کد خبر: ۷۹۸۴۵
۶۰۹ بازدید
۵ دیدگاه (۳ تایید شده)

اختصاص فاینانس به پروژه های کشوری به جز شهر میانه !!!!!

۱۳۹۶/۱۱/۱۶
۰۹:۵۵

روند تخصیص فاینانس برای پروژه های عمرانی سخته ولی میشد از این فرصت به نحو احسن استفاده کرد تا بتونیم به پیشرفت شهرستان کمک کنیم که حالا اقایان شیویاری و فرمند پاسخ بدهند که چرا پیگیری نکردند و برای شهر ما این فاینانس ها اختصاص نیافته است. حداقل میتونستیم برای طرح پتروشیمی میانه یا آبرسانی و طرح دو بانده کردن راه اصلی سرچم بستان آباد که توسط نمایندگان قبلی پیگیری شد و حتی مهندس حسینی مجوز نهایی ، جانمایی و انتخاب پیمانکار برای طرح پتروشیمی میانه رو انجام داده بودند ، فاینانس بگیریم!!!!!!!

فایناس به عنوان یکی از شیوه‌های تامین مالی در دنیا مطرح است و در سیاست ها و قانون برنامه ششم و بودجه‌های سنواتی مطرح شده است. با وجود تنگنای مالی سال‌های اخیر پیش بینی می‌شد که با انجام اصلاحاتی در فرایندها و نحوه اخذ مجوزهای لازم در زمینه سرمایه گذاری و فاینانس، امور تسهیل شده و درخواست‌ها و پروژه‌های معطل مانده سریعتر به مرحله عملیاتی اجرایی برسند.

اکنون 2 سال از اجرای برجام می‌گذرد و علی رغم انعقاد قراردادهای فایناس اما همچنان موانع عدیده‌ای پیش روی طرح‌های دولتی و حتی بخش خصوصی برای دستیابی به منابع مالی وجود دارد و در حقیقت شیوه پسابرجامی تامین مالی به مثابه گنجی بوده که قفل‌های متعددی بر آن زده شده است.برخلاف رویکرد عموم جامعه که عمده مشکلات را به مسائل بیرونی و بین الملل نسبت می دهند اما پیچیدگی فضای کسب و کار و اداری و دیوان سالاری خاص حاکم بر نظام اداری کشور مهمترین عامل دست نیافتنی بودن منابع مالی تلقی می‌شود.

به گزارش فارس براساس اعلام مسئولان وزارت اقتصاد از مجموع 12 طرح معرفی شده به اعتباردهندگان خارجی، 5 طرح دولتی و 7 طرح مربوط به بخش خصوصی هستند.

فهرست طرح‌هایی که فرایند داخلی آنها تکمیل و به اعتبار دهندگان خارجی معرفی شده‌اند.

برقی کردن راه‌آهن تهران - مشهددولتی

برقی کردن راه‌آهن گرمسار اینچه‌برون

احداث نیروگاه هرمزگان

فولاد گل‌گهر

کاغذ سبز خوزستان

نیروگاه سیکل ترکیبی زنجان

بیمارستان سلامت برکت

نیروگاه سیکل ترکیبی لامرد

9نیروگاه سیکل ترکیبی آبادان

فاز دوم پالایشگاه آبادان

پالایشگاه جاسک

احداث بیمارستان 200 تختی سرطان درمانی جنرال در کرج

جمع کل:12.023 میلیون دلار

به امید میانه ای آباد!

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۶/۱۱/۱۶ ۱۸:۱۴

روی من 2 هزار رای حساب کنید که نمیزارم این دو دوباره انتخاب شوند.

۹۶/۱۱/۱۶ ۱۱:۰۷

شما فکر کردید با کارهای که نماینده محترم شهر در مجلس بدون حساب کتاب انجام میدن بودجه ای به میانه داده میشه

۹۶/۱۱/۱۶ ۱۰:۰۹

خیلی فرصت خوبیه ولی متاسفانه نمیدونم چرا شهر ما نمیتونه استفاده کنه

از جاسک و لامرد و زنجان مگر کم داریم؟؟ همین طرح پتروشیمی GTP تو استان اولینه و میانه هم بخاطر موقعیت استراتژیکش میتونه با این طرح خیلی مشکلات جوانانش حل بشه...

تا فرصت هست باید استفاده کرد مثل شهرهای دیگه مثل مراغه و بناب و .....

اخبار روز