کد خبر: ۶۴۶۱۱
۸۹۸ بازدید
۵ دیدگاه

جلسه شورای اسلامی شهرستان میانه

۹۵/۶/۲۴
۱۱:۰۱

 

جلسه شورای اسلامی شهرستان به مورخ 16/6/95 با حضور کلیه اعضای شورای با تلاوت قرآن و قرائت فاتحه و صلوات بروان پاک شهیدان و حضرت امام برگزار گردید.%

ابتدا رئیس شورای شهرستان آقای نعمت زاده : ضمن آرزوی سلامتی و توفیق و سربلندی بر مسئولین نظام و آرزوی طول عمر و سلامتی بر رهبر فرزانه انقلاب بیاناتی را مطرح نمودند.

نعمت زاده با اعلام رضایت از مسئولینی که دعوت شورای شهرستان را تقبل نمودند و در جلسات شورا حضور یافته و نقطه نظرات شورائیان را مدنظر قرار داده قدردانی نموده اند. و اعلام کرده اند که  متاسفانه متولیان امرهنوز به شورا باوری نرسیده اند.و سعی دارند به هر طریق ممکن شورای اسلامی را در حاشیه قرار دهند. که دلایل آن هنوز برای ما مشخص نشده است. چرا باید کسانی که شعار مردم سالاری و دمکراسی و ... را می دهند درست برعکس آن عمل می نمایند. این هم شاید بخاطر این باشد که متاسفانه تعدادی از شورائیان خود سبب این امر شده اند. ایشان همچنین از فرماندار شهرستان گلایه مند هستند و بار دیگر از ایشان برای حضور در جلسه شورای شهرستان دعوت به عمل خواهند اورد تا مشکلات مردم را از نماینده گان انان بشنوند و  موجودیت شورا را محترم دانسته وسبب دل گرمی وایجاد اتحاد گردند. نعمت زاده در ادامه در مورد اعضای کمیته انطباق نیز گفتند که اعضای کمیته انطباق نمی تواند از کارکنان و اعضای شهرداری باشد و باید مستقل عمل نماید.

و در ضمن در مورد کمیته انطباق نیز اعلام کرده اند که خوشبختانه اصلاحیه قانون  شورای اسلامی توسط رییس جمهور محترم در خرداد ماه امسال برای اجرا به وزارت کشور ابلاغ گردید که انشااله امیدوارم به  شهرستانها نیز این ابلاغیه برسد. شاید شاهد اثر این ابلاغیه باشیم که متاسفانه تاکنون ابزاری برای جلوگیری از مصوبات قانونی شوراها گردیده است که خوشبختانه اعضای کمیته انطباق را قانون مشخص کرده تا شاید از سلیقه گرایی خلاص گردیم.

ایشان همچنین در ادامه صحبت هایشان اشاره نمودند که متاسفانه اختیارات شورا را نادیده گرفتند و با عرض تاسف برخی از اعضا خودباور نیستند. به طوری که بعضی ها نمی توانند ویا نمی خواهند اعضای شورا را  با هم و در کنار هم ببینند و در ابن میان نیز سایه هایی هستند که تفرقه اندازی کرده و با زرنگ کاری و حقه بازی و با چینش هایی که نشان از فریب کاری بوده و قصد دراختیارگرفتن شورا واختیارات ان را دارند ، که این زرنگ کاری نیست  بلکه اسم آنرا حیله گری  و حقه بازی می نامند در حالی که در انتخابات اخیر شاهد بودیم بعضی از عزیزان  چطور توانستند با فریب کاری و دروغ و قول های نا فرجام  اخذ ..... کنند .

وی همچنین در مورد جریان استیضاح شهردار و جلسات انتخابات ریاست شورا بیاناتی داشتند که گفتند ، دخالت های بی مورد و دست های پشت پرده نگذاشت این امر به درستی و قانونی پیش رود و با سنگ اندازهایی که شد همه دیدند چه شد درحالی که بنده انتقادهایم را نیز به عملکرد بعضی ها در جلسه رسمی شورا در حضور معتمدین بیان نمودم وعلت اصلی عقب ماندگی شهرستان را در بی تفاوتی مردم و وعده های غیرعملیاتی وغیر کارشناسی مسولین در سفرهای انجام یافته دانسته و بس ، خواستار نظارت مردم وتوجه جدی وفعالیت انان شد.  

آقای صادقی نایب رئیس شورا :

در خصوص مشکلات منطقه خود اعلام کرده اند که متاسفانه بعد از گذشت 38 سال از انقلاب هنوز تعدادی از روستاهای  منطقه (روستای خوبستان 200 خانوار و دیگر روستاها بیکندی، امیر اباد، داوند،چهارخانوار،وگند،بنیاداباد، دوه داشی و باطلاق) با جمعیت تقریباً ما بین 200 تا 20 خانوار و فاصله کمتر از 1 کیلومتر با هم هستند که هنوز گازرسانی انجام نگرفته  و با مشکلات عدیده ای روبرو هستند که این امر سبب مهاجرت از روستاها گردیده و سبب از بین رفتن. دامداری و کشاورزی شده و خساراتی را در این بخش تولیدی به چرخه اقتصادی شهرستان می زند و با وجود نامه نگاریهای متعدد  هنوز نتوانسته ایم جواب قانع کننده ای بشنویم ما ازمسئولین و نمایندگان دولت می خواهیم کم لطف نباشند و به منطقه گرمه جنوبی قدم گذاشته و مشکلات مارا از نزدیک ببینندو در حالی که دولت های خدمتگذار به کرات اعلام نموده اند که می بایست به مردمان مناطق روستایی باید رسیدگی شود تا نیازهای آنها برطرف شده و مجبور به مهاجرت نباشند. و گلایه ای نیز در مورد آب بهای مشترکین روستایی که به سه برابر افزایش یافته اعتراض نمودند واز دهیاران منطقه نیز گلایه مند بودند که نمی توانند ویا نمی خواهند مشکلات مردم را به گوش مسئولین برسانند . و در ضمن اشاره کردند که در بعضی از روستاها با وجود نیازومشکلات متعدد مردم هنوز خیلی از مشکلات ابتدایی به گوش مسئولین اجرای نمی رسد. و در نهایت از برخورد بانک ها برای ضمانت بانکی نیز گلایه ای نمودند که جهت دریافت یک وام 15 میلیونی درخواست سه ضامن که از  بین آنان یک کارمند رسمی با نامه کسر حقوق از اداره مربوطه ارائه نماید. که چنین چیزی برای روستائیان امکان پذیر نیست چون کارمند رسمی در روستا وجود ندارد. اگر هم باشد نمی تواند برای کلیه وام گیرنده گان در روستا کسر حقوق از اداره مربوطه دریافت کند وی در آخر از طرف روستا نشینان منطقه گرمی چای از مسئولین شهری خواستند که مشکلات این منطقه را در اولویت اول قرار داده و حل نمایند.

اقای بایرامی عضو شورا ترکمنچای:

اعلام نمودند. که در روستاها تعدادی از مردم جهت ساخت و ساز اقدام نموده اند ولی برای دریافت وام منتظر  رعفت مسئولین بانکی و بنیاد مسکن شهرسازی هستند. در ضمن با اعلام مسئولین که قول داده بودند شما ساخت و ساز انجام بدهید. ما وام تان را خواهیم داد. در بعضی از روستا ها ساخت و ساز به اتمام رسیده ولی هنوز پرونده وام تشکیل نشده است .

بایرامی. خواستار حل مشکل انشعاب گاز و اختلاف قیمت مصوب در مورد آن را شده اند. همچنین در مورد برخورد های نامناسب بعضی از زیردستان اداره.... با اربابان رجوع نیز شاکی و ناراحت بودند و از مسئولین خواستند که با تذکر به این کادراداری در ........ ترکمانچای ، از آنها بخواهند که با مهربانی و رعفت اسلامی با مردم برخورد کرده و مشکلاتشان را حل نمایند.

قره باقری شورای اسلامی ترک : کندوان :

خواستار توجه جدی مسئولین به امر بیمه های محصولات کشاورزی را شده اند و اعلام کرده اند که متاسفانه از بابت خسارت وارده به محصولات کشاورزی مردم در سال 94 هنوز هیچ اقدامی در خصوص پرداخت ، انجام نپذیرفته است. و در سال 95 نیز هنوز بیمه ها از خسارت وارده به محصولات کشاورزی بازدیدی به عمل نیاوردند و تاکنون به مشکلات مردم رسیدگی نشده است . خواستار پیگیری جدی از سوی ریاست شورای شهرستان شده اند.و اعلام کرده اند که در سایر شهرستان ها بیمه خسارت وارده را برای سال 94 پرداخت کرده اند که این امر در شهرستان میانه هنوز اتفاق نیافتاده است.

بعلت مشکلات زیاد و بیکاری و خسارت های پی در پی به محصولات کشاورزی سرقت و بی اخلاقی در بعضی از روستا ها و باغهای روستایی به چشم می خورد.ایشان نیز درمورد عملکرد تعدادی از ادارات ناراضی بوده و گفتند : بعضی ها دروغ میگویند وعده دروغ می دهند روستاییان چگونه به این وعده ها امیدوار باشند در حالی که بیش از 60 درصد باغهای میوه ازبین رفته وما درد هایمان را به چه کسی  باید بگوییم .وام های کشاورزی کجاست ؟ مسئولین و بانک ها کجایند چرا جواب سربالا می دهند.

و در آخر در مورد جاده ترک میانه اعلام کرده اند با وجود صدها دانشجو در دانشگاه ترک متاسفانه در بعضی از پیچ های خطرناک جاده علائم راهنمایی و  تابلو هشدار دهنده وجود ندارد که این امر سبب تصادفات برای دانشجویان مهمان و مردم می گردد.

آقای قره داغی از آچاچی :

ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت شوراها، انتقاداتی از شوراها اعلام کرده اند که متاسفانه هنور عدم خودباوری در شوراها وجود دارد و تعدادی با ایجاد اختلاف و تفرقه سعی در بهره برداری های شخصی و حفظ منافه خود را دنبال می کند و عدم آگاهی به شرح وظایف خود سبب مشکلات برای شورا و مردم را بوجود می آورند.وی خواستار اتحاد و تشکیل جلسه ماهانه همه اعضای شوراهای شهرستان را شده و درخواست داشتند ان دسته از عزیزان شورا که آگاهی به قوانین شورا را دارند هر ماه جلسه ای را درکنار هم تشکیل داده واز مسئولین شهر دعوت و خواستاررعایت اعمال حق و حقوق روستاییان عزیز شویم و نگذاریم بین شورا و مردم و شهرداری اختلاف بیاندازند شورائیان عزیز باید بدانند که قدرت دارند و این قدرت می تواند سبب مطالبه گری وخواست مردم ازمسئولین شود. ما اگر ببینیم مسولی وظایفش را درمقابل مردم خوب اجرا نمی کند و با وجود درخواست های مکرر از ایشان تقصیر را به گردن  دولت ، بی پولی دولت می اندازد ، و در لوای تحریم و برجام دولت ،خود را پنهان می کند و ما هرچه می خواهیم میگویند پول نداریم و بودجه کافی نیست .باید چاره ای اندیشده  و راه کار خروج از چنین بحران هایی را اخذ تا مشکلات منطقه و روستانشینان بی بضاعت را حل کنیم.

وبیان نمودن نمایندگان مردم در مجلس که بعنوان نماد مردم ، شوراها نیز منتخب مردم هستند خواستار تعامل و ایجاد تشکل  واحد جهت خدمت به مردم و در کنار مردم را گردیدند.

و درنهایت خواستار جدیت شورای شهرستان جهت ایجاد وحدت و هماهنگی بیشتر شوراها را شده اند .

 آقای بشارتی عضوونماینده شورای اسلامی آقکند در شورای شهرستان :

ایشان نیز در مورد استعفای دسته جمعی توضیحاتی ارائه نمودند و خواستار جدیت رسیدگی به موضوع را از سوی شورای اسلامی شهرستان شده اند. ایشان در مورد استعفای دسته جمعیشان گوفتند : ما در منطقه محروم کاغذکنان دردهایی داریم که دولت ها تاکنون نتوانسته حل کنند و زورمان دیگر به خودمان رسیده که استعفا داده تا بیشترازاین شرمنده مردم نباشیم .

وی از حضوراستاندار و فرماندار در این بخش نیز گفتند ، با توجه به حضور استاندار در بخش ، دیدیم که استاندار ما را.. .. .. داده و در حالی که سرمایه گذار محترم و مردم در یک مکان جمع شده بودند و منتظر استقبال از استاندار و هیات همراهشان بودیم ایشان این همه انتطار مردم را نادیده گرفته و با بازدید از طرح های دیگر و عدم تشریف فرماییشان در میان مردم و نادیده گرفتن انان به میانه بازگشتند که باعث دلخوری مردم و سرمایه گذار محترم که ساعت ها درآنجا منتظر بودند شد حتی نه تنها استاندار بلکه فرماندار نیز  بعدا از اقدام شان از مردم اقکند دلجویی نیز نکردند و ما مجبور شدیم از این بیشتر شرمنده مردم نباشیم و تنها کاری که میتوانستیم در حق مردم مظلوم این منطقه انجام دهیم تا شرمنده آنها نباشیم استعفا بود.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۵/۶/۲۴ ۱۲:۲۲

اتحاد لازمه پیشرفت هست برادر محترم عنایت فرمایید نیازهای شهرستان توسعه و آبادانی شهر اقدام فرمایید: واقعا فضاومحیط شهر برازنده مردم شریف شهرستان هسن

۹۵/۶/۲۴ ۱۱:۴۰

وزارت ارشاد هم این همه سانسور نمیکنه که اقایان با سه نقطه گذاشتن میگذارند

اخبار روز