کد خبر: ۹۶۶۱۶
۵۸ بازدید
۰ دیدگاه

خبر صدور حکم جلب ترامپ، ترند جهانی شد /پلیس بین الملل رد کرد

۹۹/۴/۱۰
۰۰:۳۱

خبر صدور حکم جلب ترامپ توسط دادستان تهران ترند آمریکا شده

برترین‌ها: خبر صدور حکم جلب ترامپ توسط دادستان تهران حالا در رتبه 10 ترند جهان است.

علی القاصی مهر، دادستان تهران، در جلسه مسئولان قضایی گفته است برای ۳۶ نفر که شامل «مسئولان سیاسی و نظامی آمریکا و دیگر دولت‎ها» می‌شوند دستور جلب صادر شده است.

او در جلسه مسئولان قضایی جمهوری اسلامی گفت که این ۳۶ نفر در کشته شدن قاسم سلیمانی «مباشرت، مبادرت و آمریت» داشته‌اند.

علی القاصی مهر هیچ اشاره‌ای به جزئیات نکرد و بدون اینکه نامی از افراد این فهرست ببرد تنها گفت: «در رأس این فهرست دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، قرار دارد و تعقیب قضایی او حتی پس از پایان دوره مسئولیتش نیز پیگیری خواهد شد».

ساعتی پس از انتشار این خبر برایان هوک، مشاور وزیر خارجه آمریکا در امور ایران، به آن واکنش نشان داد و آن را «شیرین‌کاری تبلیغاتی» خواند.

آقای هوک در نشستی خبری در ریاض، پایتخت عربستان سعودی، گفت: «این یک ترفند تبلیغاتی‌ست که کسی آن را جدی نمی‌گیرد و ایرانی‌ها را ابله نشان می‌دهد».

پلیس بین‌الملل ادعای ایران درباره صدور اعلان قرمز برای ترامپ را رد کرد!

پلیس بین‌الملل به بی‌بی‌سی فارسی گفته است که هیچ گونه درخواستی از سوی ایران در ارتباط با پرونده قتل قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه پاسداران را نمی‌پذیرد.

دفتر رسانه‌ای پلیس بین‌الملل گفت که بر اساس مقررات موجود، این سازمان "هیچ گونه دخالت یا فعالیتی با ماهیت سیاسی، نظامی، مذهبی یا نژادی ندارد." و اگر چنین درخواستی هم مطرح شود بر اساس قوانین این نهاد بررسی نخواهد شد.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز