کد خبر: ۹۴۰۵
۷۹۹ بازدید
۲ دیدگاه

قیمت اقلام خوراکی پرمصرف سیزده‌به‌در

۹۲/۱/۱۲
۲۱:۱۲
 

ایرانی‌ها هر ساله سیزده فروردین را طبق یک سنت قدیمی معمولا در طبیعت همراه با خانواده می‌گذرانند. آش رشته‌، کاهو سکنجبین و امثال آن از جمله غذاها و خوراکی‌هایی است که در این روز خورده می‌شوند.

به گزارش ایسنا، در حال حاضر در سطح شهر هر کیلو کاهو ۲۱۰۰ تا ۳۵۰۰ تومان، هر شیشه ۶۰۰ گرمی سکنجبین ۲۱۰۰ تومان، یک شیشه ۳.۵ کیلویی سرکه ۳۹۰۰ تومان، هر کیلو سبزی آش ۱۵۰۰ تومان،‌ هر کیلو نخود ۴۲۰۰ تومان،‌ لوبیا قرمز کیلویی ۵۵۰۰ تومان،‌ عدس کیلویی ۴۵۰۰ تومان،‌ رشته آشی بسته‌ای ۱۳۰۰ تومان و هر کیلو کشک ۷۰۰۰ تومان به فروش می‌رسد.

در رابطه با کاهو که در روز سیزده فروردین معمولا فیمت آن به دلیل افزایش حجم تقاضای خرید برای آن بالا می‌رود، رئیس اتحادیه‌ی میادین میوه و تره‌بار گفت: امروز ۱۲ فروردین هر کیلو کاهوی دزفولی ۱۰۰۰ تا ۱۳۰۰ تومان و کاهوی شمال کیلویی ۶۰۰ تا ۹۰۰ تومان به فروش می‌رسد که بعد از سیزده فروردین این قیمت‌ها به کیلویی ۵۰۰ تا ۶۰۰ تومان کاهش می‌یابد.

مصطفی دارایی نژاد درباره حاشیه سود میوه فروشان بیان کرد: میوه فروشان سطح شهر می‌توانند اقلام خود را ۳۰ درصد بیش از قیمت فاکتور خریداری خود به فروش برسانند.

این در حالی است که یک فروشنده در سطح شهر درباره دلیل گرانی کاهو به خبرنگار ایسنا اظهار کرد: امروز کاهوی درجه یک را از میدان میوه و تربار کیلویی ۲۲۰۰ تومان خریداری کرده که آن را کیلویی ۳۵۰۰ تومان به فروش می‌رساند. در کنار مغازه‌داران دست‌فروشان نیز کاهو را کیلویی ۱۱۰۰ تا ۱۲۰۰ تومان به فروش می‌رسانند.

 

 

 

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۲/۱/۱۲ ۲۰:۱۹
کجا هرکیلو سبزی آش 1500 است تو میانه 2000 است کجا نخود 4200 است تو میانه 6000 است؟و....................
۹۲/۱/۱۲ ۱۷:۵۱
شرمند یادت رفت :
گوشت چرخ کرده برای کباب کوبیده کیلویی 25000 تومان
گوشت ششلیگی کیلیویی 35000 تومان
زغال بسته ای 7500 تومان

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز