کد خبر: ۹۹۳۱۷
۴۳ بازدید
۰ دیدگاه

رکورد ابتلای روزانه به کرونا در ایران شکسته شد!

۹۹/۷/۱
۱۵:۱۹

دکتر سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان گفت: از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، سه هزار و ۷۱۲ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۸۱۷ مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به ۴۲۹ هزار و ۱۹۳ تن رسید.


وی در ادامه گفت: در ۲۴ ساعت اخیر، ۱۷۸ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز، متاسفانه آمار جان باختگان این بیماری در کشورمان به ۲۴ هزار و ۶۵۶ تن رسیده است. همچنین تا به امروز خوشبختانه ۳۶۳ هزار و ۷۳۷ تن بهبود یافته‌اند.

لاری افزود: ۳۹۲۲ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند. همچنین تاکنون ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار و ۶۱۹ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

آخرین آمار کرونا تا ۱ مهر/ رکورد ابتلای روزانه در ایران شکسته شد!

وی در تشریح وضعیت استان‌های مختلف کشورمان گفت: استان‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان و یزد در وضعیت قرمز قرار دارند. استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، هرمزگان، فارس و گلستان نیز در وضعیت هشدار قرار دارند.

بر پایه آمار‌های ۲۴ ساعت اخیر، «نرخ مرگ» در کشورمان ۶.۳ درصد است و به همین تناسب، «نرخ بهبود» ۹۳.۷ درصد؛ این در حالی است که میانگین نرخ مرگ در جهان به ۴.۰ درصد رسیده و روند کاهشی خود را حفظ کرده است.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز