کد خبر: ۸۹۳۹
۱۹۲۰ بازدید
۱۲ دیدگاه

واکنش حوزه به پیام احمدی نژاد برای درگذشت چاوز

۱۳۹۱/۱۲/۱۶
۲۰:۱۳
به گزارش خبرآنلاین، محمود احمدی نژاد در پیام تسلیت به مناسبت درگذشت هوگو چاوز به موضوع رجعت اشاره کرده و نوشته است:«تردید ندارم که او[چاوز] بازخواهد گشت و به همراه همه صالحان و حضرت مسیح (ع) و تنها باقیمانده از نسل پاکان، انسان کامل، خواهد آمد و جامعه بشری را در استقرار صلح و عدالت کامل و مهربانی و کمال یاری خواهد کرد.

این نظر رئیس جمهور با واکنش هایی همراه بود تا جایی که ساعت 15 امروز در یکی از بخش های خبر رادیو گفت و گویی با چهره های حوزی انجام شد و آنان اظهارات رئیس جمهور درباره تسلیت رئیس جمهور به چاورز را نادرست خواندند.

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه پیام احمدی نژاد برای درگذشت چاوز زیاده روی داشت، درباره طرح موضوع بازگشت چاوز همراه با حضرت مسیح(ع) و امام زمان(عج) به زمین گفت: رئیس جمهور خودش می داند که این پیام در حوزه های دینی عکس المعمل دارد.
به گزارش  مهر، سید احمد خاتمی در حاشیه اختتامیه سیزدهمین اجلاس خبرگان رهبری در پاسخ به سئوالی در خصوص طرح موضوع بازگشت چاوز همراه با حضرت مسیح(ع) و امام زمان(عج) در پیام تسلیت احمدی نژاد به مناسبت درگذشت رئیس جمهور ونزوئلا گفت: من به صراحت نظرم را اعلام می کنم آنچه که ایشان دراین پیام گفت زیاده روی بود .

وی اظهار داشت: می شد یک پیام دیپلماتیک داد و وارد حوزه های اعتقادی نشد . همتای یک رئیس جمهور در یک کشور دیگر از دنیا رفته است و طبیعی است که رئیس جمهور ما نیز باید پیام تسلیت بدهد، اما بنده ورود در مباحث اعتقادی در این پیام را درست نمی‌دانم.

عضو شورای مرکزی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه رئیس جمهور خودش می داند که این پیام در حوزه های دینی عکس المعمل دارد، گفت: از ایشان تقاضا می کنیم از مواضع چالش زا و تنش زا پرهیز کند .

خاتمی بار دیگر تاکید کرد: رئیس جمهور حق دارد تسلیت بگوید، اما ورود در مباحثی که مورد اعتراض است مشکل زا خواهد بود.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۱/۱۲/۱۸ ۰۴:۵۳
به نظرمن تنهاشخصیتی هست که میتواند ایران راروبه جلو حرکت دهد :-|
۹۱/۱۲/۱۷ ۰۷:۱۱
شوربا قیزدیریب دا.....
۹۱/۱۲/۱۷ ۰۶:۵۱
فیلم / چاوز: آن روز که مهدی(ع) بیاید صلح، جهان را فرا خواهد گرفت

http://inn.ir/NSite/FullStory/News/?Serv=2&Id=139250&Rate=0
۹۱/۱۲/۱۷ ۰۶:۴۶
[img]http://inn.ir/images/news/larg_pic/16-12-1391/image634982148140774844.jpg[/img]
۹۱/۱۲/۱۶ ۲۰:۰۰
چرا اخه این این طوری می کنه
۹۱/۱۲/۱۶ ۱۹:۱۶
... از کجا میدانی چاوز خواهد آمد شاید در هاله نور یه چیزهایی می بیند که دیگران نمی بینند تاسف باید خورد
۹۱/۱۲/۱۶ ۱۵:۴۱
یکی از ایرادات آقای احمدی نژاد این است که بی جهت برای خودش دردسر وچالش ایجاد میکند.بله مرحوم چاوز انسان صالح وآزاده ای بود ودرمقابل ظالمان جهان ایستادگی میکرد.ولی ما نمیتوانیم خط سیر پس ازمرگ اورا دقیقا ترسیم نماییم. ولازم هم نیست دریک پیام تسلیت وارد اینگونه معقولات ورمز و رازهای خلقت شد. خلاصه کلام اینکه:سری که درد نمیکند نباید دستمال بست!

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز