کد خبر: ۸۹۳۶۶
۹۲ بازدید
۱ دیدگاه

مزایده سومین تیم قدیمی آذربایجان شرقی

۹۸/۴/۱۸
۰۰:۲۵

امتیاز تیم فوتبال شهرداری تبریز برای واگذاری، به مزایده گذاشته شد.

مزایده سومین تیم قدیمی آذربایجان شرقیبه گزارش خبرگزاری فارس، شهرداری تبریز در راستای سیاست های ابلاغی و به منظور توسعه ورزش همگانی، سهمیه لیگ یک تیم فوتبال بزرگسالان خود را با شرایط اعلامی از سوی هیئت فوتبال و به شرط حفظ سهمیه در داخل استان واگذار می کند.
این تیم، سال 1365 با نام آتش‌نشانی تبریز فعالیت خود را آغاز کرد و اواخر دهه 60 به شهرداری تبریز تغییر نام داد.
تیم شهرداری تبریز سال 72 به قهرمانی سوپر لیگ آذربایجان‌شرقی دست یافت و در لیگ دسته یک ایران (لیگ برتر فعلی) حضور یافت.
این تیم در سال 74 به لیگ دسته 2 سقوط کرد اما یک سال بعد با هدایت بیژن ذوالفقار‌نسب به لیگ دسته یک صعود و سال 1376 عنوان بهترین تیم شهرستانی کشور را کسب کرد.
تیم شهرداری تبریز، سال 77 از لیگ دسته یک ایران به دسته 2 و سال 78 به دسته 3 سقوط کرد و تا لیگ استان هم تنزل یافت.
احیای تیم شهرداری تبریز از ابتدای دهه 80 آغاز شد و بعد از قهرمانی در لیگ استان به لیگ دسته 3 کشور صعود و بعد از آن به لیگ دسته 2 و دسته یک رسید.
یک سال بعد از صعود تراکتور به لیگ برتر در سال 88، تیم شهرداری تبریز هم لیگ برتری شد، اما این تیم تنها 2 سال توانست در لیگ برتر حضور داشته باشد.
تلاش شهرداری تبریز برای بازگشت به لیگ برتر در فصل 92-91 هم به ثمر نشست و همراه با گسترش‌فولاد به لیگ برتر صعود کرد.
اما فدراسیون فوتبال به علت تبانی، تیم شهرداری تبریز را از لیگ برتر کنار گذاشت. 
اعتراض شهرداری تبریز به استیناف، نه تنها برای این تیم حقی ایجاد نکرد بلکه با حکم استیناف به لیگ دسته 2 کشور سقوط کرد.
به دنبال این تصمیم، علیرضا نوین؛ شهردار وقت تبریز، همه تیم‌های شهرداری تبریز را به نشانه اعتراض به این حکم، تعطیل و عنوان کرد که شهرداری تبریز، دیگر تیم داری نمی‌کند.
با انتخاب صادق نجفی به عنوان شهردار تبریز، سیاست تیم داری شهرداری تبریز ادامه یافت و علاوه بر تیم فوتبال، در لیگ برتر والیبال هم تیمی را وارد میدان کرد، البته در دوره ایرج شهین باهر، بسکتبال هم به مجموعه باشگاه شهرداری تبریز افزوده شد.
تیم فوتبال شهرداری تبریز بعد از صعود به لیگ دسته 2، سرمایه‌گذاری برای صعود به لیگ برتر نداشت و تلاش مجموعه و مربیان تیم شهرداری، استفاده از نفرات بومی و حفظ این امتیاز در لیگ دسته یک با مربیان بومی بود و در 2 مقطع زمانی هم خداداد عزیزی و سیروس دین‌محمدی در میانه های فصل، هدایت تیم شهرداری تبریز را برعهده گرفته و این تیم را از سقوط نجات دادند.
تیم فوتبال شهرداری تبریز فصل گذشته در میان 16 تیم در مکان چهاردهم جدول قرار گرفت.
حال امتیاز تیم فوتبال شهرداری تبریز که با قدمت 33 سال، سومین تیم قدیمی آذربایجان‌شرقی بعد از ماشین‌سازی و تراکتور است، به مزایده گذاشته شده است تا پرونده این تیم برای همیشه بسته شود.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز