کد خبر: ۲۰۱۵۲
۱۰۰۰ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

۵ تصویر ماندگار دنیای فوتبال که تکرار نخواهد شد

۱۳۹۲/۱۲/۱۲
۱۰:۵۹

 

 

۵ تصویر ماندگار دنیای فوتبال كه دیگر مثل آن را نخواهید دید

 

روز شنبه فیفا طی قانون جدیدی تصویب کرد مبنی بر این که نوشتن هرگونه پیام در حین بازی در زیر لباس ممنوع است. ژروم والکه دبیر اجرایی فیفا، در این خصوص گفت: «از این پس هیچگونه نوشته یا تصویری بر روی زیرپیراهن بازیکنان، حتی از نوع مثبت آن وجود نخواهد داشت. این قانون از 1 ژوئن قابل اجراست و در جام جهانی عملی خواهد شد.»

 

پیش از این استفاده از چنین ابزاری برای دادن پیام‌های گوناگون در فوتبال دنیا مرسوم بود. ما قصد داریم در ادامه چند حرکت به یاد ماندنی از این دست را که دیگر در فوتبال نخواهیم دید را برایتان یادآوری کنیم:

 

پیام‌های به یاد ماندنی زیادی در این خصوص وجود داشت که ماندگارترین آن برای مسلمانان حرکت کانوته در حمایت از مردم فلسطین بود.

 

رابی فاولر مهاجم لیورپول با نوشته‌ای از کارگران باربر اخراجی بندر لیورپول در زیر لباس خود حمایت کرد.

 

لن رایت مهاجم آرسنال در بازی مقابل بولتون در حالی که فکر می‌کرد رکورد کلیف باستین را در گل زده شکانده است با تی‌شرتی که روی آن نوشته شده بود: «۱۷۹ انجام شد» خوشحالی کرد. این در حالی بود که لن رایت با گل زده‌اش تازه با رکورد باستین برابری کرده بود. البته تنها ۵ دقیقه بعد رایت یک گل دیگر به ثمر رسانده تا نوشته روی پیراهنش حیف نشود و به رکورد ۱۷۹ گل برسد.

 

ماریو بالتوتلی پر حاشیه با نوشته: «چرا همیشه من؟» به شادی بعد از گل پرداخت. این پیغام عجیب بعد از گل در داربی یونایتد در سال ۲۰۱۱ تاریخی شد.

 

بعضی از این پیغام‌ها پر از احساس بودند. بیلی شارپ یکی از احساسی‌ترین جملات را روی پیراهنش نوشت تا یکی از ماندگارترین حرکات را به نام خود ثبت کند. شارپ بعد از آن که در دقیقه ۱۴ گلی به ثمر رساند زیر پیراهنش نوشته بود: «آن گل برای تو بود پسرم.» بیلی شارپ فرزندش را دو روز قبل از گلش در بازی دونچستر و میدلزبورو از دست داده بود.

 

جمله پر از اعتماد به نفس برباتوف هنوز هم در فضای مجازی مورد استفاده قرار می‌گیرد و یک جورایی تبدیل به یک مثل فوتبالی شده است: «آرام باش و توپ را به من پاس بده.»

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز