کد خبر: ۲۳۸۸۷
۴۴۴ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

آیت‌اللهی در گفتگویی مطرح کرد؛

تشریح شرایط تمدید قرارداد کی‌روش

۱۳۹۳/۴/۳
۱۵:۰۰

 

 
نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال می‌گوید تمدید قرارداد کارلوس کی‌روش و دستیارانش در تیم ملی ایران سالیانه مبلغی در حدود 15 میلیارد تومان آب می‌خورد و تامین این مبلغ به تنهایی از عهده فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش بر نمی‌آید!
 
خبرگزاری مهر: سید هادی آیت اللهی در گفتگویی در خصوص صحبت‌های ضد و نقیض تمدید قرارداد کارلوس کی‌روش با بیان مطلب فوق اظهار کرد: تمام تلاش ما این است که کارلوس کی‌روش را در تیم ملی نگه داریم. اواخر سال گذشته بود که در جلسه هیات رئیسه فدراسیون فوتبال ادامه همکاری با کی‌روش بعد از جام جهانی برزیل را مصوب کردیم منوط به اینکه اعتبار تمدید قرارداد کی‌روش تامین شود. با این حال در حال حاضر تامین این اعتبار از عهده فدراسیون فوتبال بر نمی‌آید.

وی در اداه افزود: اصرارمان بر این است که کی‌روش به ایران برگردد تا با او سر میز مذاکره بنشینیم زیرا قبلا با وی در این خصوص صحبت شده بود.

نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال در پاسخ به این پرسش که "چرا با وجود حمایت چندباره وزارت ورزش برای تمدید قرارداد کی‌روش، فدراسیون اقدامی در این خصوص نکرده است"؟ یادآور شد: باید شفاف در این خصوص حرف بزنیم. تامین اعتبار تمدید قرارداد کی‌روش در حال حاضر به تنهایی از عهده وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال هم بر نمی‌آید.

وی در این خصوص به موضوع مهمی اشاره کرد: باید منابعی تامین شود تا ما بتوانیم این کار را انجام دهیم چرا که قرارداد کی‌روش و دستیارانش سالیانه حدود 15 میلیارد تومان خواهد بود.

آیت‌اللهی تاکید کرد: باید توجه داشت به غیر از تمدید قرارداد کی‌روش، فدراسیون فوتبال هزینه‌های دیگر هم دارد. ما 17 تیم ملی دیگر هم داریم که هر کدام هزینه‌های خاص خودشان را دارند. بخصوص تیم‌ امید که تازه اول هزینه کردن آن فرا رسیده است. همچنین تیم‌های جوانان، نوجوانان، فوتبال ساحلی، فوتسال و تیم‌های بانوان که باید در مسابقات جهانی و آسیایی شرکت کنند.

وی یادآور شد: تازه این بخش تیم‌های ملی است. باید تمام بخش‌های فدارسیون فوتبال و هزینه‌هایش را در نظر گرفت. ما نمی‌توانیم فقط تیم فوتبال بزرگسالان را در نظر بگیریم و از سایر بخش‌ها غافل باشیم.

نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال در ادامه خاطرنشان کرد: منابع مالی ما بسیار محدود است. باید کمک‌های سایر بخش‌ها هم برای تمدید قرارداد کی‌روش هم پشت سر فدراسیون فوتبال باشد.

کارلوس کی‌روش روز گذشته عنوان کرده بود "فکر نمی‌کردم برای تمدید قراردادم با ایران با من بازی شده و باعث شرمندگی‌ام شوند". وی درباره این صحبت سرمربی تیم ملی هم تصریح کرد: نمی‌دانم منظور کی‌روش چیست. من صحبت‌هایش را متوجه نشدم ولی باید بگویم هرچه در توان فدراسیون بوده برای تمدید قرارداد کی‌روش به کار بستیم. اجازه بدهید تا بازی با بوسنی هم تمام شود تا پس از آن در این خصوص تصمیم گیری کنیم.

آیت‌اللهی در پایان گفت: هدف ما این است که قرارداد کی‌روش را تا جام جهانی 2018 تمدید کنیم. ما در حال حاضر نتیجه سرمایه گذاری و کار با کی‌روش را دیده‌ایم. اگر قرار باشد یک مربی دیگر بیاوریم و دوباره هزینه کنیم، دو سه سال طول می‌کشد تا نتیجه‌اش را بگیریم. به همین خاطر بهتر است این مسیر را با خود کی‌روش ادامه بدهیم.

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز