کد خبر: ۹۲۴۰
۱۱۶۹ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

واکنش اوباما به سخنان رهبری درباره مذاکره

۱۳۹۲/۱/۳
۱۴:۴۱




رئیس‌جمهوری آمریکا در کنفرانس خبری مشترک با پادشاه اردن در نخستین واکنش به سخنان مقام معظم رهبری در مشهد، گفت: دیپلماسی بهترین راه حل در قبال پرونده هسته‌ای تهران است.


به گزارش نامه به نقل از آسوشیتدپرس، «باراک اوباما» روز جمعه در کنفرانس خبری مشترک با «عبدالله دوم» پادشاه اردن، عنوان کرد امیدواریم در قبال پرونده هسته ای ایران نیازی به راه حل حمله نظامی نباشد.

اوباما در ادامه سیاست‌های خصمانه آمریکا علیه ایران، با بیان اینکه همه گزینه ها برای مقابله با تهدیدات از روی میز کنار گذاشته نمی‌شود، افزود: بهترین راه در مقابل ایران دیپلماسی است و ما به فشارها بدون در نظر گرفتن راه حل نظامی ادامه می دهیم.

اوباما گفت: اگر ایران به دنبال برنامه صلح‌آمیز هسته ای است باید به دنبال راهی باشد تا آن را به دیگر کشورها نیز ثابت کند و عضوی از جامعه بین المللی شود.

اظهارات دو پهلو و خصمانه رییس جمهور آمریکا در مورد پرونده هسته ای و مذاکره در حالی مطرح می شود که مقام معظم رهبری نیز در سخنان خود در آغازین روز از سال 92 بار دیگر سیاست های اخیر مقامات این کشور را در ادامه همان سیاست "پنجه چدنی زیر دستکش مخملی" دانستند و خاطرنشان کردند« آنها بر خلاف این ظاهر فریبی ها، حرکت برنامه ریزی شده ای را آغاز کردند و انتظار داشتند بعد از چند ماه ، ملت ایران تسلیم زورگوئی آنها شود و دست از فعالیت ها ی فزاینده علمی خود بردارد اما آنچه که اتفاق افتاد خلاف خواسته و پیش بینی بدخواهان بود.»

ایشان با تاکید براینکه به مذاکره با آمریکا خوش بین نیستند، افزودند:« آمریکائی ها مدتی است که از طرق گوناگون پیغام می دهند که خواهان مذاکره جداگانه با ایران در خصوص موضوع هسته ای هستند اما من بر اساس تجربه های گذشته به چنین گفتگوهائی خوشبین نیستم، البته من مخالفتی هم ندارم .

رهبر انقلاب اسلامی همچنین از تمایل نداشتن آمریکائیها برای به نتیجه رسیدن و پایان مذاکرات هسته ای سخن گفتند و خاطرنشان ساختند «اگر آمریکائیها واقعاً تمایل به حل موضوع هسته ای ایران دارند ، راه حل آن نیز آسان است و باید به حق غنی سازی هسته ای ایران برای اهداف صلح آمیز اعتراف کنند .»

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز