کد خبر: ۹۳۲۶۰
۱۱۸ بازدید
۰ دیدگاه

جزئیات ترور سردار شهید سلیمانی از زبان ترامپ

۹۸/۱۱/۱
۰۰:۵۵

ترامپ: او (سردار شهید سلیمانی) چیزهای بدی درباره کشور ما می‌گفت، چیزهایی درباره اینکه قصد حمله دارد، اینکه قصد کشتن مردم ما را دارد...

"دونالد ترامپ" در جلسه خصوصی با گروهی از کمک دهندگان مالی حزب جمهوریخواه در ویلای خود در ایالت فلوریدا، توجیهات جدیدی درباره دلایل ترور سردار شهید قاسم سلیمانی مطرح و شرح ماوقع ترور او را روایت کرد.

به گزارش عصرایران، شبکه خبری سی‌ان‌ان آمریکا با انتشار این خبر نوشت فایل صوتی جدیدی از سخنان ترامپ در روز جمعه گذشته (20 دی 98) در جمع گروهی از اهداکنندگان مالی حزب جمهوریخواه در ویلای ترامپ (مارالاگو) در ایالت فلوریدا به دست آورده است.

در این فایل صوتی ترامپ در جمع جمهوریخواهان درباره دلایل و شرح ماوقع ترور سپهبد شهید "قاسم سلیمانی" سخن می‌گوید.

او می‌گوید؛ در 2 هفته آخری که دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا فعالیت‌های سلیمانی را زیر نظر داشتند: "او چیزهای بدی درباره کشور ما می‌گفت، چیزهایی درباره اینکه قصد حمله دارد، اینکه قصد کشتن مردم ما را دارد. من هم گفتم، خب تا کی باید به این مزخرفات گوش کنیم؟"

ترامپ به اشتباه در جمع هواداران جمهوریخواه خود گفت، لحظه‌ای که سردار سلیمانی ترور شد در حال دیدار با دبیر کل حزب الله بود.

ترامپ و همسرش در راه عزیمت به هواپیمای اختصاصی برای سفر به ویلای شخصی (20 دی 98)/ گتی ایمجز

ترور سردار شهید سلیمانی از زبان ترامپ

ترامپ با اشاره به حضور "ابومهدی المهندس" از رهبران ارشد "حشدالشعبی" (بسیج مردمی) در کنار سلیمانی در لحظه ترور گفت: او با صدور دستور حمله به سلیمانی در واقع با یک تیر دو نشان زده است.

ترامپ سپهبد شهید سلیمانی را "پدر بمب‌های کنار جاده‌ای" توصیف کرد و مدعی شد او مسئول قطع دست و پای همه مردان و زنان زیبای نظامی است که دوروبرمان می‌بینید.

ترامپ سپس لحظات حمله پهپادی (تروریستی) به سردار شهید قاسم سلیمانی را تشریح کرد و گفت: "(در لحظات پیش از حمله) یک مقام نظامی روی خط تلفن توضیح می‌داد که 2 دقیقه و 11 ثانیه تا شلیک موشک باقی مانده؛ "قربان، 2 دقیقه و 11 ثانیه تا آخر عمرشان مانده. آنها داخل ماشین هستند، داخل یک وسیله نقلیه زره‌دار هستند. قربان، حالا تقریبا یک دقیقه وقت زندگی دارند. 30 ثانیه. 10، 9، 8... سپس ناگهان انفجار."

ترامپ افزود پس از شلیک به اتومبیل حامل سردارسلیمانی آن مقامی که روی خط بود به او گفت که "قاسم سلیمانی" و "ابومهدی مهندس" رهبر گروه "کتائب حزب الله" عراق "کشته شده‌اند" و سپس گوشی را قطع کرد.

ترامپ در سخنان جمعه شب (27 دی 98) خود در جمع خصوصی جمهوریخواهان اشاره‌ای به ادعای پیشین دولت آمریکا درباره ضرورت ترور سردار شهید قاسم سلیمانی نکرد.دولت آمریکا پس از ترور سردار سلیمانی مدعی شده بود او در حال برنامه‌ریزی حمله‌ای گسترده به منافع و سفارت‌خانه‌های آمریکا در منطقه بوده است.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز