کد خبر: ۸۹۱۹
۵۰۳ بازدید
۰ دیدگاه

۲۱ دستور نوروزی وزیر کشور

۱۳۹۱/۱۲/۱۵
۱۹:۲۱

 

 

نجار، وزیر کشور به منظور فراهم آوردن شرایط و تسهیلات لازم برای انجام هرچه بهتر و مطلوب تر سفرهای نوروزی آحاد هموطنان در فضایی ایمن و با شور و نشاط و با توجه به ارزش‌های والای اسلامی دستوراتی را به استانداران ابلاغ کرده است تا ضمن فعال نمودن همه دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط نسبت به ایجاد آمادگی‌ها و پیش بینی‌های لازم اقدام شود.

به گزارش ایسنا، دستورات وزیر کشور شامل موارد ذیل می باشد؛

۱- ضرورت انجام پیش‌بینی‌های لازم برای تامین امنیت عمومی و کامل مردم در مسیرها و راه‌های مواصلاتی، درون شهرها، پارک‌ها، اماکن عمومی و مراکز فرهنگی، تفریحی، رفاهی و اقامتی.

۲- افزایش هوشیاری و تشدید اقدامات امنیتی و افزایش گشت‌های مراقبتی برای تامین امنیت اماکن مسکونی و محل‌های کسب و کار مردم در اقصی نقاط کشور.

۳- ضرورت رصد منظم بازار کالا و خدمات و نظارت جدی بر کیفیت و قیمت کالاها و نرخ خدمات.

۴- بازرسی و نظارت مستمر بر فعالیت و خدمات ارائه شده توسط مراکز عرضه مواد غذایی و رستوران‌های بین راهی و شهرها اعم از نرخ و کیفیت خدمات و رعایت مسائل مربوط به بهداشت و سلامت مردم.

۵- مهیا و آماده نمودن مساجد و اماکن بین راهی برای انجام فریضه نماز و استراحت مسافرین نوروزی.

۶- اعمال نظارت‌های لازم بر مراکز بین راهی و مراکز اقامتی از طریق انجام بازرسی‌های مستمر.

۷- ضرورت استقرار پایگاه‌های امداد و نجات در مسیرها و محورهای مواصلاتی و آماده‌سازی بیمارستانهای صحرایی.

۸- ضرورت فعال سازی کامل مراکز اورژانس، بیمارستان‌ها، داروخانه‌ها و مراکز درمانی برای پذیرش و ارائه خدمات درمانی به هموطنان به صورت شبانه روزی.

۹- الزام کلیه شرکت‌های خودروساز و تعمیرگاه‌های وابسته، به ارائه خدمات با هزینه مناسب به مسافران نوروزی بصورت ۲۴ ساعته در جاده‌ها و مسیرها و داخل شهرها.

۱۰- ضرورت رفع نواقص احتمالی و راه اندازی همه جایگاه‌های عرضه سوخت با حداکثر ظرفیت اعم از پمپ بنزین‌ها و جایگاه‌های CNG در داخل شهرها و همه جاده‌ها و راه‌های مواصلاتی.

۱۱- ضرورت اعمال نظارت بر فعالیت مراکز حمل و نقل درون و برون شهری و فعال سازی همه ظرفیت‌ها در این بخش.

۱۲- برقراری نظم و ترافیک روان و تسهیل در تردد هموطنان در جاده‌ها و مسیرهای منتهی به مراکز فرهنگی و تفریحی.

۱۳- ضرورت الزام شبکه بانکی استان به فعال سازی دستگاه‌های خودپرداز و استفاده از همه ظرفیت‌های موجود و اعمال نظارت‌های لازم در این رابطه.

۱۴- ضرورت ایجاد مراکز راهنمایی و اطلاع رسانی برای مسافران نوروزی در مبادی ورودی شهرها.

۱۵- آماده باش کامل و شبانه روزی شهرداریها و الزام آنها برای آماده سای و مهیا نمودن هرچه بهتر فضای پارکها و اماکن عمومی برای استفاده مسافرین نوروزی.

۱۶- با عنایت به احتمال برودت هوا و ریزش بارش برف و باران و ایجاد مشکلات در برخی مسیرها و راه‌های مواصلاتی، ضرورت انجام همه پیش بینی‌های لازم برای بازگشایی سریع مسیرها و امدادرسانی به مسافران نوروزی .

۱۷- ضررت آمادگی شورای هماهنگی مدیریت بحران استان برای مقابله با حوادث و سوانح غیر مترقبه احتمالی.

۱۸- برنامه ریزی برای برگزاری جشنواره‌ها، برنامه‌ها و مسابقات فرهنگی و استفاده از این فرصت و ظرفیت بزرگ برای توسعه صنعت گردشگری.

۱۹- الزام همه دستگاه‌ها و نهادها به احترام و تکریم مردم و پاسخگویی و پیگیری سریع شکایات مردم .

۲۰- دولت خدمتگزار تا کنون منشا اقدامات و خدمات فراوان ارزنده و تاثیرگذاری در حوزه‌های مختلف در اقصی نقاط کشور بوده است لذا ضروری است به نحوی برنامه ریزی شود تا امکان آشنایی هرچه بیشتر مردم با انبوه این خدمات فراهم گردد.

۲۱- و نهایتا هر آنچه که می‌تواند در ایجاد شور و نشاط اجتماعی و رفاه و آسایش بیشتر هموطنان موثر باشد.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز