کد خبر: ۹۸۳۰
۱۱۷۱ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

نامه شورای رقابت به خودرو سازان

۱۳۹۲/۱/۲۸
۲۲:۳۰

 

 

 

در پی اظهارات زمستان سال گذشته رئیس جمهور مبنی بر اینکه "خودرو کیلویی چند"، شورای رقابت از خودروسازان خواست تناژ محصولات خود را به تفکیک به این شورا اعلام کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، اواسط زمستان سال گذشته بود که محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری در نشستی تلویزیونی پس از انتقادات شدید از آشفته بازار خودرو، در نهایت گفت:"اصلا خودرو کیلویی چند."

این اظهارات رئیس جمهوری که بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های کشور داشت، حالا مورد توجه شورای رقابت قرار گرفته است. شورای رقابت در نامه رسمی به خودروسازان خواستار اعلام تناژ محصولات داخلی به این شورا شده است.


جمشید پژویان رئیس مرکز ملی رقابت و شورای رقابت در این نامه آورده است: "با عنایت به نامه 10/91/1142 مورخ اسفندماه 91 مرکز ملی رقابت و جوابیه فرستاده شده از سوی شرکتهای خودروساز، مقتضی است جهت اطلاعات موارد ذیل را در اسرع وقت به این مرکز ارسال نمایند.

-باتوجه به هزینه سرانه فرستاده شده برای هر یک از مدل‌های تولیدی خودرو، مشخص شود که این هزینه ها برای چه میزان و چه تناژی است.

-روند قیمت تمام شده هر یک از خودروها (آنالیز قیمتی) به تفکیک ده ساله گذشته و تناژ تولیدی هر یک از انواع خودروهای تولیدی مشخص شود."

شورای رقابت قرار است دستورالعمل جامع قیمت‌گذاری خودرو را تا اوایل اردیبهشت ماه امسال نهایی و تصویب کند تا از این پس، قیمت خودرو براساس این دستورالعمل تعیین شود.

جمشید پژویان رئیس شورای رقابت گفته است: خودروسازان مکلفند براساس دستورالعمل شوراي رقابت مابه التفاوت قيمت خودرو را براساس نرخهاي جديد که تا پايان فروردين يا اوايل ارديبهشت ابلاغ مي شود، به مردم بازگردانند.

 


کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز