کد خبر: ۸۹۷۴
۹۲۹ بازدید
۰ دیدگاه

توزیع سهام عدالت در آستانه انتخابات !

۱۳۹۱/۱۲/۱۸
۲۱:۳۷در حالی که دولت طی ۴ سال اخیر پرداخت سود سهام عدالت را متوقف کرده بود، مجددا در آستانه انتخابات ریاست جمهوری قرار است به ۹۰۰ هزار نفر سود سهام عدالت پرداخت شود. آخرین باری که سهامداران سهام عدالت، سود دریافت کرده بودند، به زمان انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ بازمی‌گردد که رقیبان احمدی‌نژاد آن اقدام را تخلف انتخاباتی عنوان می‌کردند.

توزیع سهام عدالت در آستانه انتخابات !

عرش نیوز :

وزیر اقتصاد مهرماه سال ۱۳۹۰ در پاسخ به سوال چند تن از نمایندگان درباره علت پرداخت سود سهام عدالت هم‌زمان با انتخابات ریاست جمهوری دور دهم، اعتراف کرد که دولت در هفته‌های منتهی به آن انتخابات به ۵/۵ میلیون نفر روستایی و عشایر کشور، سود سهام عدالت پرداخت کرده بود.

برای مقابله با بهره‌برداری‌های سیاسی از سهام عدالت، نمایندگان مجلس در قانون برنامه پنجم توزیع سود سهام عدالت تا زمانی که سقف اقساط مشمولان سررسید شود را ممنوع کردند. بدین ترتیب دولت از سال ۱۳۸۹ قانونا مجاز به پرداخت سود سهام عدالت نیست.

اکنون به نظر می‌رسد دولت برای دور زدن این مانع قانونی، پرداخت سود سهام عدالت به افرادی که در مراحل پیشین فراموش کرده بودند به بانک بروند و سودشان دریافت کنند را بهانه کرده است. طبق همین سناریو، قرار است به ۹۰۰ هزار نفر در سراسر کشور سود سهام عدالت پرداخت شود.

دولت اعتباری ۴۰ میلیارد تومانی برای این ۹۰۰ هزار نفر در نظر گرفته است که به هر نفر حدود ۴۹ هزار تومان اختصاص خواهد یافت.

خبرگزاری ایسنا نیز در اینباره خبر داده است: در حالی پرداخت سود سهام عدالت به مشمولان تا زمانی که سقف اقساط سررسید شود، متوقف شده است که هیات دولت مقرر کرد با توجه به عدم دریافت سود سهام عدالت توسط برخی مشمولان به دلیل عدم مراجعه به بانک‌های عامل، سازمان خصوصی سازی برای آخرین بار نسبت به فراخوان جهت دعوت از مشمولین در روزنامه های کثیر الانتشار اقدام کند.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز