کد خبر: ۹۶۲۲
۴۷۱ بازدید
۰ دیدگاه

کلیات لایحه بودجه ۹۲ رد شد

۹۲/۱/۲۱
۱۹:۴۳جلسه عصر امروز کمیسیون تلفیق در حالی با محور بررسی کلیات لایحه بودجه ۹۲ تمام شد که با ۲۲ رای موافق و ۲۲ رای مخالف "کلیات لایحه بودجه پیشنهادی دولت" رأی نیاورد.

به گزارش تابناک، کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در جلسه عصر امروز خود بعد از استماع سخنان 4موافق و 5مخالف و نمایندگان مرکز پژوهشهای مجلس ،دیوان محاسبات و اتاق بازرگانی‌کلیات لایحه بودجه 92 را تصویب نکردند.

در جلسه امروز کمیسیون تلفیق از44 عضو این کمیسیون ، 22 نماینده به کلیات این لایحه رای مثبت و 22 نفر رای منفی دادند.

ساعتی قبل رجب رحمانی در گفت‌وگو با تسنیم در خصوص جلسه عصر امروز کمیسیون تلفیق، اظهار داشت: هنوز هیچ توافقی در خصوص بندهای مختلف بودجه انجام نشده است و جلسه همچنان ادامه دارد.

این عضو کمیسیون تلفیق ضمن اشاره به اینکه هیچ صبحتی در خصوص مسائل ارزی و به ویژه نرخ ارز مرجع در این کمیسیون مطرح نشده است، تأکید کرد: در جلسه امروز هیچ کدام از وزرای اقتصادی شرکت نکردند و تنها آقای ممبینی و همکاران ایشان آمده و به ارائه گزارش می‌پردازند.

همچنین حسینعلی حاجی عضو کمیسیون تلفیق بودجه 92 در خصوص جلسه عصر امروز این کمیسیون گفته است: در جلسه عصر امروز 5 نماینده در مخالفت با کلیات لایحه بودجه و 4 نماینده در موافقت با کلیات سخنرانی کردند.

وی افزود:‌در این جلسه موسی‌الرضا ثروتی، غلامرضا جعفرزاده، نادر قاضی‌پور، غلامرضا کاتب و احمد توکلی به عنوان مخالفین کلیات لایحه بودجه 92 به سخنرانی پرداختند و بیش از 27 اشکال به کلیات لایحه وارد کردند.

عضو کمیسیون تلفیق تاکید کرد: همچنین هادی قوامی، موسی غضنفرآبادی، بهروز جعفرپور و سیدمهدی هاشمی نیز به عنوان موافقین کلیات لایحه بودجه به سخنرانی پرداختند و 7 ویژگی مثبت بودجه 92 را تشریح کردند.

وی با تاکید بر اینکه اعضای کمیسیون تلفیق در رای‌گیری موافقت کردند که 10 دقیقه نماینده اتاق بازرگانی صحبت کند، اظهار داشت: بعد از سخنرانی نماینده دیوان محاسبات نماینده اتاق بازرگانی نیز به طرح دیدگاه می‌پردازد.

عضو کمیسیون تلفیق ادامه داد: در جلسه امروز رحیم ممبینی معاون بودجه معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و جمعی از همکاران وی حضور دارند.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز