کد خبر: ۹۷۳۹۴
۳۳ بازدید
۰ دیدگاه

با درخواست ترامپ؛

انتخابات آمریکا به تعویق می افتد؟

۹۹/۵/۱۰
۲۲:۴۶

 

دونالد ترامپ ایده تعویق انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا را مطرح کرده است.

به گزارش عصرایران، ترامپ در توییتی که بوی درخواست تعویق انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا از آن می‌آید، نوشت:" با رأی‌گیری سراسری به صورت پستی (نه رأی‌گیری غیابی که کار خوبی است)، انتخابات 2020 غیردقیق‌ترین و متقلبانه‌ترین انتخابات در تاریخ خواهد بود و به مایه خجالت برای ایالات متحده بدل خواهد شد. آیا بهتر نیست که انتخابات را تا زمانی که مردم بتوانند به نحوی مناسب و دقیق و امن رأی بدهند، به تعویق بیندازیم؟؟؟"

ترامپ خواستار تعویق انتخابات 2020 آمریکا شد

این نخستین بار است که ترامپ به صراحت پیشنهاد تعویق انتخابات امسال را مطرح کرده  و این ایده در شرایطی مطرح شده که بر اساس نظر سنجی‌های هفته‌های گذشته فاصله او با "جو بایدن" رقیب انتخاباتی‌اش روز به روز بیشتر شده و به بیش از 10 درصد رسیده است.

عملکرد ترامپ در مواجهه با بحران کرونا از سویی و اعتراضات ضدنژادپرستی در 2 ماه گذشته از سوی دیگر دو عاملی بوده‌اند که محبوبیت ترامپ را در افکار عمومی آمریکا به فرسایش و چالش کشیده‌اند.

ترامپ پیشتر نیز بارها در توییت‌ها و اظهارنظرهایی با رای گیری پُستی مخالفت کرده و این کار را سبب تقلب گسترده در نتیجه انتخابات دانسته است.

جو بایدن رقیب ترامپ پیشتر درباره احتمال عدم پذیرش شکست انتخابات از سوی ترامپ هشدار داده‌ است. بایدن گفته مطمئن است در صورتی که ترامپ شکست را نپذیرد فرماندهان قوای مسلح آمریکا او را به بیرون کاخ سفید هدایت خواهند کرد.

برگزاری انتخابات در شرایط همه‌گیری ویروس کرونا چالش بزرگی است که دولت ایالات متحده آمریکا و دو حزب اصلی این کشور باید برای آن راه چاره‌ای پیدا کنند.

رای‌گیری پُستی یکی از روش‌هایی است که می‌تواند بر این چالش فائق آید؛ اما ترامپ با هشدارها و انتقادات خود درباره این شیوه رای‌گیری مسیر توافق و اجماع دو حزب اصلی آمریکا درباره نحوه برگزاری انتخابات آبان ماه امسال را دشوار کرده است.

عکس آرشیوی/نیویورک تایمز

ترامپ خواستار تعویق انتخابات 2020 آمریکا شد

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز