کد خبر: ۹۳۸۰۶
۹۰ بازدید
۰ دیدگاه

آغاز تورم در بازار خودرو، ارز و برخی کالا‌های اساسی

۹۸/۱۱/۳۰
۰۰:۲۲

آشفتگی و تب تند تورمی در بازار خودرو، ارز و برخی کالا‌های اساسی تشدید شده.

برترین‌ها: آشفتگی و تب تند تورمی در بازار خودرو، ارز و برخی کالاهای اساسی تشدید شده.

تب تند قیمت‌ها در بازار خودرو

بازار خودرو این روز‌ها آشفته‌تر از هر زمانی است، به طوری که در معاملات یک ماهه اخیر بازار خودرو به یک بازار مکاره تبدیل شده است. این دلالان هستند که با اعلام معاملات صوری به صورت لفظی نرخ اعلام می‌کنند، هدف آن‌ها این است که هر روز نرخ‌ها را بالا ببرند تا سود‌های باد آورده بیشتری نصیب آن‌ها شود.

جدول تغییرات قیمتی در بازار خودرو در بازه زمانی 29 دی تا 29 بهمن‌ماه را مشاهده می‌کنید.

قیمت خودروهای داخلی  ۱۳۹۸/۱۰/۲۹

تب تازه تورم؛ از پراید و دلار طلا تا گوشت قرمز

قیمت خودروهای داخلی  ۱۳۹۸/۱۱/۲۹

تب تازه گرانی‌ها؛ از پراید تا گوشت قرمز

دلار گران شد

 صبح امروز صرافی‌های بانک‌ها قیمت دلار را برای فروش به مردم ۱۴ هزار و ۲۰۰ تومان اعلام کرده‌اند که نسبت به روز گذشته ۲۵۰ تومان افزایش داشته است، دلار دو هفته قبل‌تر بر روی نرخ ۱۳ هزار ۶۰۰ تومان ایستاده بود، یعنی در دو هفته ششصد تومان افزایش داشته. 

طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۱۵ هزار و ۴۰۰ تومان اعلام شده است. دو هفته قبل‌تر نرخ یورو ۱۴ هزار و هفتصد تومان بود، یعنی هفتصد تومان افزایش نرخ در دو هفته اخیر.

سکه ۵ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان شد

بازار سکه هم دچار تغییرات قیمتی شده است. نرخ سکه هم از دو هفته قبل‌تر تا امروز از ۴ میلیون و ۹۷۰ هزار تومان به قیمت ۵ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان رسیده، یعنی ۲۸۰ هزارتومان افزایش قیمت در دو هفته.

سکه طرح قدیم ۵ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان، نیم سکه ۲ میلیون و ۷۳۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون ۶۵۰ هزار تومان و سکه گرمی ۹۴۰ هزار تومان داد و ستد شد.

گوشت گران شد؛ قیمت از مرز ۱۰۰ هزارتومان گذشت

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی از افزایش ۱۰ هزارتومانی قیمت گوشت گوسفندی در بازار خبر داد و گفت: شرایط بازار گوشت طی یکی دو هفته اخیر متلاطم بوده و در حدود ۱۰ روز اخیر قیمت هرکیلوگرم گوشت گوسفندی ۱۰ هزارتومان افزایش یافته است.

وی ادامه داد: قیمت هر کیلوگرم شقه بدون دنبه خرید مغازه دار از ۸۲ هزارتومان به ۹۲ هزارتومان رسیده که این کالا با اعمال ۱۰ درصد سود به مصرف کنندگان عرضه می‌شود (قیمت برای مصرف کننده با اعمال ۱۰ درصد سود ۱۰۱ هزار و ۲۰۰ تومان است).

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز