کد خبر: ۹۳۷۱۰
۷۰ بازدید
۰ دیدگاه

نتیجه آزمایش بیمار مشکوک به کرونا در کردستان منفی بود

۹۸/۱۱/۲۴
۰۰:۴۴

ایرنا: معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: طبق گزارش‌ها نتیجه نهایی آزمایش فرد مشکوک به کرونا در استان منفی بوده و به دلیل اینکه ناقل این بیماری نبود از بیمارستان ترخیص شد.

ابراهیم قادری شامگاه چهارشنبه اظهار کرد: بر این اساس نتیجه نهایی آزمایش بیماری که چند روز پیش در بیمارستان توحید سنندج بستری بوده و مشکوک به ویروس کرونا بود بصورت قطعی منفی بود.

وی افزود: این بیمار مبتلا به سرماخوردگی بوده و و فقط بخاطر دارا بودن علایم چند روزی بستری و تحت مداوا بود که امروز با اعلام نتیجه نهایی از بیمارستان ترخیص شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان یادآور شد: تاکنون مورد مثبتی از مبتلا به ویروس کرونا در استان مشاهده نشده است، ضمن اینکه پایگاه‌های مراقبت بهداشتی در مرزهای استان فعال شده با حساسیت بالای این موضوع پیگیری می‌شود.

به گزارش ایرنا، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان ۲۰ بهمن از بستری بودن این فرد مشکوک به این بیماری شناسایی خبرداده و گفته بود:خانواده این فرد نیز در قرنطینه بوده و همکاری خوبی با عوامل درمانی دارند،ضمن اینکه درجه شک ابتلای این فرد به ویروس کرونا بسیار پایین است.

پایگاه‌های مراقبت بهداشتی در مرزهای استان فعال شده با حساسیت بالای این موضوع پیگیری می‌شود و قرار است در روزهای آینده دوربین‌های حرارتی برای تقویت کنترل مسافرهای ورودی نیز در مرزها فعال شوند تا در صورت مشاهده مورد مبتلا و مشکوک به این ویروس اقدامات به موقع و سریع را انجام دهند.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز