کد خبر: ۲۴۰۸۲
۱۰۵۲ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

برزیل در ضربات پنالتی مقابل شیلی پیروز شد/ طلایی پوشان مدیون تیردروازه

۱۳۹۳/۴/۷
۲۳:۳۶

 

بیستمین دوره جام جهانی - برزیل؛
 
تیم فوتبال برزیل در مرحله یک هشتم نهایی رقابتهای جام جهانی 2014 در ضربات پنالتی موفق به شکست شیلی شد.
 

به گزارش خبرگزاری مهر، تیم فوتبال برزیل و شیلی امروز شنبه در مرحله یک هشتم نهایی رقابتهای جام جهانی 2014 برزیل به مصاف هم رفتند که در پایان تیم برزیل موفق به صعود به مرحله یک چهارم نهایی شد.

در این دیدار که در حضور 57  هزار 714 تماشاگر ورزشگاه بلو هوریزنته برگزار شد، "داوید لوییس"، مدافع پیش تاخته برزیل، طلایی پوشان را در دقیقه 18 پیش انداخت اما در دقیقه 32  "آلکسیس سانچز" بود که از روی اشتباه "هالک" بازی را به تساوی کشید.

هالک در نیمه دوم موفق شد اشتباه خود را جبران کند اما "هوارد وب"، داور انگلیسی مسابقه، گل را به دلیل برخورد توپ با دست این بازیکن مردود اعلام کرد و یک کارت زرد هم به وی نشان داد.

دو تیم در پایان 90 دقیقه با تساوی یک بر یک به کار خود پایان دادند و رهسپار رختکن شدند.

در وقت‌های اضافی این برزیل بود که رفته رفته بر فشار حملات خود اضافه می کرد اما شیلی هم چشم به ضدحملات داشت. در دقیقه 119 چیزی نمانده بود که ضربه "موریسیو پینی‌یا" به تیر افقی دروازه برخورد کرد و لرزه بر اندام برزیلی ها انداخت.

لوییس گوستاوو، جو، دنی آلوز و هالک از برزیل و اوگنیو منا، موریسیو پینی‌یا و گاتو سیلوا از شیلی کارت زرد دریافت کردند.

در ضربات پنالتی ابتدا لوییس گلزنی کرد اما پینی یا نتوانست دروازه ژولیوس سزار را باز کند. ویلیان ضربه دوم برزیل را به خارج زد. آلکسیس سانچز می توانست بازی را به تساوی بکشاند اما سزار با یک شیرجه عالی، مانع گشوده شدن دروازه برزیل شد. این بار نوبت مارسلو بود که برای برزیل گل بزند. آرانگوییس اما با یک ضربه بی نقص دروازه برزیل را باز کرد. هالک که روز بدی را پشت سر می گذاشت نتوانست دروازه براوو را باز کند. اما مارسلو دیاز پنالتی پنجم شضیلی را گل کرد و بازی را به تساوی کشید. نیمار در پنالتی ششم موفق شد برزیلی را دلگرم کند اما گونزالو خارا توپ را به تیر دروازه برزیل کوبید تا تیم میزبان به یک چهارم صعود کند.

 

برزیل با برنده دیدار اروگوئه - کلمبیا دیدار خواهد کرد.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز