کد خبر: ۸۸۰۰۱
۱۳۹ بازدید
۰ دیدگاه

ظریف:

آماده همکاری با عربستان هستیم

۹۷/۱۲/۲۰
۲۳:۳۶

 

ظریف: آمریکا نمی تواند روابط ایران و عراق را متوقف کند / آماده همکاری با عربستان هستیممحمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران در این مصاحبه با بیان اینکه ایران به دنبال رقابت با آمریکا در عراق نیست، گفت: این ایالات متحده است که عراقی ها را برای انتخاب (میان ایران و آمریکا) تحت فشار می گذارد.
ظریف تصریح کرد: ما هرگز از عراقی ها نخواسته ایم که انتخاب کنند. ما روابط خوبی با عراق داریم. عراق همسایه ما است. آمریکا قادر نیست که روابط میان ایران و عراق را متوقف کند.
وزیر خارجه ایران با اشاره به پیوندهای تاریخی و جغرافیایی ایران و عراق افزود: حتی جنگ 8 ساله که از سوی صدام حسین به ایرانیان و عراقی ها تحمیل شد، نتوانست این روابط تاریخی، جغرافیایی حتی خانوادگی را متوقف کند.
ظریف ادامه داد: ما راهبردی منطقه ای تحت عنوان «منطقه قدرتمندتر» به جای کشورهای قوی یا مردان قدرتمند در منطقه داریم. ما به اندازه کافی مردان قدرتمند داشته ایم، [اکنون] به یک منطقه قدرتمند نیاز داریم.
وزیر خارجه ایران تصریح کرد: ما اینجا نیستیم که علیه هیچ کشوری اقدامی کنیم، یا از سوی ایران به دنبال دخالت در کشوری باشیم؛ مواضع ما بسیاری صریح بوده و خواستار گفت و گو شده ایم. 
خبر در حال تکمیل است...

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز