کد خبر: ۷۹۳۰۹
۷۴۹ بازدید
۸ دیدگاه (۵ تایید شده)

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌شرقی خبر داد:

اخذ مجوزهای فاینانس احداث پتروشیمی میانه به ارزش 1.5 میلیارد دلار

۱۳۹۶/۱۰/۲۴
۰۷:۳۰

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌شرقی از اخذ 117 میلیون دلار مجوز سرمایه‌گذاری خارجی برای 12 طرح خبر داد و گفت: تاکنون برای 9 طرح میزان 85 میلیون دلار جذب شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، رضا حسینی امشب در جلسه شورای برنامه‌ریزی و ستاد اقتصاد مقاومتی استان اظهار کرد: در بحث سرمایه‌گذاری و حوزه‌های تأمین مالی سالانه 50 میلیارد دلار ظرفیت وجود دارد که تاکنون به میزان 15 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری شده است.

وی افزود: در 9 ماهه جاری تعداد 215 طرح و فرصت سرمایه‌گذاری را در قالب یونی 2 آماده کرده‌ایم و بسته‌های سرمایه‌گذاری را به تمام اتاق‌ها و شوراهای مشترک بازرگانی و هیات‌های سرمایه‌گذاری ارسال کرده‌ایم.

حسینی اذعان داشت: بر اساس سیاست‌های دولت تا پایان سال باید 920 میلیون دلار مجوز سرمایه‌گذاری خارجی اخذ کنیم که در این ارتباط برای 12 طرح 117 میلیون دلاری مجوز سرمایه‌گذاری خارجی گرفته‌ایم و برای 9 طرح 85 میلیون دلار جذب شده است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌شرقی در عین حال خاطرنشان کرد: تعداد 9 طرح 151 میلیون دلاری را نیز در دست اجرا داریم.

این مسوول مهم‌ترین چالش‌های جذب سرمایه‌گذاری را عدم امکان برق تا درب واحدهای تولیدی در شهرک‌های صنعتی، وجود کانون‌های متعدد برای تصمیم‌گیری سرمایه‌گذاری، عدم استفاده موثر از پنجره واحد سرمایه‌گذاری و عدم وجود نقشه راه سرمایه‌گذاری عنوان کرد.

وی از غیرقابل قبول بودن قراردادهای خرید تضمینی در بازارهای بین‌المللی، روند طولانی تخصیص واگذاری زمین، مشکل تأمین و تخصیص آب و گاز یاد کرد.

حسینی از اخذ مجوزهای فاینانس احداث پتروشیمی میانه به ارزش یک و نیم میلیارد دلار خبر داد.

 

"طرح احداث مجتمع پتروشیمی میانه توسط مهندس حسینی نماینده سابق شهرستان میانه در مجلس شورای اسلامی پیگیری و تمامی مجوز های آن توسط ایشان اخذ شده است..  

https://vom.ir/beyzaei/posts/55091

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۶/۱۰/۲۴ ۱۴:۲۲

گفتی که منم ماه نشابورسرا
ای ماه نشابور نشابور ترا

آن تو تورا آن ما نیز ترا
بامابنگویی که خصومت زچرا

۹۶/۱۰/۲۴ ۰۹:۳۳

حالا زوده برای خوشحال شدن. تا کلنگ پروژه نخوره و ساختمان پتروشیمی درحال احداث نباشه نباید چیزی باور کرد.
چرا که زیاد از این وعده ها مسئولان دادند. الان برقی شدن راه اهن تهران میانه تبریز 20 سال هست مطرح شده دنبال فاینانس هست هنوز هم به نتیجه نرسیده. امیدوارم با پیگیری مستمر همه نمایندگان ،مسئولان ،مردم این طرح به منصه اجرا برسد. چون اگر پیگیر نباشیم مثل طرح نیروگاه سیکل ترکیبی بایکوت خواهد شد

۹۶/۱۰/۲۴ ۰۸:۲۲

ظاهرا در سمت روستای کلوچه خالصه هست

پس از اخذ دستور موافقت وزیر محترم نفت با درخواست مهندس حسینی نماینده مردم شریف میانه در مجلس شورای اسلامی مبنی بر احداث کارخانه پتروشیمی در شهرستان میانه، صبح امروز مورخه 94/12/3 سه تن از کارشناسان شرکت گسترش انرژی پاسارگاد که قبلا طی فراخوان وزارت نفت برای جذب سرمایه گذاربخش خصوصی ، جهت احداث کارخانه پتروشیمی در میانه اعلام آمادگی کرده بودند با همراهی مهندس حسینی،ضمن بازدید از چند مکان مختلف ، زمین مناسب برای احداث کارخانه پتروشیمی را شناسایی و موافقت های اولیه را انجام دادند.اینک که پیگیری های دو ساله مهندس حسینی برای حل مشکل بیکاری جوانان  در حال به ثمر رسیدن میباشد ، امید است در ادامه راه با تلاش کلیه مسئولان شهرستان شاهد توسعه و ریشه کن شدن بیکاری در شهرمان باشیم. 

۹۶/۱۰/۲۴ ۰۸:۰۸

پس از ملاقات حضوری مهندس حسینی نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی با وزیر محترم نفت و اخذ موافقت احداث کارخانه پتروشیمی در شهرستان میانه از وزارت نفت و پیگیری های مستمر بعدی مهندس حسینی طی فراخوان وزارت نفت مبنی بر سرمایه گذاری بخش خصوصی برای احداث این کارخانه در میانه، شرکت گسترش انرژی پاسارگاد (سهامی خاص) بعد از مذاکره با مهندس حسینی ، سرمایه گذاری در این زمینه را پذیرفته و طی هفته جاری کارشناسان ارشد خود را جهت ارزیابی زمین به میانه عازم میکند.

معرفی شرکت سرمایه گذار:

شرکت گسترش انرژی پاسارگاد (سهامی خاص)با هدف سرمایه گذاری در بخش انرژی و صنایع وابسته از طریق ایجاد یک سبد دارایی متوازن با هدف کسب سودآوری مناسب در اردیبهشت ماه 1387 آغاز به کار کرده است .فعالیت اصلی شرکت به صورت عام در حوزه ی انرژی و به صورت خاص در حوزه صنایع هیدروکربوری است .

 زمینه فعالیت شرکت

سرمایه گذاری و مشارکت در داخل یا خارج از کشور در زمینه های :  1- اکتشاف ، توسعه و استحصال منابع نفت و گاز 2-احداث پالایشگاه های نفت و گاز و واحدهای پتروشیمی و صنایع پایین دستی و تولید فرآورده های مربوط 3- احداث نیروگاه ها و تولید برق ، ایجاد تاسیسات مربوط به انتقال و توزیع برق ، نفت و گاز و فرآورده های مربوط

ارائه انواع خدمات مدیریت ، فنی ، مهندسی ، بازرگانی ، اجرایی و بهره برداری در ارتباط با فعالیت های بند بالا

خرید و فروش سهام ، عقد قراردادهای اخذ یا اعطای تسهیلات مالی و مشارکت با شرکت های داخلی و خارجی در زمینه فعالیت های شرکت

ایجاد شرکت ، اخذ نمایندگی و تاسیس شعب در داخل و خارج از کشور در ارتباط با فعالیت های شرکت

سرمایه گذاری و مشارکت در بخش انرژی و صنایع وابسته

سایت شرکت گسترش انرژی پاسارگاد :

http://bpi.ir/gep

اسناد مربوط به پیگیری های مهندس حسینی برای احداث کارخانه پتروشیمی در میانه بمنظور رفع مشکل اشتغال جوانان :

۹۶/۱۰/۲۴ ۰۷:۵۹

به امیدبهره برداری.
محصول تولیدی این پتروشیمی چیست؟ایامنطقه ومحل احداث ان تعیین شده؟اشتغال زایی مستقیم وغیرمستقیم ان چقدرخواهدبود؟

اخبار روز