کد خبر: ۹۰۸۲۵
۱۰۶ بازدید
۰ دیدگاه

گرانی لوازم التحریر معضل آخر تابستان خانواده ها

۹۸/۶/۲۶
۰۰:۱۸

 

برترین‌ها: والدینی که طی یک سال اخیر، بار گرانی مسکن و افزایش اجاره، مواد خوراکی، پوشاک، محصولات بهداشتی و دیگر کالاها و خدمات را به دوش کشیده‌اند، حالا نوبتِ گذشتن آنان از خانِ خرید اول مهر و فصل بازگشایی مدارس است. از سویی دیگر قیمت‌های نجومی لوازام التحریر و رواج پدیده خرید اول مهر لاکچری نیز به دغدغه والدین ثروتمند تبدیل شده است!

بازگشاییمدارس

یک طرف دستفروش‌هایی هستند که دفترهای تعاونی می‌فروشند و روی دیگر مغازه‌هایی که دفترهای 600 هزارتومانی دارند و در این میان برخی به دنبال ارزان‌ترین دفتر می‌گردند و برخی دنبال متفاوت‌ترین دفتر.

والدین لاکچری‌باز برای خرید یک دفتر با مارک خاص تا پالادیوم می‌روند. قیمت دفترهای موجود در این مرکز خرید با جلد چرمی و کاغذ بالک سوئدی چیزی حدود 600 تا 800 هزار تومان قیمت دارد! دفتر یادداشت 200برگی با نقش کاشی‌کاری مسجد جامع یزد 30 تومان قیمت دارد، دفتر دیگری در پشت جلدش شعار «تولید ملی» نوشته و کاغذ بالک و جلد چوبی و 100 برگ با قیمت 68 هزار تومان است و دفتر یادداشتی که پارسال 12 هزار تومان بود، امسال به 40 هزار تومان و نوع لاکچری آن به 100 هزار تومان هم رسیده است!

سایت های اینترنتی هم از افزایش ناگهانی لوازم الوازم التحریر عقب نماندند، به طوری که قیمت کیف خودکار چرم طبیعی گراف فون فابر کاستل مدل مدل Epsom مناسب برای 2 خودکار چیزی حدود یک میلیون و صد هزار تومان قیمت خورده است!

فردی که در سال گذشته 100 هزار تومان برای لوازم التحریر هزینه کرده است، امسال با قیمت 50 تومان فقط لوازم ضروری را خریداری می کند.

امسال برای خریدن لوازم‌التحریر یک دانش‌آموز حداقل 400 تا 600 هزارتومان لازم است.

روزهای آخر شهریورماه در حال سپری شدن است و کم‌کم به ماه مهر، ماه بازگشایی مدارس نزدیک می‌شویم. در شهر که قدم بزنی بچه‌هایی را می‌بینی که برای خرید لوازم مدرسه لاکچری همراه پدر و مادر خود هستند در مقابل بچه‌هایی که بخاطر نخریدن لوازم‌التحریر با نگاه حسرت‌بار به این لوازم، به مسیر خود ادامه می‌دهند!

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز