کد خبر: ۹۲۱۹
۱۰۸۱ بازدید
۲ دیدگاه (۲ تایید شده)

پیش بینی و هشدار سوال برانگیز هاشمی درباره 92

۱۳۹۲/۱/۱
۱۴:۴۸به گزارش افکارنیوز، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، در گفت‌وگویی با ویژه‌نامه نوروزی روزنامه شرق، ضمن ابراز نگرانی نسبت به شرایط سیاسی کشور در سال ۱۳۹۲، پیش‌بینی کرد که در این سال اتفاقات «با تندی بیشتری» به وقوع خواهد پیوست.

او همچنین با اشاره به یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری که خرداد ۱۳۹۲ برگزار می‌شود، به نهادهای «تاثیرگذار» در انتخابات هشدار داد که از روی «بغض» خود «تصمیم‌گیری، اجرا و نظارت» نکنند.

هاشمی گفت: «اگر قرار باشد رئیس‌جمهوری آینده هم برنامه‌گریز و قانون ستیز باشد، مجلس با حد اعلای نظارتی و قوه‌قضائیه با بیشترین برخورد‌های قضایی نمی‌توانند از انحرافات جلوگیری کنند.»

وی نسبت به دخالت دادن «کینه‌های شخصی، باندی و جناحی» در انتخابات ریاست جمهوری پیش روی هشدار می‌دهد و می‌گوید که در غیر این‌صورت «نباید انتظار داشته باشیم همه چیز بر مدار قانون بچرخد».

البته ناظران سیاسی اعتقاد دارند علاوه بر کسانی که آقای هاشمی این روزها به دنبال انداختن فرش قرمز برای بازگشت آنان به عرصه انتخابات است، خود هاشمی هم باید پاسخگویی سوالات بسیار مردم درباره عملکرد خود و خانواده اش در فتنه ۸۸ باشد؛ واقعیتی که به نظر می رسد رفسنجانی چندان تمایلی به اظهارنظر درباره آن ندارد.

او اظهار داشت: «شاید بتوان با ایجاد یک موج سیاسی، یک نفر را با آرای عمومی انتخاب کرد اما باید توجه داشته باشیم که آن‌چه می‌تواند باعث نجات کشور از شرایط امروزی باشد، انتخابات عقلانی و به دور از احساسات سیاسی است.»


وی در بخش دیگری از سخنانش به انتقاد از «سیاست‌های اجرایی» دولت پرداخت و گفت: «در سیاست خارجی تعامل را انعطاف و تحریم‌ها را کاغذ‌پاره خواندیم و با تکیه بر شعار و آمار و ارقام غیر‌واقعی، اقتصاد کشور را دچار رکورد تورمی کردیم که بد‌‌ترین نوع تورم و رکود در اقتصاد است.»

اما مانور آقای هاشمی رفسنجانی بر روی موضوع تایید صلاحیت ها و هشدار وی به نهادهای نظارتی ادامه همان رویکرد وی سابق وی تلقی می شود؛ رویکردی که رفسنجانی بر پایه آن به دنبال باز کردن مسیر ورود فتنه گران و فعالان آشوب ۸۸ به صحنه انتخابات ریاست جمهوری یازدهم است.

وی سال ۹۱ در ابتدا با طرح شعار "دولت وحدت ملی" تلاش داشت که این زمینه را مهیا و دوستان متهم خود را به راحتی وارد عرصه انتخابات کند اما انتقادات گسترده فعالان و ناظران سیاسی طرح وی را با شکست مواجه کرد.

با این حال آقای هاشمی در ماه های پایانی سال دست از تلاش های خود نکشید و با مانور دادن بر روی مشکلات اقتصادی، اینگونه القا می کرد که بدون حضور همه جریان ها از جمله دوستان همفکر وی (متهمان فتنه ۸۸) نمی توان بر موانع فائق آمد.

وی تاکنون بارها بر حضور همه گروه ها حتی کسانی که علیه رای مردم و قانون، آشوب سال ۸۸ را به راه انداختند و حاضر به عذرخواهی هم نیستند، درصدد همراه کردن افکار عمومی بوده است؛ تلاش هایی که تاکنون راه به جایی نبرده است.

  

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۲/۱/۱ ۱۱:۴۳
ای که هشتاد رفت و در خوابی شاید که این دو سه روز دریابی!
۹۲/۱/۱ ۱۰:۵۳
البته نگارنده یا کپی کننده ی محترم این خبر سراپا تحلیل واظهار نظر بایست بدانند از هول وعجله ای که داشته اندپاراگراف اهانت بار چهارم را دوبار تکراری آورده اند تا منویات غلط ودیکته شده ی خود را در ذهن خواننده بهتر بنشانند!

اخبار روز