کد خبر: ۱۰۷۰۶
۵۴۲ بازدید
۰ دیدگاه

متن درخواست نمایندگان برای رد صلاحیت مشائی

۱۳۹۲/۲/۲۵
۱۷:۱۷

رییس‌جمهور محترم کشور یکی از داوطلبان ریاست جمهوری را در ثبت‌نام همراهی کرد و پس از آن با وی در یک نشست خبری مشترک حاضر شد، دست در دست وی در مقابل دوربین‌ها نشست و با صراحت تمام از وی تجلیل کرد و تمام جایگاه قوه مجریه را خرج یک داوطلب نمود.
در مردم‌سالاری دینی، افتخار جمهوری اسلامی ایران نحوه واگذاری و پایین آمدن از نردبان قدرت بود که متاسفانه این بدعت شگفت‌آور آن هم از ناحیه رییس جمهور موجب تعجب و حیرت است و این رفتار، ماجرای سفرهای استانی اخیر را به خوبی برملا کرد که مسئله استفاده از اموال ملت جهت حفظ و تداوم قدرت فردی است.
رییس‌جمهور به موجب اصل ۱۲۱ قانون اساسی در مجلس شورای اسلامی در پیشگاه قرآن کریم و در برابر ملت ایران به خداوند متعال سوگند یادکرده که پاسدار قانون اساسی باشد، از هرگونه خودکامگی بپرهیزد و قدرتی را که ملت به عنوان امانتی مقدس به وی سپرده است همچون امینی پارسا و فداکار به منتخب ملت پس از خود بسپارد.
ایضا در بندهای ۶ و ۹ اصل سوم قانون اساسی نیز دولت جمهوری اسلامی ایران موظف است برای نیل به اصول اعتقادی هرگونه خودکامگی و انحصار طلبی را محو و تبعیضات ناروا را رفع نماید.
بنا به مراتب فوق اقدام رییس جمهوری در تبلیغ نامزد خاص و حمایت آشکار از ایشان نه تنها بدعتی پذیرفته نشدنی است بلکه نقض آشکار بی‌طرفی رییس‌جمهور و قانون اساسی بوده و برخلاف ماده ۷۳ قانون انتخابات ریاست جمهوری و خلاف سوگند ایشان در آغاز دوره می‌باشد.
ما نمایندگان ملت شریف و آزاد ایران، ضمن محکوم کردن این بدعت و قانون شکنی آشکار از شورای محترم نگهبان می‌خواهیم که در رسیدگی به امر صلاحیت داوطلبان، این سوءاستفاده و قانون شکنی آشکار داوطلب مورد بحث را در نظر داشته باشد و از همه داوطلبان می‌خواهیم با رعایت آرامش و تمکین و عمل به قانون در راستای منویات مقام معظم رهبری حرکت نمایند.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز