کد خبر: ۹۳۹۶۷
۱۴۳ بازدید
۰ دیدگاه

راست و دروغ یک ویروس جدید/ آیا این ویروس توسط انسان ساخته شده‌است؟ +فیلم

۹۸/۱۲/۱۰
۰۱:۲۷

باورهای زیادی درباره ویروس کرونا وجود دارد. این‌که به دست انسان ساخته شده و یا از سوپ خفاش بیرون آمده است. اما آیا حقیت دارند؟

 

عصر ایران؛ ما درباره ویروس جدید کرونا چیز زیادی نمی‌دانیم اما آنچه می‌دانیم، نوع ملایمی از عفونت فراگیر است. میزان مرگ و میر آن ۲ درصد بوده و تنها ۱۸ تا ۲۰ درصد مبتلایان وضعیت وخیمی پیدا می‌کنند. لازم است بدانید ۲ درصد مرگ و میر متعلق به کسانی است که وضعیت جسمانی وخیمی از قبیل بیماری‌های قبلی مثل مشکلات تنفسی یا قلبی عروقی داشته‌اند. در واقع ۹۸ درصد مبتلایان شانس زندگی دارند.

کرونا به به لاتین یعنی تاج. چرا که این ویروس در زیر میکروسکوپ شبیه به یک تاج است. منشاء کرونا از چین بوده اما حالا بیش از ۲۰ کشور را درگیر کرده‌است.

کرونا خطرناک‌ترین ویروس‌ها نیست. ابولا به مراتب از کرونا خطرناک‌تر است. حتی در ویروس‌های هم خانواده خودش مثل سارس و مرس و آنفولانزا فصلی که در سال سال ۲۰۱۹ توانسته ۱۰ هزار نفر را بکشد هم خطرناک‌تر نیست. سارس با میزان مرگ و میر ۱۰ درصدی خطرناک‌ترین ویروس هم‌خانواده کرونا است. اما کرونا در سرعت انتقال گوی سبقت را از دیگر ویروس‌های هم‌خانواده‌اش ربوده است. چرا که این ویروس دوران پنهان بیماری دارد و در این دوران فرد بیمار بدون آنکه بداند ناقل بیماری می‌شود.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز