کد خبر: ۲۷۷۷۰
۹۳۲۹ بازدید
۱۵ دیدگاه (۱۲ تایید شده)

با "چاکرا گردی" یا "گردشگری انرژی" در تخت سلیمان شگفتی آفرینش را می توان لمس کرد!

۱۳۹۳/۷/۱۱
۰۰:۲۹

گردشگری انرژی ( energy tourism) یا گردشگری معنوی یا چاکرا گردی از سال 1384 در ایران مورد توجه خاصی قرار گرفته و سالیانه تعداد زیادی از گردشگران داخلی و خارجی را برای بدست آوردن انرژی از اعماق رموز نهفته در آفرینش به سوی خود جلب می کند. ما با واقعیتی حیرت انگیر مواجه هستیم که دانستن آن بر هر انسانی در هر جایگاهی لازم است و آن  :

پس از تغییر نگرش علوم انسانی نسبت به جبر محیطی و حاکمیت وتاثیر مطلق محیط و زمین بر انسان، فرضیه با عنوان "فرضیه گایا" در مقابل نگرش داروینی شکل گرفت که حامل رموز شگرفی بود که به طور خلاصه به آن می پردازیم:

بر پایه نظریه گایا، کره زمین زنده و آگاه است؛ آب دورتادور آن را احاطه کرده و فعالیت‌های یونی‌اش را به‌وجود آورده است. این فرایندِ یونی جریان انرژی را در زمین به‌وجود می‌آورد که بر تمام ابعاد حیات اثر می‌گذارد. این نظریه، زمین را ابرموجودی زنده می‌داند که دارای روح است و در جهت تکامل، هدفی پویا را دنبال می‌کند. بنا بر پژوهش‌های انجام‌شده، زمین فقط یک کره ساده نیست بلکه در زیر چین‌خوردگی‌های سطحی خود خطوط انرژیِ در گردش دارد. در حدود ۱۶ حلقه انرژی از بالا به پایین کره زمین را احاطه کرده‌است. این انرژی دارای فرکانسی است که حیات کره زمین را در ابعاد فیزیکی و روحی برقرار می‌سازد. حلقه‌های انرژی هر کدام حول محوری در چرخش و متأثّر از حرکت زمین به دور خورشید، ماه به دور زمین، و ابعاد بزرگ‌تری از چرخش مربوط به خورشید در کهکشان «راهِ شیری» است. در محل برخورد این حلقه‌های انرژی که بنا به ماهیت آب و خاک درونِ زمین ایجاد می‌شوند، ۵۲ چرخه به‌وجود می‌آید که می‌توانند خواص الکتریکی یا مغناطیسی ویژه‌ای را نمایان سازند. این چرخه‌های انرژی (چاکراها) مرزِ گسل‌ها، لبه‌های صفحه‌های تکتونیکی، تمرکز تنوع زیستی، مراکز تمدن‌های باستان، مراکز الهامات پررمز و راز، مراکز مذهبی ارزش‌مند، مسیرهای مهاجرت جانوران و مسیر حوادث طبیعی کنونی را به‌وجود می‌آورند. ۵۲ چرخه انرژی در زمین مثلث‌هایی با سه رأس پرانرژی هستند که ۱۵۶ مرکز انرژی یا ورتکس را در روی کره زمین ایجاد می‌کنند. زمین از درون این ورتکس‌ها تنفس می‌کند. همانطور که بدن انسان ۷ چاکرای اصلی دارد، در زمین نیز ۷ چاکرای اصلی وجود دارد. شش عدد از این چاکراها ثابت هستند که دارای مکان‌های مشخصی در هر یک از قاره‌ها هستند. هفتمین چاکرا در حرکت است و در دوره زمانی مشخصی در موقعیت مکانی خاصی مستقر خواهد شد. این چاکرا، چشم سوم زمین است. گفته می‌شود زمانیکه چاکرای چشم سوم بر محلی مستقر می‌شود آن قسمت از نظر سطح آگاهی ناگهان ارتقاء می‌یابد. این چاکرا در دوره بعدی فعالیت خود از سال ۲۰۰۸ برروی چاکرای قلب زمین مستقر شده‌است! شش چاکرای غیر متحرک در یک گروه سه قسمته دسته بندی می‌شوند: الهام، ساختار و خلاقیت (ویکی پدیا)

از تعداد ۱۵۶ ورتکس، ۱۸ عدد به چاکراهای اصلی زمین (غیر متحرک) و ۱۲ عدد به چرخه عناصر زمین اختصاص دارند که محل استقرار آنها بر روی کره زمین به ترتیب تقسیم بندی الهام، ساختار و خلاقیت در زیر نمایان شده‌است . در این تقسیم بندی در ردیف "چاکراهای گلو و چرخش عنصر هوا" سه محل : "اهرام مصر( ساختار)، مکه(الهام) و تخت سلیمان(خلاقیت)" وجود دارند.

سفر به چاکراهای زمین و حضور در آنجا فرصتی را به انسان می‌دهد که لحظاتی از خود و دغدغه‌های خود فاصله بگیرد و به تجربه‌های ناب و غیر قابل وصفی دست یابد. این مکان‌ها برای انسان‌ها با درونی جستجوگر و آگاه در تمام نقاط کره زمین دارای ارزش ویژه‌ای هستند .

تخت سلیمان علاوه بر شگفتی های طبیعی و باستانی خود یکی از محل هایی است که جریان انرژی زمین را در خود جای داده است که از سال 1384 گردشگران در روز اوج فعالیت های انرژی زمین در این نقطه از هستی در جهت عقربه های ساعت به دور دریاچه ی سر آمیز تخت سلیمان می چرخند و تجارب حیرت انگیز روحی و روانی را با تمام وجود لمس می کنند. در مورد تخت سلیمان در تکاب ( آذربایجان غربی) بیشتر تحقیق کنید و به عجایب آن پی ببرید!  روز اوج فعالیت انرژی زمین در تخت سلیمان در سال 93 هفته ی اول پاییز و 4 مهر بود!

بیشتر بخوانید در باره ی :

چاکرا گردی:

http://www.ashtibazamin.com/index.php/content/article-category-blog

فرضیه گایا:

http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%81%D8%B1%D8%B6%DB%8C%D9%87_%DA%AF%D8%A7%DB%8C%D8%A7

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۸/۶/۲۵ ۲۳:۳۶

تاریخ دقیق روز اوج فعالیت انرژی امسال چه روزی هستش ؟ اگر بگید خیلی ممنون میشم.

۹۶/۷/۲۸ ۲۱:۱۳

ساعت دقیق جوشش اب ورانش زمین را بفرمایید

۹۶/۷/۲۸ ۲۱:۱۰

ممکنه امسالو دقیقا چه ساعتی است

۹۶/۷/۲۱ ۰۸:۴۵

ممکنه منبعی رو ذکر کنید که بدونیم هر ساله چه تاریخی باید رفت به تخت سلیمان که اوج فعالیت انرژی زمین باشه؟
امسال (۹۶) چه تاریخی بود!

۹۶/۷/۱۶ ۱۹:۳۸

جن از آتش خلق شده

۹۶/۷/۱۵ ۱۷:۵۰

جن پرستی است به نظر من

۹۳/۷/۱۲ ۱۳:۵۵
درود بر زرتشتيان ايران كه فرهنگ ايراني را پاس داشتند
۹۳/۷/۱۲ ۱۲:۱۵
عاشق تاريخ گذشتگان هستم درود بر ايران درود بر زرتشت درودبر كورش
۹۳/۷/۱۲ ۰۹:۲۲
يكي از مدرن ترين اثار گذشتگان ماست كه هزاربار تاسف روبه فراموشي است اتشكده زرتشتيان تاريخ گذشتگان ماست متاسفانه يك سري فكر مي كنند زرتشتيان اتش پرست هستند كه كاملا اشتباست زرتشتيان ايزد پاك را پرستش مي كردنند كه در شاهنامه فردوسي هم امده چي بگيم چي بگيم چي بگيم ...درود بر هموطنان زرتشي مان ودرود بر زرتشيان استان كه تقريبا در تبريزبالاي 1000نفر زندگي ميكنند افتخار ما ايرانيان هستند .اميدوارم مسعولين امر به فكر بازسازي تاريخ گذشته ما باشند همه حمايت خواهيم كرد.درودبرايران
۹۳/۷/۱۲ ۰۹:۱۳
اسم اصليش اتشكده اذر گشسب است نه تخت سليمان
۹۳/۷/۱۱ ۲۱:۰۷
دستمریزاد، جالب بود، اگر زود تر این مطلب را منتشر کرده بودید بنده هم الآن با شما تخت سلیمان بودم

اخبار روز