کد خبر: ۹۸۹۷۶
۵۳ بازدید
۰ دیدگاه

ورود مردان به رشته زنان و زایمان در آزمون دستیاری؟!

۹۹/۶/۲۶
۰۱:۰۲

متخصص زنان از پذیرش مردان به رشته زنان در آزمون دستیاری تخصصی وزارت بهداشت انتقاد کرد.

 

مرضیه طالبیان متخصص زنان درباره موضوع ورود مردان به رشته‌های زنان و زایمان در آزمون دستیاری اظهار داشت: متاسفانه در آزمون امسال شاهد پذیرش مردان در رشته زنان و زایمان هستیم.

وی عنوان کرد: این موضوع بر خلاف مصوبه مجلس هست و وزارت بهداشت باید در این زمینه پاسخگو باشد، برداشت ما این بود که این اتفاق احتمالا سهوی باشد، اما متاسفانه شاهد هستیم که در برخی از شهر‌ها پذیرش در این رشته فقط زن و در برخی شهر‌ها هم زنان و مردان هستند.

این متخصص زنان با بیان اینکه این امر با طرح انطباق نیز سازگاری ندارد خاطر نشان کرد: نمایندگانی که با این طرح موافقت کردند و آن را به تصویب رسانده‌اند بر این عقیده بوده‌اند که هدف از اجرای طرح انطباق این است که اگر خانم بیماری خواست به مرکز درمانی مراجعه کند قادر باشد در یک محیط سالم و مطمئن که امکان ارایه خدمات درمانی همجنس باشد به مداوای خود بپردازد چرا که اکثرا بیماران زن به واسطه حجب و حیای خود از رفتن نزد دکتر مرد شرم دارند.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی کاشان تصریح کرد: رشته‌هایی مانند قلب، عروق، جراحی و اورولوژی و دیگر رشته‌ها که ممکن است متخصصین زن کم باشند، از پوشش طرح انطباق مستثنی شدند، اما رشته زنان و زایمان مختص به بانوان است و ورود مردان بر خلاف مصوبه مجلس است.

متخصص زنان افزود: متاسفانه امروز مهلت انتخاب رشته به پایان خواهد رسید و وزارت بهداشت باید در این زمینه اقدامات کافی را انجام دهد.

منبع:فارس

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز