کد خبر: ۸۸۱۸۹
۱۲۳ بازدید
۰ دیدگاه

اهداء عضو جوان تبریزی جان 2 نفر را نجات داد

۹۸/۱/۱۰
۲۳:۴۰

 

کلیه و قلب جوان تبریزی که به علت مرگ مغزی در بیمارستان امام رضا (ع) تبریز بستری بود به دو نفر زندگی دوباره بخشید.

به گزارش روابط عمومی مرکز، دکتر محمد علیزاده رئیس مرکز آموزشی و درمانی امام رضا (ع) تبریز در این خصوص اظهار داشت: به دنبال تشخیص و تایید پزشکان متخصص این مرکز مبنی بر مرگ مغزی شدن بیمار 38 ساله و موافقت خانواده بیمار اعضای وی اهداء شد.

علیزاده افزود: با هماهنگی و آمادگی تیم پیوند این مرکز بیمار به بخش پیوند اعضاء این مرکز انتقال و کلیه اهداء کننده به بیمار 28 ساله اهل مرند توسط تیم جراحی پیوند کلیه به مدیریت زمردی  جراح و متخصص پیوندکلیه این مرکز با موفقیت پیوند زده شد.وی ادامه داد: قلب بیمار نیز برای پیوند به بیمارستان شهید مدنی تبریز انتقال یافت.

علیزاده با تقدیر از عمل انسان دوستانه اهداء عضو و جان دوباره بخشیدن به افراد نیازمند یادآور شد: بخشش و اهداء عضو در حقیقت اهداء زندگی بوده و در آموزه های دینی ما نیز تاکید موکد شده است از اینرو انتظار می‌رود تا فرهنگ اهداء عضو بیش از پیش رواج یافته و شاهد پیوندهای عضو بیشتری از این قبیل باشیم.

وی خاطر نشان کرد: ترویج فرهنگ اهداء عضو در واقع تزریق امید به جامعه می باشد لذا از تمامی افراد جامعه خواهشمندیم تا پس از تأیید و حصول اطمینان از مرگ مغزی کامل بیمار نسبت به  اهدا عضو اقدام نمایند.

علیزاده افزود: با توجه به اینکه در روزهای آغازین سال نو و نیمه تعطیل قرار داریم اما کادر درمانی این مرکز ارائه خدمات درمانی تشخیصی را یک وظیفه دانسته و اولین اهدا عضو سال جدید و اولین پیوند سال جاری امروز در این مرکز با موفقیت انجام یافت.

خاطر نشان می شود این عمل در مدت زمان 4 ساعت و تحت نظارت کاکایی  مدیر تیم جراحی پیوند در بیمارستان امام رضا (ع) تبریز انجام شد.

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز