کد خبر: ۸۸۶۷۹
۶۳۱ بازدید
۰ دیدگاه

آیت الله مکارم شیرازی هم ممنوع التصویر شد؟!

۹۸/۲/۱۹
۱۲:۳۲

 

پس از جنجال بر سر برنامه برنده باش و نظر آیت الله مکارم شیرازی درباره قمار بودن سیکل اسپانسرینگ این سبک برنامه ها، حالا خبر رسیده است که برنامه های هرشب این مرجع تقلید که هر سال در ماه مبارک رمضان از تلویزیون پخش می شد، از جدول پخش برنامه ها کنار گذاشته شده است.

با نگاهی به اتفاقات ماه های اخیر به نظر می رسد سیاست رسانه ملی، حذف برنامه های مربوط به چهره هایی باشد که با سیاست های این سازمان موافق نیستند و خواهان مردمی شدن صداوسیما هستند.

این نحوه برخورد با منتقدان این پرسش را برای افکارعمومی به وجود می آورد که آیا در پشت پرده، زدوبندهای مالی خاصی وجود دارد که حت مراجع تقلید هم با نگاه قهرآمیز مدیران سازمان روبرو می شوند و آیا واقعا حذف برنامه آیت الله مکارم شیرازی به دلیل انتقاد از برنامه محمدرضا گلزار بوده است؟پیش از این برنامه نود نیز از جدول پخش حذف شد. همان برنامه ای که مخاطبان صداوسیما رای به محبوبیت آن داده بودند، اما برخی دست های پشت پرده با دست بردن در نتایج نظرسنجی، برنامه برنده باش را در صدر قرار دادند و حتی مراجع تقلید منتقد این برنامه را هم از قاب سیما بیرون می برند.

کنار گذاشتن عادل فردوسی پور، حذف برنامه احسان علیخانی و ممانعت از اجرای بنیامین بهادری و همچنین خارج کردن رشیدپور از فهرست مجری های شبکه سه، این ابهام را به وجود آورده است که شاید حذف برنامه ثابت آیت الله مکارم نیز پشت پرده هایی از جنس دیگر برنامه ها دارد.

سکوت شورای نظارت بر صداوسیما در برابر این دست برخوردهای سلیقه ای، آینده ای روشن را در ارتباط با حضور چهره ها در برنامه های تلویزیونی پیش روی مخاطبان قرار نمی دهد و بنابراین باید انتظار داشت که روند افول محبوبیت تلویزیون با شیب تندتری ادامه پیدا کند.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز