کد خبر: ۳۰۸۸۷
۱۱۳۶ بازدید
۸۹ دیدگاه (۶۴ تایید شده)

نقدی بر یک انتقاد :

آقای نائبی انصاف!

۱۳۹۳/۹/۱۴
۱۷:۱۱

بنده علی رغم اینکه میلی برای ورود به بحث های حاشیه ای ندارم و معتقدم که طرفین ماجرا خودشان بهتر از هر کس دیگری می توانند سؤتفاهمات موجود را رفع کنند تا به اختلافات دامن زده نشود امّا به عنوان یک شهروند بی طرف، وقتی مطلب آقای صادق نائبی با عنوان "نماینده عزیز! به خانه ات برگرد ؛ لطفاً" را که در مورد غیبت نماینده محترم از جلسات مجلس شورای اسلامی نوشته شده بود را مطالعه کردم نکته ای توجهم را جلب کرد که شاید از دید بعضی ها مغفول مانده و در جوابیه دفتر آقای مددی هم به آن اشاره ای نشده است.

تعطیلات تابستانی نمایندگان مجلس شورای اسلامی از روز چهارشنبه پنجم شهریورماه آغاز و تا پایان روز بیست و نهم شهریورماه ادامه داشت و بهارستان نشینان پس از سه هفته ی متوالی تعطیلات تابستانی قرار بود صبح روز یک شنبه 30 شهریور ماه در صحن علنی مجلس حاضر باشند که تا آنجایی که بنده اطلاع دارم آقای دکتر مددی به منظور شرکت در چند جلسه ی مهم با سرمایه گذاران بخش خصوصی و دیدارهای دیگری که برنامه ریزی شده بود دو روز مرخصی گرفته بودند و عصر روز اول مهرماه راهی تهران شدند.لذا اولاً استفاده از اصطلاح "غیبت"  توسط آقای نائبی برای عدم حضور دو روزه آقای مددی در جلسات مجلس که کاملاً موجه بوده و طی مرخصی استحقاقی صورت گرفته که استفاده از آن حق قانونی هر نماینده می باشد درست نیست. ثانیاً آقای مددی برای پیگیری امور حوزه انتخابیه اش و نه برای انجام امور شخصی خود مرخصی گرفته است و این خود نشانگر احساس مسئولیت ایشان در مورد حوزه انتخابیه اش می باشد.

ثالثاً چنان که در بالا نیز اشاره کردم نمایندگان مجلس شورای اسلامی از پنجم شهریور تا 30 شهریور ماه در تعطیلات تابستانی به سر می بردند و آقای مددی به دلایلی که ذکر شد دو روز هم مرخصی قانونی گرفته است پس اگر آقای نائبی نقدی هم داشتند باید برای آن دو روز عدم حضور موجه آقای مددی در مجلس می نوشتند نه 33 روز!

عین جمله آقای نائبی:

"نماینده عزیز! امروز 33 مین روز است که از خانه ملت رفته ای و نامت بارها به عنوان غایب خانه ملت در خبرگزاری ها می درخشد"

قطعاً هر مخاطبی که جمله ی آقای نائبی را بخواند اینطور تصور می کند که آقای مددی 33 روز است که از جلسات مجلس غیبت کرده و نامش هم در مدت یاد شده به عنوان غایب خانه ملت، مرتب در خبرگزاری ها منتشر می شود اما آیا واقعیت این است؟!

فکر می کنم با توضیحات ارائه شده هر شهروند منصفی براحتی می تواند به ماهیت انتقادات!!! مطرح شده علیه نماینده مردم پی ببرد ولی افسوس که برخی دوستان گمان می کنند که باز هم می شود افکار عمومی را فریب داد.

منبع:سایت پیام میانه(www.miyanehcity.ir)

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۳/۹/۲۵ ۲۱:۱۹
اقای نائبی اگه صداقت داری فقط یک مورد از خبرگزاری هایی که ادعا کردی اسم دکتر مددی رو به عنوان غایب جلسات مجلس در دوماه شهریور و مهر منتشر کرده برامون نشون بده عمرا اگه پیدا کنی پس با این حرفها به شعور ما مردم توهین نکن... از روشنگری و توضیحات کامل آقای نونهال بزرگوار هم تشکر میکنم.
۹۳/۹/۱۹ ۰۶:۳۳
بیایید طریقه انتقاد کردن و جواب دادن به نقد ها را منطقی تر کنیم . تا آنجا که بنده جقیر سراپا تقصیر آقای نائبی را می شناسم یک فرد منطقی و دلسوز هستند ولی گاهی برای ادعای خودشان از توجیه استفاده می کنند که از ایشان بعید است . آقای نائبی نماینده هم مثل من و شما معصوم نیست و بدیهی است گاهی هم نظرشان با خواسته های من و شما مغایر باشد ، چه کسی گفته نماینده نباید در خانه ملت حضوری مستمر نداشته باشد ، اصلا خواسته اکثریت حوزه ی انتخابیه هر نماینده بر این اساس تبین می گردد ! بیان دیدگاه شما هم تا جایی که برای اصلاح باشد ستودنی است ولی اگر یک طرفه و برای تخریب باشد نه به مصلحت است و نه هیچ عایدی مثبتی از آن به دست می آید .
۹۳/۹/۱۷ ۱۶:۰۰
به ملازمان سلطان که رساند این دعا را که به شکر پادشاهی ز نظر مران گدا را ز رقیب دیو سیرت به خدای خود پناهم مگر آن شهاب ثاقب مددی دهد خدا را
۹۳/۹/۱۵ ۱۴:۵۳
جناب نائبي لطفا اول پيگير وعده دروغين خودتون در مورد استخدام 250 نفر فولادي كه قرار بود آخر تابستان جذب كار بشن باشين بعد به آقاي مددي خرده بگيرين البته نماينده ها و تحريم رو دستاويز وعده هاتون قرار ندين. با تشكر با اينكه ميدونم اين سومين كامنت منه كه تاييد نميشه
۹۳/۹/۱۵ ۱۳:۲۸
باسلام،اولا بنده شمارا جوان سالم و بی آلایش میدانم واز امثال شما انتظار میرود انرژی خود را همواره صرف دفاع از خوبیها و راستی ها نمایید نه افراد و اموری که شائبه برانگیز است. ثانیا نقدهایی به مطلب شما وارد میباشد که ذیلا بدانها اشاره میکنم: -خود را شهروند بیطرف نامیده اید،درحالیکه جزو کارکنان دفتر آقای مددی هستید وامور روابط عمومی او را انجام میدهید. -منظور منتقدین را بدرستی متوجه نشده اید،آنهامیگویند:با وجود آنکه مجلس به حد کافی و شاید هم بیش از حد برای نمایندگان،تعطیلات به منظور سرکشی به حوزه های انتخابیه و دیدار با مردم در نظر گرفته(من جمله،همان تعطیلات 25 روزه که خودتان اشاره کرده اید)چرا آقای مددی مهمترین و حساسترین جلسات مجلس را(حال با اخذ مرخصی یا غیبت) رها میکند تا خود را به میانه برساند و در فلان مراسم کلنگزنی،بدرقه،افتتاح،رژه نظامیان،بازگشایی مدارس و... حضور یابد و بهره برداری تبلیغاتی نماید. -اصلا مگر اصلیترین وظیفه نماینده،حضور مرتب و موثر در جلسات مجلس وکمیسیونها نیست؟ مسئله ای که سفارش اکید مقام معظم رهبری و قانون داخلی مجلس مبین اهمیت آن میباشد.بعلاوه چرا سوگند نمایندگی را زیرپا میگذارد؟ -همچنانکه میدانید مجلس فقط سه روز در هفته، یعنی روزهای یکشنبه،سه شنبه وچهارشنبه جلسه علنی دارد،بنابراین چگونه یک نماینده مسلمان و وظیفه شناس و سوگند خورده بخودش اجازه میدهد،این سه روز در هفته را هم برای بهره برداری تبلیغاتی جیم شود؟! مجلسی که هر دقیقه ازجلسات علنی آن،دهها میلیون تومان برای بیت المال هزینه دارد! آیا این عمل با انصاف،منطق و وجدان سازگار است؟ -ضمنا شما که جوان روشن و مذهبی هستی چرا در بکاربردن القاب علمی دقت نمیکنی وامری را که به آن یقین نداری بر زبان میآوری؟مگر آقای مددی دکترا دارد؟ بعید میدانم شمااز ماجرای دکتری وفوق لیسانس ایشان بی اطلاع باشید؟!
۹۳/۹/۱۵ ۱۰:۵۷
با سلام اثبات موارد مطرح شده توسط آقای مهندس نائبی و توضیحات ارائه شده توسط آقای نونهال با مراجعه به اسناد ومدارک مستدل میسر میباشد و نیازی به این همه توضیحات و گفتگو نیست چیزی که در این مطلب برای من جالب بود و خواستم نظری بنویسم سعه صدر و آرامش جناب آقای نونهال بود که بدون عصبانیت و با آرامش به همه نظرات پاسخگو هستند که انشاالله سایر دوستان مخصوصا دوستان مستعار بدور از طرفداری کورکورانه و توهین ، نظرات خود را مرقوم نمایند
۹۳/۹/۱۴ ۲۳:۰۵
بنده امروز به پیشنهاد دوست عزیزم؛آقای طاهر نائبی در این سایت اکانت ایجاد کردم و به همین خاطر است که زیاد با روال تأیید نظرات در صدای میانه آشنا نیستم و هر کامنتی که ارسال می شود بدون اینکه به محتوای آن توجهی داشته باشم که در موافقت یا مخالفت با مطلب من نوشته شده آنرا تأیید می کنم. اما از دوستان موافق و مخالف خواهش میکنم بحث را به حاشیه نکشانند و اگر نظری دارند به صورت منطقی و با رعایت احترام طرف مقابل بیان کنند تا یک به یک به موارد مطرح شده جواب دهیم از مدیریت سایت هم اجازه می خواهم نظرات بی ربط با موضوع که توسط اکانت های مستعار ارسال می شود را تایید نکنم.
۹۳/۹/۱۴ ۲۲:۲۵
شما اشاره کرده اید که آقای مددی تا 5 مهر در میانه بوده اند ولی در اسنادی که نشان می دهید اسناد مربوط به 5 شهریور و 1 مهر هستند
۹۳/۹/۱۴ ۲۲:۱۱
اگر دانشجویی در یک هفته فقط 3 روز کلاس داشته باشه و نیاد هیچکس نمیگه 3 روز نیومد بلکه میگن یک هفته نیومد کلاس. اینهمه توجیه و تفسیر چیزی از محتوای آن انتقاد کم نکرده و فقط مردم متوجه شده اند که نماینده شون 33 روزه مجلس نمیره. حالا اسمشو بذار مرخصی یا هر چی. به هرحال نبوده توی مجلس
۹۳/۹/۱۴ ۲۱:۰۹
آقای نونهال 30 شهریور ماه 1393 تعطیلات تابستانی نمایندگان به پایان رسید و طبق گفته شما آقای مددی صبح روز یکشنبه در مجلس حاضر شدند و 2 روز مرخصی برای شرکت در چند جلسه ی مهم با سرمایه گذاران بخش خصوصی و دیدارهای دیگری که برنامه ریزی شده بود گرفتند، منظور شما از جلسه مهم حضور در رژه نیروهای مسلح و بازگشایی مدارس میباشد؟! چه دلیلی دارد آقای مددی این دو روز را مرخصی بگیرند و عصر روز سه شنبه اول مهرماه راهی تهران شوند در حالی که فقط روز چهارشنبه جلسه علنی در مجلس وجود داشت و آقای مددی فقط برای یک روز غیبت نکردن راهی بهارستان شدند؟! آن جلسه ها و دیدارها با سرمایه گذاران نمی شد بعد از جلسه علنی روز سه شنبه برنامه ریزی میشد که آقای مددی فقط برای روز چهارشنبه مرخصی بگیرند؟! آیا وقتی برای جلسه ای برنامه ریزی میکنید به جلسات علنی که باید نماینده حضور داشته باشد را در نظر نمی گیرید؟! در روز رای اعتماد به وزیر علوم که امری مهم بود آیا باز آقای مددی جلسه ای با سرمایه گذاران داشت که غیبت کرده بود؟!
۹۳/۹/۱۴ ۲۰:۰۷
باسلام و احترام؛ 1 ـ بنده در بند دوم مقاله خود صراحتاً نوشته ام که در این 33 روز، دو هفته اش مربوط به تعطیلات تابستانه مجلس بوده است. 2 ـ آخرین روز مجلس پیش از تعطیلات تابستانه 5 شهریور بود لیکن آقای مددی دو جلسه رسمی آخر را در مجلس حضور نداشتند. 3 ـ تا روز 5 مهرماه آقای مددی در میانه حضور داشتند و به مجلس نیآمدند. 4 ـ از 3 شهریور تا 5 مهرماه می شود 33 روز. 5 ـ من گفته ام آقای مددی 33 روز است از تهران خارج شده و به مجلس بازنگشته! نگفته ام که ایشان بدون مرخصی یا استعلاجی در مجلس حضور نداشته اند. لذا دنبال مرخصی قانونی یا غیرقانونی نبوده ام بلکه منظورم عدم حضور در مجلس و تهران برای پیگیری مسائل ملی و مسائل مربوط به میانه از طریق وزارتخانه ها بود.
۹۳/۹/۱۴ ۱۹:۴۶
آقای نائبی لطفا توضیح دهید. این آماری که آقای نونهال فرد مورد وثوق آقای مددی می گویند با اعداد شما متفاوت است. از 5 شهریور تا 30 شهریور حتی هر روز مجلس جلسه داشته باشد می شود 25 روز نه 33 روز! اگر می گفتید 30 روز شاید می گفتیم تقریبی گفته اید ولی 33 روز معنا دارد.
۹۳/۹/۱۴ ۱۹:۴۲
هر چند حرف شما درست است و مهندس نائبی باید توضیح بدهند اما به نظر من قلم مهندس نائبی انقدر محکم است که در این مدت به فکرتان نرسیده بود که آیا اصلا حرف مهندس صحت دارد یا نه؟ بجای اینکه آقای مددی مجوز غیبت بدهند یا نامه از هیئت رئیسه مجلس بیاورند باید می گفتند از این 33 روز 30 روزش تعطیل بوده! برایم تعجب است که چرا در این چند ماه هنگ کرده اند و پاسخی نیافته اند.
۹۳/۹/۱۴ ۱۷:۵۹
بنده از نکته سنجی شما صمیمانه تشکر می کنم آقای نونهال ..با عرض تاسف مردم بیشتر تابع حرفها و قضاوت های دیگران هستند و کمتر پیش می آید تا کسی خود مسئله و نقدها راحلاجی کند و به عمق موضوع پی ببرد طبق نظر شما عدم حضور دکتر موجه و قانونی بوده ولی اقای نائبی جوری در مسئله این نکته را محو کرده که شاید یک فرد عادی به اشتباه فکر کند که نماینده ی شهرش 33 روز حوالی مجلس دیده نشده و این بدگمانی ومظنون کردن به یک چهره ی دلسوز و مردمی صدردرصد از دید نماینده و اطرافیان او پنهان نخواهد بود و قضاوت یک طرفه همیشه موجب تنش و درگیری و جنگ روانی خواهد شد . گذشته از آن آقای مددی در این تعطیلات هم که باید کنار خانواده اش بود وقتش را برای مردم گذاشته و مثل سایر نماینده ها قید مسافرت های زیارتی و تفریحی را زده واقعا بی انصافی است که انسان انقدر از وجدانوو انصاف بی بهره باشد و دوباره ایشان را به خاطر همین در کنار مردم بودن ملامت و سرزنش کند امیدوارم آقای نائبی با نگاهی در آینه کمی فراتر از دستشان راببینند .اختلاف نظروسلیقه نباید وسیله ای برای بدگمان کردن دیگران باشد. پیشنهادم اینست که کمی هم در زمینه ی احادیث و احکام مطالعه بفرمایید تا از عقوبت تهمت و تجسس و بدبینی اطلاع حاصل کنید .

اخبار روز