کد خبر: ۸۹۱۸
۸۰۲ بازدید
۰ دیدگاه

به بهانه 15 اسفند روز درختكاری؛

کاشت نهال توسط رهبر معظم انقلاب

۱۳۹۱/۱۲/۱۵
۱۸:۲۵

 

 

گلایه‌ای كه از مسئولان مرتبط با موضوع درخت و درختكاری وجود دارد، این است كه گاهی صدها درخت در جاهایی كه نباید قطع بشوند، قطع می شوند.
گروه اجتماعی: در هفته منابع طبیعی و روز درختكاری، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ظهر امروز (سه شنبه) دو اصله نهال غرس كردند.

به گزارش افکارنیوز به نقل پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری، ایشان در سخنانی، گیاه و درخت را برای هر كشور و مجموعه بشری مایه بركت و آبادانی خواندند و با اشاره به سفارش اسلام به كاشت و نگهداری درختان و همچنین جلوگیری از قطع آن، خاطرنشان كردند: گلایه ای كه از مسئولان مرتبط با موضوع درخت و درختكاری وجود دارد، این است كه گاهی صدها درخت در جاهایی كه نباید قطع بشوند، قطع می شوند.

ایشان افزودند: علاوه بر غصب زمین های اطراف شهرها و آبادی ها و از بین رفتن پوشش گیاهی توسط برخی افراد سودجو كه سبزی این مناطق را به سیمان و ساختمان های بلند مرتبه تبدیل می كنند، مجموعه ی جنگل های كشور نیز در معرض تهدید قرار دارد.

حضرت آیت الله خامنه ای با تأكید بر ضرورت شكل گیری عزم و اداره راسخ برای جلوگیری از تصرف غیر قانونی مناطق اطراف شهرهای بزرگ تصریح كردند: از بین رفتن محیط سبز اطراف شهرها‌، بخصوص جنگل ها، مشكلات متعدد بشری را بدنبال دارد كه همه مسئولین مرتبط با موضوع در دولت، مجلس، قوه قضائیه و شهرداری ها باید برای جلوگیری از پیشرفت این حركت غلط، اقدام جدی بعمل آورند.

در این مراسم، وزیر جهاد كشاورزی، رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست، و همچنین شهردار و استاندار تهران حضور داشتند.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز