کد خبر: ۷۹۳۰۸
۱۹۰۴ بازدید
۳۹ دیدگاه

دکتر وحید گروسی در دانشگاه وخنینگن هلند

۱۳۹۶/۱۰/۲۴
۰۰:۰۵

 

دکتر گروسی بدون تردید یکی از بزرگترین افتخارات علمی شهرستان میانه است که همچنان در عرصه علم دنیا در رشته کامپیوتر می درخشد.

وی در سال 1375 در رشته مهندسی کامپیوتر در گرایش نرم افزار در دانشگاه صنعتی شریف پذیرفته شده و پس از خاتمه دوران کارشناسی، در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه واترلو کانادا و سپس دکترا در دانشگاه کارلتون تحصیل نمود.

گروسی از سال 2006 در دانشگاه کلگری به عنوان استادیار و سپس دانشیار تا سال 2014 به مدت بیش از 5 سال فعالیت نمود. گروسی یک سال در دانشگاه آتیلیم ترکیه و سپس نزدیک به سه سال در دانشگاه حاجت تپه آنکارا به تدریس و پژوهش مشغول شد.

دکتر گروسی برای مدت کوتاهی به دانشگاه لوکزامبورگ عزیمت و اکنون حدود 5 ماه است که در دانشگاه وخنینگن هلند به عنوان دانشیار مهندسی نرم افزار مشغول به کار می باشد.

این دانشگاه از قدیمی ترین و معتبرترین دانشگاه های هلند بوده و بیش از 11 هزار دانشجو از بیش از 100 کشور جهان در مقاطع مختلف دارد. براساس رده بندی Keuzegides در هلند، این دانشگاه دانشگاه شماره یک هلند می باشد. همچنین، دانشگاه وخنینگن در دنیا در رشته های خاص، یک دانشگاه پیشرو و بسیار ممتاز به شمار می رود.

نگاهی به صفحه ریسرچ گیت و گوگل اسکالر ایشان می اندازیم:

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۸/۵/۱۹ ۲۱:۰۹

my dearest husband
love you honey all the days of my life

۹۷/۶/۹ ۲۳:۵۸

شما اول طرز صحبت کردنت رایاد بگیر و به دانشگاهی که پر از انسان شریف و فارغ التحصیل محترم است توهین نکن! که به شما اجازه کارشناسی درباره دانشگاه های این کشور داده؟

۹۶/۱۰/۲۵ ۱۸:۲۰

بیشتر دانشجویان ایرانی دانشگاههای اروپا و آمریکا در مقطع دکتری فارغ التحصیلان مقطع فوق لیسانس دانشگاه های ایران هستند اگه بقول شما خروجی دانشگاه های ایران ... است نمیتونستند جذب دانشگاه های آمریکا یا اروپا شوند.

۹۶/۱۰/۲۵ ۱۲:۳۷

در دانشگاههای معتبر خارج دقیقا هر روز اتم کشف میکنند و خبرش هم جهانی میشود و دانشگاههای معتبر ما هم در ۵۰ سال پیش در جا میزنند و یک عده ژیگول خروجیشان است که کارگری ساده هم از دستشان برنمیاد غیر معتبرها هم که سطحشان در حد هنرستان هم نیست

۹۶/۱۰/۲۵ ۱۰:۰۴

رتبه بندی دانشگاه ها در جهان منتشر شده.
بهترین دانشگاه ایران یعنی دانشگاه تهران و شریف بهتر از رتبه 500 جهان نیاوردند.
حال ما mit ,یا کمبریج و هاروارد و دانشگاه درجه یک اروپا بگوییم در یک سطح هستیم.

ما حتی در منطقه از ترکیه عربستان پایین تریم. جالب دانشگاه بورسا ترکیه بزرگترین شهر دانشگاهی جهان هست.فقط دانشجویان قطار سریع السیر به انکارا استامبول میبرد. درحالیکه ما در ایران بزور دانشگاه هایمان پردیس دارند. میبینی ده ها دانشکده در نقاط مختلف دارند.
بالاخره بی دلیل نیست تابحال ما یک نوبل فیزیک یا ریاضی نبردیم.
درحالیکه اعراب و ترکیه صاحب عنوان هستند.
اگر فرقی نیست پس چرا ما هنوز رنگ یک جایزه نوبل هم ندیدیم. کشور را عقب مانده کرده اند.فکرشان هم صدور انقلاب شده.دریغ که خود مرکز از داخل ویران شده. این حقیقت هم بگم وزیر علوم تحقیقات توی کشور ما هیچ کاره است. همه امور دانشگاه ها دست شورای انقلاب فرهنگی هست. کلا علوم انسانی، مهندسی نابود کردند.فقط پزشکی کمی پیشرفت داریم

۹۶/۱۰/۲۵ ۰۹:۴۸

دوست عزیز حرف شما رو در کل قبول دارم ولی اینکه فکر کنیم دانشگاههای خارج معجزه می کنند یا هر روز یه اتم کشف می کنند و دانشگاههای ایران بی ارزش هستند این هم درست نیست.

۹۶/۱۰/۲۴ ۱۷:۲۷

الان فقط سوء استفاده جواب میده!!! پیش بسوی ...

۹۶/۱۰/۲۴ ۱۶:۱۴

بعنوان کسی که دانشجو بوده میگویم حرفت اشتباهست. اصلا محیط هر دانشگاه با هم فرق دارد. مثلا بینشی که توی دانشگاه تهران هست با دانشجویان دانشگاه آزاد یکی نیست.
محیط رقابت خودش در پیشرفت موثر هست. مثل اینکه برای فوتبال باشگاه بارسلونا بروی از تجربه ستاره ها کسب کنی یا تیم های عربی.معلوم هست در رقابت سنگین تلاشت چند برابر میشود.

البته قبول دارم صرف بودن در دانشگاه خاص موید برتری نیست. ما دانشجو در دانشگاه آزاد هم دیدیم که پله های ترقی پیشرفت بسرعت چند برابر دانشجو شریف رفته. بیشتر به همت سعی هر فرد هست. اما دانشگاه خوب مثل یک راه میانبر خوب هست مسیر کوتاهتر میکند. شما رزومه دانشگاه تهران در صد سال اخیر ببین .اکثریت افراد مهم و تاثیرگذار تحولات اجتماعی سیاسی چه چپ چه راست چه ملی چه مذهبی کشور از این دانشگاه امدند.تصادفی نیست. اینکه خیال میکنیم دانشگاه خارج فرق ندارد.اتفاقا دارد. درانجا استادان از مراکز نظامی و اطلاعات گزینش نمیکنند .دانشجو احساس ارامش داره نظرش بگه. جالب بدانید در دانشگاه اروپا بعضا دیوار ندارند! توی ایران انقدر شدید دانشگاه ها کنترل میکنند حتی استادان بیسواد رزومه شان میبینی از مراکز نظامی اطلاعات انتخاب میکنندطرف تیمساربوده ! . درحالیکه در اروپا امریکا دانشجو استاد راحت ازاد هست. جالب بگویم تجربه خود بنده ،برای اولین بار مدیر دانشگاه ما که جزو بزرگترین دانشگاه تهران بود از خود دانشگاه و هیئت علمی برق انتخاب کردند. کاشف بعمل امد پدر همین فرد ایت اله و روحانی بوده است .خوشحالی ما بی دلیل بوده است.اینها بی دلیل هیچکس راه نمیدهند
. چنین ملاک هایی در ایران هست. گزینش علمی شایستگی وجود ندارد.فضا را برای رشد شدیدا بستند حتی زمان شاه هم اینگونه نبود .طوری که خود شریعتی با ان همه تبلیغ ضد شاه ،چند سال استاد دانشگاه فردوسی بود.ایا در عصر حاضر چنین ازادی متصور هست. که بگذارند؟ نتیجه عقب ماندگی دانشگاه های ماست فرار مغزهاست. اینکه فرق ندارد. تجربه من میگوید خیلی هم فرق دارند از زمین تا آسمان. همین نداشتن آزادی و فضای رشد باعث شده اکثریت فرار کنند.کافیست کمی بگردی ببینی

۹۶/۱۰/۲۴ ۱۴:۳۸

رشته تحصیلی ایشان مهندسی کامپیوتر است رشته ای که زمینه درآمدزایی واشتغالزایی بالایی با هزینه کم دارد متاسفانه زیر ساختهای متناسب این رشته در حد تولیدات تجاری ایجاد نشده ونیز حمایتهای لازم از این نوع فن آوری بعمل نیامده بدنبال آن برجستگان این رشته هم نمی توانند زمینه فعالیت لازم را در داخل داسته باشند و دیگر علوم نیز نظیر این مورد است در کلکته هندوستان تنها از طریق تولیدات نرم افزار سالانه ۵۰ میلیارد دلار درآمد زایی دارند

۹۶/۱۰/۲۴ ۱۴:۳۴

گرفتن پوزیشن استادی از یک دانشگاه اروپایی قابل تحسین است. به عنوان کسی که هم دانشگاههای اروپا رو دیده و هم آمریکا و هم ایران رو باید گفت کل دانشگاهها سر و ته یک کرباس اند. دانشگاههای اروپا و آمریکا بیشتر رو پروژه های صنعتی که معمولا ساپورت مالی دارند کار می کنند و به دانشجویان مخصوصا در سطح دکترا حقوق پرداخت می کنند. امکانات آزمایشگاهی اونها نیز به مراتب بهتر از دانشگاههای ایران است. کسی که تو ایران نشسته فکر میکنه اونها هر روز یه نوآوری و یک پیشرفتی خارق العاده ارائه می نمایند ولی به لحاظ علمی بعضی از دانشگاههای دولتی ایران یا آزاد که امکانات مناسبی دارند شاید همسطح آنها باشند و یا در موادی حتی بهتر از اونها باشند. به نظر می رسد اگر بخش صنعت در ایران روی پروژه های دانشگاهی سرمایه گذاری کند شاهد پیشرفت فوق العاده در بخش صنعت خواهیم بود.

۹۶/۱۰/۲۴ ۱۰:۱۰

تو ایران موندن برای افرادساعی و موفق و کمال گرا و جهنمه...

۹۶/۱۰/۲۴ ۰۹:۵۹

این ها سرمایه های واقعی کشور هستند.این ها لایق لقب دکتر هستند نه کسانی که تو ازاد علوم تفریحات با هفته ای یه روز شدن دکتر!

۹۶/۱۰/۲۴ ۰۹:۵۴

مگه میگذارند کاری انجام بدهد. میماند مثل گلی که در کویر خشک پر پر میشد. یا باید کاکتوس میشد. خیلی از نخبه ها بدلیل عدم توجه مسئولان و عدم بهره برداری از استعداد ها و اعمال تبعیض امیز فرار کردند. میماند باید چهار راه معلم تاکسی ران میشد. یا نهایت کارمند پیمانی. شما زندگینامه همین اقای وحید جروقی را بخوان. این بنده خدا استخدام نکردند .الان توی هوا فضا اروپاست. اینست تفاوت نگاه توجه به شایسته سالاری و استعدادها

۹۶/۱۰/۲۴ ۰۹:۴۰

قابل تحسین هست ؛ اما جناب س.ج تو را چه حاصل!!!؟

۹۶/۱۰/۲۴ ۰۹:۲۷

راستی چرا هر کی میره دیگه برنمیکرده؟

۹۶/۱۰/۲۴ ۰۸:۱۵

درسته دانشمنده واسه مردم میانه چکار انجام داده مهمه .خیلیا ازمردم میانه تو کشورهای دیگه هستند صاحب نامند.

۹۶/۱۰/۲۴ ۰۴:۱۲

ایران میماند تلف میشد. اخر سر هم میگفتن صلاحیت نداری . بلایی که ..... توی چهل سال بر ایران اورده استعدادها نا امید کرده ،عوضش یعده ریاکار بجای یعده شایسته سرکار اورده. گزینشی که سر شایستگی نیست

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز