کد خبر: ۲۴۰۶۵
۷۸۳ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

صحبت بازیکنان تیم ملی در بازگشت از برزیل؛

از ناگفته‌های نکونام درباره پیراهن مسی تا هدیه گوچی به کی روش

۱۳۹۳/۴/۷
۱۸:۲۶

کاپیتان تیم ملی در مورد شایعه اینکه به مسی اعلام کرده پیراهنش را به او بدهد، گفت: در این مورد قبلاً صحبت کردم 6 سال در اسپانیا حضور داشتم و اصلا پیراهن مسی را از او نگرفتم.

 بازیکنان تیم‌ملی فوتبال صبح امروز در میان استقبال گرم و پرشور مردم وارد فرودگاه امام(ره) شدند و در جمع خبرنگاران به سوالات آنها پاسخ دادند  نظرات برخی بازیکنان در در ذیل می خوانید:

حدادی‌فر: مزد زحمات‌مان را گرفتیم

از ناگفته‌های نکونام درباره پیراهن مسی تا هدیه گوچی به کی روشقاسم حدادی فر بعد از بازگشت تیم ملی فوتبال ایران از برزیل گفت: مزد زحماتمان را گرفتیم. متاسفانه در جام جهانی بدشانسی آوردیم و می‌توانستیم شرایط بهتری داشته باشیم. باید تلاشمان را در ادامه بیشتر کنیم تا برای جام ملت‌های آسیا آماده شویم.

وی در مورد اینکه ایا از بازگشت به ایران ناراحت هستند، خاطرنشان کرد: از اینکه به ایران بازگشتیم بسیار خوشحالم اما به خاطر بدشانسی و حذف از جام جهانی بسیار ناراحتم. می‌توانستیم به مرحله بعد صعود کنیم و در جام جهانی بمانیم اما این اتفاق نیفتاد.

حدادی فر تأکید کرد: بازیکنان و کادرفنی همه تلاش خود را انجام دادند. در دوبازی اول بسیار خوب بازی کردیم اما در بازی سوم شرایط خیلی حساس بود و بازیکنان خسته شدند. خوشحالم که مردم از نتایج تیم ملی راضی هستند.

ماهینی: بدشانسی و داوری مانع از صعود ما شد

حسین ماهینی پس از بازگشت تیم ملی از برزیل به ایران گفت: برای کسب موفقیت به برزیل رفتیم و می‌خواستیم از گروه‌مان صعود کنیم اما با بدشانسی و اشتباهات داوری به هدف‌مان نرسیدیم.

وی افزود: دیدگاه مردم دنیا را به فوتبال ایران عوض کردیم بازیکنان در سه مسابقه خود در جام جهانی تلاش زیادی کردند و توانستیم دل مردم را شاد کنیم. امیدوارم با برنامه‌ریزی‌هایی که صورت می‌گیرد در آینده به موفقیت برسیم.

حقیقی: مردم می‌خواهند کی‌روش بماند

رضا حقیقی پس از بازگشت از برزیل به ایران در مورد عملکرد تیم ملی گفت: عملکرد تیم ملی خوب بود مقابل نیجریه به تساوی رسیدیم و مقابل آرژانتین یک باخت خفیف کسب کردیم. در مسابقه مقابل بوسنی خسته بودیم و تیم ملی با تمام توان در هر سه دیدار خود حاضر شد. ما برای کسب مساوی به مصاف بوسنی نرفتیم بلکه می‌خواستیم این تیم را شکست دهیم.

وی در مورد اینکه چرا مقابل بوسنی ضعیف‌تر از دو حریف اول ایران شکست خوردند، خاطرنشان کرد: یک ضرب‌المثلی وجود دارد که می‌گوید از بیرون گود می‌گویند حریف را لنگ کن به نظر من بوسنی از تیم نیجریه قوی‌تر بود و استحقاق بیشتری برای صعود خود به مرحله بعد داشت آنها مقابل آرژانتین نباید شکست می‌خوردند.  تمامی سه تیم حاضر در جام جهانی سطح‌شان از ما بالاتر بود اگر مقابل نیجریه به تساوی رسیدیم و آرژانتین را شکست می‌دادیم به خاطر تلاش بازیکنان و نقش بسیار مؤثر کی‌روش بود او تأثیر بسزایی در موفقیت‌های تیم ملی داشت.

حقیقی درمورد خداحافظی تلویحی کی‌روش اظهار داشت: امیدوارم کی‌روش در تیم ملی بماند.

هافبک تیم ملی در مورد اینکه اعلام کرده می‌خواهد به حرم امام رضا برود، گفت: وقتی از امام رضا دور می‌شوید خیلی احساس تنهایی می‌کنی از همین‌جا به حرم امام رضا می‌روم وقتی کنار امام رضا هستیم قدر نمی‌دانیم و هرچقدر دور می‌شویم این شرایط را درک می‌کنیم.

شجاعی: کی‌روش نقش بسزایی در یکدلی تیم داشت

از ناگفته‌های نکونام درباره پیراهن مسی تا هدیه گوچی به کی روشمسعود شجاعی پس از بازگشت از برزیل به ایران گفت: همه می‌دانند یک همدلی خوب در تیم ملی به وجود آمد که در این میان کارلوس کی‌روش نقش بسزایی داشت برای بازیکنان فرق نمی‌کرد چه کسی بازی کند و همه با تمام توان تلاش می‌کردند تیم ملی موفق شود و باهمدلی ارزوی موفقیت داشته باشند.

وی در مورد عملکرد ضعیف تیم ملی مقابل بوسنی اظهار داشت: ما در این دیدار نیاز به کسب پیروزی داشتیم و به همین خاطر هجومی بازی کردیم متأسفانه بدشانسی هم مانع از موفقیت ما شد و توپ‌های ما به گل نمی‌رفت بازیکنان در این دیدار مثل دو بازی اول با تمام توان ظاهر شدند اما بدشانسی آوردیم.

شجاعی تصریح کرد:‌ ما برای حضور صرف در جام جهانی حاضر نشدیم می‌خواستیم با عملکرد خوب‌مان تیم ملی را به موفقیت برسانیم و خدا را شکر این اتفاق افتاد و مردم از بازی با ما راضی بودند. امیدوارم در ادامه با برنامه‌ریزی خوب تیم ملی بتواند به موفقیت برسد.

وی در مورد کارلوس کی‌روش خاطرنشان کرد: کی‌روش مربی خوبی است و امیدوارم او در تیم ملی حفظ شود.

منتظری: تعصب کی‌روش از خیلی‌ها بیشتر است

پژمان منتظری پس از بازگشت از برزیل به ایران گفت: انگیزه فراوانی داشتیم و خدا را شکر با بازی‌هایی که انجام دادیم مردم خوشحال شدند نمی‌دانم از حمایت مردم چطور تشکر کنم و جا دارد به همه ایرانی‌ها خسته‌نباشید بگویم.

وی در مورد شکست مقابل بوسنی اظهار داشت: مقابل بوسنی تمرکز نداشتیم و پس از دو بازی سخت فشار مضاعفی روی تیم بود متأسفانه نشد که به مرحله بعد صعود کنیم همه چیز دست به دست هم دارد و شرمنده مردم شدیم اما بازیکنان تمام توان خود را به معرض نمایش گذاشتند.

وی افزود: عملکرد ما می‌تواند بهتر شود از بازیکنان بیشتر کادر فنی تلاش کرده است و می‌دانید با مشکلاتی که بود وارد مسابقات شدیم خدا را شکر نتیجه خوب بود و داستان آنقدر طولانی است که خودتان بهتر می‌دانید.

منتظری در ادامه خاطرنشان کرد: خیلی‌ها احساس می‌کردند نتایج در جام جهانی بد باشد و افتضاحی به بار بیاید اما ما می‌دانستیم که اجازه این اتفاق را نمی‌دهیم و به تمام دنیا پتانسیل فوتبال ایران را نشان دادیم ورزشکاران نیاز به حمایت دارند و می‌توانیم با برنامه‌ریزی مناسب به فوتبال حرفه‌ای نزدیک شویم.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا پس از دیدار با آرژانتین بازیکنان کار را تمام شده دیدند، خاطرنشان دارد: این طور نیست ما 4 روز تا انجام بازی مقابل بوسنی تمرکز زیادی داشتیم و می‌خواستیم کیفیت دو بازی اول‌مان را ارائه کنیم اما این اتفاق نیفتاد. با تدارکات مناسب و تمرینات بیشتر مشکلات ما برطرف خواهد شد و رسیدن به شرایط مطلوب در آینده سخت نیست.

وی در مورد وضعیت کارلوس کی‌روش اظهار داشت: تمام بازیکنان و مردم یک حرف دارند و آن هم ماندن کی‌روش است. باور کنید تعصب کی‌روش از خیلی‌ از ما بیشتر است او زحمت بسیار زیادی کشیده و برخلاف جوی که عمل ما بود عملکرد بسیار مناسبی داشت. باید تلاش کنیم تا در آینده وضعیت بهتری داشته باشیم.

جهانبخش: از اعتماد کی‌روش ممنونم

علیرضا جهانبخش درباره عملکردش در جام جهانی 2014 برزیل گفت: باید از کادر فنی تشکر کنم که من را در این بازی‌ها به میدان فرستادند و تجربه خوبی برای من به دست آمد که در اوج جوانی در این بازی‌ها حاضر شوم و بتوانم از این تجربه برای آینده فوتبالم استفاده کنم و این برای من درس بزرگی خواهد بود که همیشه آن را در ذهن خواهم داشت.

بازیکن تیم فوتبال نایمخن هلند در پاسخ به سؤالی مبنی براینکه پیشنهاد چلسی به وی واقعیت دارد یا نه، اظهار داشت: خودم هم این موضوع را شنیده‌ام و فعلاً در حد صحبت است اما احتمال اینکه به چلسی بروم وجود دارد باید ببینم که خدا چه می‌خواهد اما خیلی خوشحال می‌شوم که بتوانم زیر نظر مورینیو فعالیت کنم.

تیموریان: آرژانتین بزرگ از دست ما در رفت

از ناگفته‌های نکونام درباره پیراهن مسی تا هدیه گوچی به کی روشآندرانیک تیموریان در خصوص عملکرد تیم ملی کشورمان در جام جهانی 2014 برزیل گفت: من به همه مردم ایران تبریک می‌گویم چرا که فکر نمی‌کردم تیم ملی اینگونه بازی کند. ما در این بازی‌ها نشان دادیم که پیشرفت زیادی کردیم و با بهترین‌ تیم‌های دنیا هم‌طراز بازی کردیم و دیدید که فوتبال‌‌مان را به هم‌گروه‌هایمان دیکته کردیم.

وی افزود: در این بازی‌ها نشان دادیم که فوتبال ایران پیشرفت زیادی کرده و همه ما پشت هم بودیم و کی‌روش هم سه سال و نیم برای ما زحمت کشید و در این اواخر هم اردویی دو ماه و نیمه برگزار کردیم که ای کاش زمان آن 4 ماه بود ما با 2 ما تمرین با تیم‌های سطح اول دنیا بازی کردیم.

هافبک تیم ملی فوتبال کشورمان درباره رضایت مردم از عملکرد تیم ملی در این دوره از بازی‌ها اظهار داشت: خوشبختانه همه مردم ایران از عملکرد تیم ملی در این سه بازی رضایت کامل داشتند و ما هم زحمات زیادی کشیدیم و حق‌مان بود که به دور بعد برویم و نیجریه و آرژانتین بزرگ از دست ما در رفتند و دیدید که داور یک پنالتی هم برای ما در بازی با آرژانتین نگرفت و بازی به سود آرژانتین برگشت.

تیموریان درباره اشک‌هایی که بعد از بازی با بوسنی ریخت، گفت: من در دوره جام جهانی حضور داشتم و می‌دانستم که در چه سطحی بازی می‌کنم و چه آینده‌ای در انتظار فوتبال ما است ما مقابل بوسنی چیزی برای از دست دادن نداشتیم و به قصد برد وارد زمین شدیم اما خیلی زود گل خوردیم و در حالی که برای تساوی حمله می‌کردیم غافلگیر شدیم و گل سوم را هم دریافت کردیم اما این واقعیت فوتبال است. باید واقع‌بین بود و پذیرفت که بازیکنان در بازی با بوسنی خسته بودند و توان جنگیدن با این تیم را نداشتند.

وی در پایان در مورد تکلی که به روی پای مسی زد که باعث تحسین هواداران فوتبال شد، گفت: من در این بازی تکل زیاد زدم اما آن تکل هم از دستم در رفت و خوب شد!

پولادی: فوتبال ما مدیون کی‌روش است

از ناگفته‌های نکونام درباره پیراهن مسی تا هدیه گوچی به کی روشمهرداد پولادی در خصوص عملکرد تیم ملی کشورمان در جام جهانی 2014 برزیل گفت: به نظرم عملکرد خوبی داشتیم و در قیاس با حریفان‌مان چیزی کم نداشتیم اما فوتبال همین است و گاهی نتایجی رقم می‌خورد که مورد دلخواه ما نیست. اما باید از درس‌های زیادی که در جام جهانی 2014 کسب کردیم استفاده کنیم و برنامه‌ریزی بهتری برای آینده فوتبال انجام دهیم.

وی در مورد نقش کی‌روش در عمکرد تیم ملی در این بازی‌ها خاطرنشان کرد: کی‌روش نقش بسیار زیادی در این نتایج داشت و به نظر من فوتبال ما مدیون او است. من اخبار را پیگیری می‌کردم و وقتی دیدم 300 خبرنگار از کی‌‌روش حمایت کردند مشخص شد که جو خوبی برای این مربی زحمتکش وجود دارد چرا که خبرنگاران هم فهمیدند که او چقدر زحمت می‌کشد و ما باید 5 ماه دیگر در جام ملت‌های آسیا شرکت کنیم و امیدوارم که کی‌روش بماند و از او حمایت شود.

مدافع تیم ملی فوتبال کشورمان در مورد نتایجی که تیم ملی در برزیل گفت: افزود: مردم خوشحال شدند چرا که تیم ملی بهتر از حد انتظار ظاهر شد اما برای ما هم همین مهم بود که مردم کشورمان از عملکرد تیم ملی راضی باشند.

پولادی درباره عملکرد خودش در این دوره از بازی‌ها هم خاطرنشان کرد: آنچه در عملکرد من مهم بود نقش سایر بازیکنان است چرا که ما همه یک تیم بودیم و بعد از چند سال با درایت کی‌روش فوتبالی ارائه دادیم که وابسته به ستاره نبودیم و همه بازیکنان ستاره بودند.

وی ادامه داد: درباره بازی‌های تیم ملی باید بگویم تفاوت زیادی با حریفان‌مان نداشتیم اما در بازی با بوسنی اتفاقات بد فوتبال برای ما رقم خورد اما هرچه داشتیم ارائه کردیم اما به هرحال نتیجه را واگذار کردیم.

پولادی در پایان اظهار داشت: 3 ماه اردوی خوبی داشتیم اما از زمانی که به جام جهانی رفتیم تدارک خوبی دیده نشد هرچند که ما تلاش زیادی کردیم و ثمره آن را دیدیم. با این همه باید بگویم که در نتایج ما کی‌روش نقش داشت و باید سپاسگزار او باشیم.

قوچان‌نژاد: گلم را به کی روش تقدیم می‌کنم

از ناگفته‌های نکونام درباره پیراهن مسی تا هدیه گوچی به کی روشرضا قوچان‌نژاد در مراسم استقبال از تیم ملی در جمع خبرنگاران گفت: باید به تیم ملی افتخار کرد ما توانستیم تنه به تنه آرژانتین بزنیم و خدا را شکر نمایش خوبی از خود ارائه کنیم و همگان به این تیم امید پیدا کردند.

وی افزود: 90 درصد زحمات تیم ملی بر گردن کی‌روش بود و هرچقدر از او تشکر کنم کم است. افتخار می‌کنم مربی مثل کی‌روش سرمربی‌مان بود و گلم در جام جهانی را به او تقدیم می‌کنیم.

قوچان‌نژاد در مورد ماندن کی‌روش گفت: از جانب خودم می‌گویم برای ما باعث افتخار است که او بماند کی‌روش واقعاً محبوب و حرفه‌ای است و امیدوارم در تیم ملی همچنان بماند.

مهاجم تیم ملی در مورد آینده خود گفت: 20 ساعت در هواپیما بودم و خیلی به این مسائل فکر نمی‌کنم اما به زودی تیم خود را انتخاب خواهم کرد.

وی در مورد اینکه آیا پس از جام جهانی برای او حسرتی باقی نماند، گفت: بعد از بازی با بوسنی از اینکه اوت شدیم ناراحت بودم اما باید افتخار کنیم چون زحمت‌مان را کشیدیم و خوب کار کردیم چون کی‌روش یک تیم پرافتخار درست کرد شاید یک امتیاز کسب کردیم اما با توجه به امکاناتی که داشتیم این یک امتیاز هم کار بزرگی بود.

وی گفت: اگر مقابل آرژانتین داوری پنالتی را می‌گرفت و گل دوم بوسنی که آفساید بود را هم داور آفساید اعلام می‌کرد 100 درصد شرایط دیگری پیدا می‌کردیم.

صادقی: از حق ٨٠ میلیون ایرانی به خوبی دفاع کردیم

از ناگفته‌های نکونام درباره پیراهن مسی تا هدیه گوچی به کی روشامیرحسین صادقی در مراسم استقبال از ملی‌پوشان گفت: در حالی بازی آخر را شکست خوردیم که استحقاق این باخت را نداشتیم اما ملی‌پوشان کمی خسته بودند و شرایط آب و هوایی هم باعث شد تا این اتفاق بیفتد.

وی افزود: متأسفانه مقابل آرژانتین در دقیقه 92 گل خوردیم و مقابل بوسنی از لحاظ روحی و روانی خسته بودیم.

صادقی گفت: در مجموع توانستیم خوب دفاع کنیم و پرچم تیم ملی را در جام جهانی به اهتزاز درآوریم این حق مردم بود و ما به خوبی از حق 80 میلیون دفاع کردیم.

وی در پایان در مورد اینکه چرا تیم ملی در جام جهانی کم گل زد، گفت: ما در زدن ضربات آخر کم دقت بودیم اما مطمئنا روی این ضعف کار خواهیم کرد و بهتر هم خواهیم شد.

بیک‌زاده: سرمان را بالا می‌گیریم و به این تیم افتخار می‌کنیم

هاشم بیک‌زاده در مراسم استقبال از تیم ملی گفت: تمام تلاش‌مان را کردیم و فکر می‌کنم مردم راضی باشند. ما سرمان را بالا می‌گیریم و به این تیم افتخار می‌کنیم.

وی افزود: تمام مردم ایران دیدند که چطور با نیجریه و آرژانتین که از بهترین های دنیا بودند بازی کردیم و همه ایران تلاش و غیرت بازیکنان تیم ملی را دیدند.

بیک‌زاده گفت: از اینکه توانستیم مردم را خوشحال کنیم، خوشحالم و امیدوارم تیم ملی همیشه اینطور با افتخار بازی کند.

نکونام: اگر لباس مسی را گرفته باشم افتخار است

از ناگفته‌های نکونام درباره پیراهن مسی تا هدیه گوچی به کی روشجواد نکونام بعد از بازگشت از جام جهانی 2014 برزیل به ایران در مورد عملکرد تیم ملی گفت: خدا را شکر عملکرد خوبی داشتیم و بازیکنان در طول بازی‌ها از هیچ تلاشی دریغ نکردند. خیلی‌ها منتظر بودند مسی مقابل ایران آقای گل شود و نیجریه دو سه گل به ما بزند اما این تیر آخرشان بود و ما عملکرد خوبی داشتیم.

وی افزود: اگر قبل از جام جهانی به شما می‌گفتند بازی با نیجریه مساوی می‌شود و مقابل آرژانتین با گل دقیقه 92 مسی شکست می‌خوردی و از بوسنی در دیدار آخر شکست خواهید خورد قبول می‌کردید یا نه همه می‌گفتند از سه بازی سه شکست عاید کار ایران خواهد شد اما ما عملکرد خوبی داشتیم و به خاطر این بود که مربی ما برنامه داشت و بازیکنان هم تلاش کردند باید قدردان زحمات بازیکنان و کادر فنی باشیم و نمی‌توانیم نسبت به این مسئله بی‌تفاوت باشیم.

نکونام در مورد اینکه از او انتقاداتی می‌شود یادآور شد: شما شک نکنید اگر نتایج بدتر بود اتفاقاتی می‌افتاد که نباید بیفتد به هر حال اینطور نیست که خبرها به گوش انسان نرسد به ما می‌گفتند چه اتفاقاتی می‌افتد.

کاپیتان تیم ملی در مورد شایعه اینکه به مسی اعلام کرده پیراهنش را به او بدهد، گفت: در این مورد قبلاً صحبت کردم 6 سال در اسپانیا حضور داشتم و اصلا پیراهن مسی را از او نگرفتم. در سال 2006 و زمانی که جوانتر بودم و عشق لباس گرفتن داشتم هیچ وقت این کار را نکردم. لباس خود من ارزش بالایی دارد در دیدار مقابل آلمان با هیچ فردی لباسم را تعویض نکردم مقابل برزیل هم همین شرایط را داشتم. این چیزها برایم کوچک است. حتی اگر لباس مسی را گرفته باشم این مسئله برایم افتخار دارد. همین کسی که از من ایراد می‌گیرد اگر جلویم بیاید برای دریافت لباسم خواهش می‌کند و اگر مسی را ببیند به گریه می‌افتاد افتخاراتی که من به دست آوردم بسیار زیاد است و افرادی می‌توانند در مورد من حرف بزند که بخشی از افتخاراتم را داشته باشند.بحث شخص خاصی را نمی‌کنم و صحبت کلی است. باید به ایران و نتایجی که گرفتیم همه احترام بگذارند کسی فکر نمی‌کرد به جام جهانی برویم اما ما رفتیم و روسیاهی به برخی ماند و در جام جهانی توانستیم خوب عمل کنیم.

نکونام در مورد اینکه چرا ایران مقابل بوسنی خوب عمل نکرد، اظهار داشت: شما اشتباه می‌کنید مردم از بازی با نیجریه لذت بردند مقابل آرژانتین در کل دو نیمه عملکرد خوبی داشتیم. بازی بوسنی با نیجریه فرق می‌کند شما به تعداد دیدارهای تدارکاتی ما نگاه کنید وقتی بازی اول ما با قهرمان آفریقا است تیم تحت فشار زیادی قرار می‌گیرد. با این وجود هیچکس قبل از مسابقات به تساوی ما مقابل نیجریه فکر نمی‌کرد وقتی در دیدار اول به تساوی رسیدیم توقعات بالا رفت البته این موضوع طبیعی است.

وی افزود: شما وقتی تیم ملی ایران هستید و قدرت برتر فوتبال نیستید نمی‌توانید باز بازی کنید مقابل نیجریه به امتیاز نیاز داشتیم و وقتی مقابل بوسنی باز بازی می‌کردیم کمی دچار مشکل شدیم اینها چیزهایی است که در فوتبال اتفاق می‌افتد واقعیت فوتبال ما این است که ما تیم برتر جام و آسیا نیستیم و مدعی قهرمانی نبودیم ما یکی از تیم‌های خوب آسیا هستیم و هنوز برای کار جا داریم و تیم بودن ما مهم‌ترین عامل موفقیت‌مان بود.

نکونام در پاسخ به این سؤال که گفته می‌شود بعد از بازی با بوسنی بازیکنان درخواست کردند کادر فنی حفظ شود عنوان کرد: چه کسی این موضوع را اعلام کرد شما به خبرها توجه نکنید.

وی در مورد بحث ماندن کی‌روش عنوان کرد: این موضوع را از وزیر و کفاشیان بپرسید من نظرم را اگر بخواهند به خودشان اعلام می‌کنم.

 
منبع: مشرق
کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز