‌های دینی اجتماعی پیوفورم آمریکا طی گزارشی جدیدترین آمار توزیع جمعیتی ادیان جهان را اعلام کرد.

براساس گزارش این مرکز، در آمارگیری که در 230 کشور جهان درباره پیروان ادیان مختلف انجام شده است، دین مسیحیت با 31.5 درصد پیرو در میان مردم جهان در رتبه اول و اسلام با 23 درصد پیرو، در رتبه دوم قرار دارند.

این مرکز همچنین در گزارش خود آورده است دین مسیحیت 2.2 میلیارد نفر و اسلام 1.6 میلیارد نفر پیرو دارند و پس از این دو، ملحدان (بی‌دینان) با یک میلیارد نفر بیشترین جمعیت جهان را تشکیل می‌دهند و در رتبه سوم جهان قرار دارند.

همچنین پیروان آیین هندو نزدیک به یک میلیارد نفر، بودا 500 میلیون نفر، و دین یهود بیش از 14 میلیون نفر گزارش شده است. براساس این آمار جنوب شرق آسیا با 858 میلیون نفر ملحد بیشترین ملحدان را در خود جای داده است. کمترین ملحدان نیز در خاورمیانه هستند که تعداد آن‌ها از یک میلیون و صدهزار نفر تجاوز نمی‌کند. 

کشور چین که در حدود 62.2 در صد از «بی دینان» در آن ساکن هستند، مرکز ملحدان جهان شمرده می‌شود. این گزارش می‌افزاید دین اسلام بیش از دیگر ادیان درحال گسترش در جهان است.

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۷/۱۲/۱۸ ۲۱:۲۸

مشکل اینه که چند نفر در نام مسلمان هستند و از دین زده شده‌اند
خدا از باعث و بانیش،نگذره

۹۷/۱۲/۱۸ ۲۱:۲۸

مشکل اینه که چند نفر در نام مسلمان هستند و از دین زده شده‌اند
خدا از باعث و بانیش،نگذره

۹۷/۱۲/۱۷ ۱۱:۴۸

بنده به این بحث هایی که میگه دلت صاف باشه و بقیه ولش و مباحث تکثرگرایی دینی و ... معتقد نیستم اما آیا کیفیت دینداری ما در چه حدی است ؟این بی دین بودن آنها علت عمده اش نرسیدن حقیقت دین به آنها و داشتن موانع اجتماعی وسیاسی و... است آنها هم بر طبق آنچه بدان علم یافتند وبراساس فطرت که در همه انسانها وجود دارد و باندازه حقیقتی که درک کردن مورد سوال قرار خواهند گرفت ما نباید نگران اینان باشیم آنها خدایی دارند و خود عادلانه رفتارخواهند کرد بلکه باید بیشتر نگران خودمان باشیم که با وجود اینکه حقیقت امر به ما ابلاغ شده در عمل آنها از ما جلوتر هستند
بقول شاعر
مسلمانان مسلمانان مسلمانی زسر گیرید
که کفر از شرم یار من مسلمان وار می آید

۹۷/۱۲/۱۷ ۰۹:۴۴

چه فرقی میکندهمه یه روزی میمرند،فعلااین دنیاروبچسب

۹۷/۱۲/۱۶ ۱۵:۲۴

بی دینان چطوردراین جهان زندگی میکنند؟
این فکرانسان چراافریده شده وبه کجاخواهدرفت؟

اخبار روز