کد خبر: ۸۷۶۱۹
۱۷۶ بازدید
۱ دیدگاه

دکتر بهشتی اصل:

ماموریت دانشگاه فنی و حرفه ای مأموریتی متفاوت از سایر دانشگاههاست

جلسه ی رؤسای دانشکده های فنی و حرفه ای استان آذربایجان شرقی با حضور آقای دکتر بهشتی اصل؛ ریاست محترم دانشگاه فنی و حرفه ای استان، آقای فتاح؛ معاون محترم اداری و مالی دانشگاه و رؤسای دانشکده های فنی و حرفه ای شهرستان های استان به میزبانی دانشکده فنی و حرفه ای میانه برگزار شد.

مسئولان ارشد شهرستان میانه از جمله حجت الاسلام محمدی؛ امام جمعه محترم میانه،دکتر مشایخی؛معاون محترم استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه،آقایان دکتر شیویاری و دکتر فرمند؛ نمایندگان مردم میانه در مجلس شورای اسلامی،مهندس میرزایی؛ شهردار ، مهندس حسینخانی؛ رئیس شورای اسلامی شهرمیانه و آقای فیاض پور؛ مدیرعامل تعاونی مسکن گلشهر شهرک ساحلی میهمانان ویژه جلسه رؤسای مراکز فنی  حرفه ای بودند.

دکتر کریمی؛ رئیس دانشکده فنی و حرفه ای میانه در این جلسه گزارشی از وضعیت دانشکده فنی و حرفه ای میانه و اقدامات انجام شده در طول یکسال گذشته در این مرکز ارائه کرد. وی با اشاره به اعطای زمینی به مساحت 6300 مترمربع به ارزش بیش از 40 میلیارد ریال به دانشکده فنی و حرفه ای میانه توسط شهرداری و خیرین شهرستان میانه،از همکاری و تعامل خوب مسئولین شهرستانی قدردانی و تشکر کرد.

رئیس دانشکده فنی و حرفه ای میانه همچنین از اقدامات ارزشمند  آقای دکتر بهشتی؛ ریاست جدید دانشگاه فنی و حرفه ای استان در مدت کمی که قبول مسئولیت نموده اند تقدیر کرد و افزود: رویکرد توسعه محور و نگاه ویژه به آموزشکده ها و دانشکده های شهرستان های استان،تشکیل کمیته های استانی و کارهای مهم فرهنگی را می توان  از جمله اقدامات ارزنده ی آقای دکتر بهشتی برشمرد. حجت الاسلام والمسلمین محمدی؛ امام جمعه محبوب میانه در این جلسه ضمن قدردانی از همکاری خوب شورای شهر و شهرداری میانه در راستای اختصاص زمین به دانشکده فنی و حرفه ای میانه، از خیرین شهرستان نیز به خاطر تأمین مالی اعتبار مورد نیاز جهت تملک زمین تشکر نمود.

 امام جمعه میانه با اعلام اینکه مسئولین شهرستان قدم های خوبی در جهت توسعه دانشکده میانه برداشته اند و اکنون انتظار داریم مسئولان محترم دانشگاه فنی و حرفه ای در استان و سازمان مرکزی نیز قدم هایی بردارند که اولین قدم می تواند کلنگ زنی جهت  شروع پروژه ساختمان دانشگاه باشد که البته مسئولین شهرستان با تمام توان در این زمینه هم حمایت های لازم را انجام خواهند داد.

  معاونت استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با اشاره به اختصاص زمین به دانشکده فنی و حرفه ای میانه اعلام کرد: سه میلیارد ریال از محل اعتبارات عمرانی شهرستان در بودجه سال 98 برای آغاز عملیات اجرایی دانشکده فنی و حرفه ای پسران میانه اعتبار تخصیص خواهد یافت. وی با اشاره به اینکه برای احداث این دانشکده در تامین زمین مشکل داشتیم که این مشکل رفع شد اضافه کرد: در این شهرستان برای ایجاد آموزشکده در تمامی زمینه ها ظرفیت لازم فراهم است.

  رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان در این جلسه با بیان اینکه ماموریت دانشگاه فنی و حرفه ای مأموریتی متفاوت از سایر دانشگاههاست افزود: بنابر تاکید مقام معظم رهبری، دولت و وزارت علوم، حرکت دانشگاهها تنها در مسیر دانش مورد قبول نبوده و دانشگاهها باید در مسیر مهارت محوری و فن آوری حرکت کرده و به سمت دانش هایی بروند که منجر به کار و کارآفرینی گردند.

 دکتر بهشتی اصل به زبانزد بودن شهرستان میانه در همدلی و وحدت بین مسئولین اشاره کرده گفت: میانه تنها شهری در استان است که شورای دانشگاهها را تشکیل داده و شهری وحدت گرا و همگرا در راستای توسعه است.

وی از تلاش استان برای در اولویت قرار دادن  کلنگ زنی و شروع عملیات اجرایی دانشکده فنی و حرفه ای پسرانه در اسرع وقت خبر داده گفت: شهرستان میانه می تواند قطب توسعه در آموزش های فنی و حرفه ای باشد زیرا وجود کارخانجات و کارگاههای تولیدی و صنعتی و صنعتگرا بودن دانشگاه فنی و حرفه ای پسران در این شهرستان موید این مطلب است.

 رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان در پایان با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه ما به علم نیاز داریم اما به پنجه های کارآمد هم در کنار آن احتیاج داریم افزود: منظور از واژه مقدس پنجه های کارآمد فارغ التحصیلان دانشگاههای فنی و حرفه ای است که امیدواریم بتوانیم در بسط و توسعه چنین دانشگاههایی گام های بلندتر برداریم.

 نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی هم در این جلسه بر ضرورت ایجاد دانشکده فنی و حرفه ای دختران تاکید کرده افزود: انجام این کار برای بانوانی که به دنبال اشتغال و ارتقای کیفی زندگی خود هستند لازم و ضروری است.

 یعقوب شیویاری خواستار اقدام عملی در راستای توسعه و افزایش دانشکده های فنی و حرفه ای در شهرستان میانه برای ترسیم آینده ای روشن و رفع مشکل بیکاری در شهرستان شد.

محوریت اصلی جلسه رؤسای آموزشکده های فنی و حرفه ای استان، هم اندیشی برای توسعه دانشکده فنی و حرفه ای میانه بود. همچنین  تشکیل کمیته درآمدزایی، شکل گیری مجمع خیرین استان، تکریم ارباب رجوع و پیگیری مصوبات جلسه قبل  رؤسا از مهم ترین بحث های جلسه امروز بود.

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۷/۱۱/۲۶ ۱۱:۴۵

انتصاب برادر بزرگوار جناب آقای قاسم ابوالقاسم زاده را بعنوان ریس و مسول امور اداری بیمارستان خاتم الانبیاء میانه تبریک وتهنیت عرض می نماییم

اخبار روز