کد خبر: ۱۶۷۷۱
۸۲۲ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

دو اتفاق جالب و باورنکردنی برای نکونام در سالن انتخاب بهترین های آسیا

۱۳۹۲/۹/۷
۱۰:۳۷

 

 

image
صحبت‌های آنها به همین جا ختم نشد و رئیس فدراسیون فوتبال عربستان به خبرنگاران گفت که نکونام مثل پسرش است و او را مثل فرزندانش دوست دارد.

 هر چند که جواد نکونام نتوانست در انتخابات سال کنفدراسیون فوتبال آسیا عنوان بهترین بازیکن سال قاره کهن در سال 2013 را از آن خود کند و رقابت در این زمینه را به ژانگ ژی بازیکن تیم گوانگژو چین واگذار ولی در حاشیه برگزاری این مراسم در هتل مندرین شهر کوالالامپور دو اتفاق ویژه برای کاپیتان تیم ملی ایران رخ داد.

قبل از شروع رسمی این مراسم و در حالی که مهمانان و مسئولان وِیژه در هتل محل برگزاری مراسم حضور داشتند جواد نکونام هم در میان حاضران دیده می‌شد که به یکباره رئیس بحرینی کنفدراسیون فوتبال آسیا با وجود حضور افراد بلندپایه‌ای چون سپ بلاتر به سمت نکونام رفت و به گرمی با وی برخورد کرد. شیخ سلمان برای دقایقی گفتگوی گرمی با بازیکن تیم استقلال داشت و توجه همه حاضران به خصوص دو کاندیدای دیگر بازیکن سال از کره و چین را به خود جلب کرد.

شاهین رحمانی عضو کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا که از نزدیک شاهد این ماجرا بود و به هنگام گفتگوی نکونام با شیخ سلمان آنها را همراهی می‌کرد  در این باره گفت: به طور معمول در عرف نیست که رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا به سمت بازیکن برود ولی این بار اتفاق تازه‌ای را شاهد بودم. من به عنوان یک فرد بی‌طرف و نه عضو کنفدراسیون آسیا می‌گویم که رئیس کنفدراسیون به طور معمول در چنین مواقعی خیلی سرش شلوغ است ولی خود شیخ سلمان از دور میان مهمانان حاضر نکونام را پیدا کرد و به سمت وی رفت تا با کاپیتان تیم ملی صحبت کند که این کار وی باعث جلب توجه همگان شده بود."

وی در خصوص حرف‌هایی در گفتگوی چند دقیقه‌ای نکونام و رئیس AFC رد و بدل شد توضیح داد: شیخ سلمان بعد از احوالپرسی مودبانه و خیلی گرمی که با نکونام داشت به او گفت " من معمولا شما را در لباس ورزشی می‌دیدم و الان چقدر تغییر کرده‌اید". البته هر دو نفر با هم کمی شوخی کردند و شیخ سلمان هم از تیم باشگاهی نکونام و ضعیت خودش پرسید و بعد از او خداحافظی کرد. این اتفاق بزرگی بود که قبل از شروع مراسم رخ داده بود.

اما بعد از مراسم اهدای جوایز برترین‌های سال آسیا هم نکونام اتفاق دیگری را پیش روی خود دید و این بار مهمان دیگری سرزده به سمت وی رفت. کاپیتان تیم ملی در حالی که با یکی از هواداران خود مشغول صحبت بود رئیس فدراسیون فوتبال عربستان به سمت وی رفت و بعد از دقایقی انتظار برای پایان یافتن مکالمه نکونام با هوادار فوتبال با وی مشغول صحبت شد و حرف‌هایی را زد که خود نکونام هم باورش را نداشت.

شاهین رحمانی در این باره نیز توضیح داد: نکونام با یکی از هوادارانش مشغول صحبت بود که رئیس فدراسیون فوتبال عربستان به سمت آنها رفت و به احترام اینکه صحبت آنها تمام نشده بود کلی منتظر ماند تا حرف‌های نکونام تمام شود. من چون دیدم انتظار رئیس فدراسیون فوتبال عربستان طولانی شد به سمت کاپیتان تیم ملی رفتم و با عذرخواهی صحبت‌های آنها را قطع کردم و به نکونام گفتم که رئیس فدراسیون عربستان مدت زیادی برای صحبت با وی منتظر مانده است."

عضو AFC در ادامه گفت: "او بعد از صحبت‌های اولیه با نکونام به وی گفت دلداری داد و گفت که روزهای بزرگی در زندگی پیش روی تو قرار داد و فکر کن که جهان مال تو است و باید در جام جهانی خودت را به عنوان یکی از بزرگترین بازیکنان آسیا نشان بدهی. تو می‌‌خواهی به جام جهانی بروی بنابراین تنها به روزهای بهتر فکر کن."

رحمانی اضافه کرد: صحبت‌های آنها به همین جا ختم نشد و رئیس فدراسیون فوتبال عربستان به خبرنگاران گفت که نکونام مثل پسرش است و او را مثل فرزندانش دوست دارد. رئیس فدراسیون فوتبال عربستان به نکونام گفت" هر وقت دوست داری برای حج بیا و مهمان ویژه فدراسیون عربستان هستی. ما دوست داریم میزبان شما باشیم و هر زمانی که بخواهی با کمال میل از شما پذیرایی می‌کنیم."

و آخرین حرف رئیس فدراسیون فوتبال عربستان به کاپیتان تیم ملی: دوست دارم یک روز تو را در لیگ عربستان ببینم. من همیشه دوست دارم دور از سیاست باشم و فوتبال زبان مشترک همه ما بوده و بهترین راه برای دوستی بیشتر است. واقعا دوست دارم یک روز بیایی و در عربستان فوتبال بازی کنی و امیدوارم که این اتفاق را در عمل شاهد باشم.

مهر

 

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز