کد خبر: ۹۰۱۲۹
۱۷۶ بازدید
۳ دیدگاه

بازداشت یکه زارع ، مدیرعامل ایران خودرو در دفتر کارش!

۹۸/۵/۲۹
۱۰:۲۴

هاشم یکه زارع مدیرعامل شرکت ایران خودرو امروز با حکم بازپرس شعبه‌ 14 رسیدگی به جرائم کارکنان دولت که رسیدگی به پرونده تخلفات مدیران خودرویی را نیز در دستور کار خود دارد، بازداشت شد.

براساس این گزارش، مدیرعامل برکنار شده شرکت ایران خودرو حوالی ساعت 17 امروز در حالی که در محل کار خود حضور داشت با حکم قضایی توسط ضابطان دستگاه قضا بازداشت شد.

ربیعی سخنگوی دولت امروز در نشست هفتگی خود از برکناری هاشم یکه زارع مدیرعامل ایران خودرو خبر داده بود و اعلام کرد: مدیرعامل ایران خودرو امروز به دلیل تغییر قیمت برکنار  و آقای علی آبادی جایگزین می شود.

آنطور که سخنگوی دولت به رسانه ها اعلام کرد، مدیرعامل ایران خودرو به صورت عمدی و بدون هماهنگی قیمت محصولاتش را افزایش داده و به همین دلیل برکنار می شود.

ربیعی تأکید کرد: افزایش قیمت خودرو قانونی نبوده و باید بررسی شود که آیا اشتباه نرم افزاری یا خطای شخصی بوده است. / تسنیم

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۸/۵/۲۹ ۱۷:۴۰

مهندس پس واقعیت چیه؟

۹۸/۵/۲۹ ۱۵:۳۵

آیا معقول است بخاطر گران کردن محصول، مدیرعامل چنین مجموعه گسترده ای را در محل کار خود بازداشت کنند؟ صدها بار شرکتهای خودرویی یا لبنی یا غیره سرخود قیمت ها را افزایش داده اند کی آنها را دستگیر کرده اند؟ چرا دلایل اصلی بازداشت ایشان را حاضر نیستند اعلام کنند و سخنگوی دولت به الفاظی مانند "شاید خطای نرم افزاری بوده!! و باید بررسی شود!" سعی در پنهان کردن واقعیتها دارد؟

۹۸/۵/۲۹ ۱۰:۳۶

برخوردها اگر روی منطق وقاعده باشد خوب است اما فساد تنها با بگیر و ببند مشکلش حل نمی شود باید از مبادی جلو ایجاد فساد را گرفت دولت الکترونیک را باید پرسید چه شد ؟ نمایندگان ما جرات بیان ندارند این عدم آزادی مشروع بیان در قالب قانون مفسده آمیز است آب اگر راکد بماند می گندد باید به افشاگران فساد مالی مصونیت لازم داده شود و حتی مثل برخی کشورها جایزه هم داده شود تا مفسد اقتصادی احساس امنیت نکند
شفافیت اطلاعات مالی نهادها و ارگان ها باید عملیاتی شود
وقتی زمینه رانت وجود داشته باشد اشتغالزایی محقق نمی شود رشد وتوسعه اتفاق نمی افتد همگان دنبال این می افتند کجا یک وام ارزان قیمت پیدا کنند ببرند در زمینه واسطه گری و واردات و کارهای بی دردسر

اخبار روز