کد خبر: ۹۸۹۸۷
۲۸ بازدید
۰ دیدگاه

واکنش رسانه‌های اصولگرا به توافق تل‌آویو و اعراب

۹۹/۶/۲۶
۰۹:۰۱

 

برترین‌ها: کاخ سفید روز گذشته میزبان مراسم امضای دو توافق برای عادی‌سازی روابط میان رژیم صهیونیستی با امارات و بحرین بود. این در حالی است که همزمان با این مراسم پرچم‌های فلسطین در اعتراض به امضای این توافقنامه‌ها برافراشته شد.  در همین رابطه برخی روزنامه های اصولگرا به امضای این توافق واکنش اعتراضی نشان دادند.

واکنش روزنامه‌های اصولگرا به توافق اسرائیل و اعراب

دیروز بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و هیات‌های اماراتی و بحرینی به ریاست عبدالله بن زاید و عبداللطیف بن راشد الزیانی وزرای خارجه دو کشور با حضور حدود ۷۰۰ مهمان، از جمله تونی بلر، نخست‌وزیر سابق انگلیس، در میهمانی کاخ سفید شرکت کرده و طی آن توافق رژیم صهیونیستی با بحرین و امارات موسوم به توافق ابراهیم را امضا کردند.

واکنش برخی روزنامه‌های اصولگرا: 

روزنامه جوان امضای توافق میان رژیم صهیونیستی با امارات و بحرین را «رقص شیخک‌ها در جشن فروش قدس» خواند و نوشت: توافق سازش امارات با رژیم صهیونیستی و در کنار آن بحرین، دیشب با فاصله ۲۷ سال بعد از توافق سازش اسلو امضا شد. کاخ سفید حال و هوای توافق و حتی محل و ساختمان آن را هم با توافق معروف به اسلو شبیه‌سازی کرد؛ توافقاتی که حالا دیگر از آن‌ها چیزی جز خاکستر به جای نمانده است! مراسم امضای دو توافق عادی‌سازی روابط میان رژیم صهیونیستی با امارات و بحرین برگزار شد تا آل نهیان و آل خلیفه اسم خود را در فهرست خیانتکاران به آرمان فلسطین به طور رسمی ثبت کنند، آن‌هم در حالی که نه غزه از محاصره درآمده نه دولت نیم‌بند فلسطینی از سوی اسرائیلی‌ها به رسمیت شناخته شده است.

وبب

روزنامه وطن امروز تیتر «صلح با جنگ» در این باره انتخاب کرد و نوشت: بدون شک دونالد ترامپ خوشحال‌ترین شخص در مراسم امضای توافق عادی‌سازی روابط امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی در کاخ سفید بود. او که تا توانسته در داخل آمریکا بر طبل تفرقه کوبیده، به دنبال این است در 2 ماه منتهی به انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در سیاست خارجی خود را عامل صلح جهانی معرفی کند.

وبب

روزنامه جام جم نیز توافق کاخ سفید را «امضای سیاه در کاخ سفید» توصیف کرد و اینگونه تحلیل کرد: در مراسمی در کاخ سفید، نمایندگان کشورهای امارات متحده عربی و بحرین به شکل رسمی با رژیم صهیونیستی توافق صلح امضا کردند. عبدا... بن‌ زاید، وزیر خارجه امارات و عبداللطیف بن راشد، وزیر خارجه بحرین به نمایندگی از کشورهای خود در این مراسم، در حالی اسناد صلح خیالی خود و رژیم اشغالگر قدس را امضا کردند که بر‌خلاف پیش‌بینی‌های صورت گرفته از سوی رژیم منامه و ابوظبی، اعتراضات علیه عادی‌سازی روابط با صهیونیست‌ها در این دو کشور عربی شدت گرفته‌است.

وبب

روزنامه صبح نو هم امصای این توافق را «نمایش مضحک» معرفی کرد و نوشت: امارات و بحرین به عنوان بخشی از کمپین تبلیغاتی ترامپ در نشست فرمایشی کاخ سفید علیه فلسطین شرکت کردند.

وبب

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز