کد خبر: ۱۰۰۶۶
۱۹۲۸ بازدید
۵۵ دیدگاه

واکنش مهندس هاشمی به اختلافات اخیر/ خودروسازان يا مردم

۹۲/۲/۴
۱۹:۳۹


  

نويسنده: سيد حسين هاشمي رييس سابق کميسيون صنايع مجلس

  

 حوزه خودرو در کشور، مدت هاست که با رفتارهاي غيرکارشناسي، دست و پنجه نرم مي کند. سخنان نسنجيده درباره قيمت خودرو، ناديده گرفتن تلاش هايي که خودروسازان و قطعه سازان در اين سال ها به رغم تمامي محدوديت ها صورت داده اند تا به توانمندي نسبي دست يابند، سياست گذاري نادرست در زمينه توليد خودرو و کم توجهي به استانداردهاي روز دنيا که به حقوق مصرف کننده لطمه مي زند، همه و همه نشان از نبود نگاه ساختاري و استراتژيک به اين صنعت مهم است.

حرکت هاي ماه هاي اخير، يک خروجي بيشتر ندارد و آن، به تعطيلي کشاندن اين مجموعه است. دولت، طرف اصلي اين ماجراست. هم سياستگذار و هم خودروساز! اگر نه کيست که نداند همه کارخانه هاي خودرو سازي، بي واسطه يا با واسطه، دولتي محسوب مي شوند؟ از سوي ديگر بايد توجه داشت به رغم چالش هاي اخير، بالاترين اشتغال کشور در اين بخش، متمرکز شده است.

خودروسازان مدتي است با افت توليد مواجه شده اند و صنعتي که در تلاش براي بازيابي مجدد خود پس از شوک دلار و جهش ناشي از هدفمندي يارانه هاست، بار ديگر به سمت رکود حرکت کرده است.

 مردم نيز بعضا نسبت به کيفيت خودروها، اعتراضاتي دارند و از ديگر سو، بي ثباتي حاضر مانع مشارکت آنها در پيش خريد مي شود و فروش نقدي خودروسازان نيز با محدوديت هاي ناشي از افت تيراژ مواجه شده است.

بحث کيفيت و مشکلات خودروهاي ساخت داخل و قيمت نهايي آن، همواره در سال هاي گذشته وجود داشته اما همگان اذعان دارند که اين بحث کارشناسي، بايد در دل وزارتخانه هاي مربوطه و کميسيون صنايع مجلس مطرح شود نه اينکه به فضاي عمومي کشيده شود.

روزي دولت از کمک چند ميلياردي به خودروسازان سخن مي گويد، گويي همين فردا، اين پول در حساب خودروسازان است. از اين کمک دولتي خبري نمي شود اما فشار رواني آن، از سوي جامعه به خودروساز وارد مي شود که چرا به رغم وام ميلياردي، توليد به حد گذشته بر نمي گردد تا قيمت ها بشکند؟ آنها نمي دانند بعد از حدود يک سال از ادعاي دادن وام، خبري از اين وعده نيست.

اينکه هم مردم و هم خودروسازان ناراضي هستند، ريشه در سياستگذاري نادرست دارد که سر نخ آن در دست دستگاه اجرايي است. اعلام فرمول قيمت خودرو نيازمند جنجال آفريني شوراي رقابت نيست.

بحث خودرو، کشش خبري خوبي در جامعه دارد چون همه اقشار درگير آن هستند و درست به همين دليل، عده اي آن را پلکان مطرح کردن خود مي کنند. در اين شورا بايد با تدبير، سياست و روش مناسب در سالي که «حماسه اقتصادي» مورد نظر همه است، عمل شود نه اينکه با شعار يا تهديد، سخن گفته شود. اين به آن معناست که پختگي لازم در اين بخش وجود ندارد.

مجلس هم ورود مثبتي نداشته است. به دست آوردن اينکه بر اساس نوع آلياژ مورد استفاده، رنگ، قطعات و پارچه، هزينه تمام شده مدل هاي مختلف خودروهاي توليد يا مونتاژ داخل چقدر است، امر دشواري نيست. طبيعي است که در صنعت، سود معقولي هم پيش بيني مي شود.

کدام خودروساز عاقلي در دنيا پيدا مي شود که به چنين روشي تن در ندهد؟ خبر کاهش تعرفه واردات خودرو به 40 درصد نيز از آن خبرهايي است که ظاهري خوش آب و رنگ دارد اما کسي به اين سوال پاسخ نمي دهد که در شرايط تحريم که هر شرکت طرف معامله با واسطه اي که بعدا با ايران وارد داد و ستد شود نيز در «ليست سياه» قرار مي گيرد و هزاران مشکل بر سر راه واردات قرار داده شده، چطور به اين سادگي قرار است خودرو وارد کشور شود؟ اينکه حق هميشه با مصرف کننده است، يک اصل اقتصادي است اما مصرف کننده ما با توجه به جميع جهات، اين نکته را مد نظر دارد که افزايش قيمت در نتيجه شرايط کلي تورم در حوزه اقتصاد و تحريم ها که به کاهش عرضه منجر شده، اتفاق افتاده است.

مصرف کننده مي داند صدها هزار کارگر و نيروي انساني خانواده بزرگ خودروسازي، از اين راه کسب درآمد مي کنند و حقوق آنها تا همين امروز، به سختي تامين مي شود. کاهش تعرفه واردات خودرو با روش غيرکارشناسي، تداوم سياست هاي هشت سال اخير دولت در اداره کشور است. 

منبع :

روزنامه شرق > شماره 1715 4/2/92 > صفحه 1 (صفحه اول)


کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۲/۳/۵ ۱۱:۱۳
بعد از 4 ماه قیمت بعضی از محصولات ایران خودرو و سایپا بلاتکلیف است. این کارخانجات خودروهای بلاتکلیف را تولید نمیکنند برای همین قیمتش بیرون سرسام آور شده. مثلا ویتارا بیرون بالای 100 میلیون تومان هست ولی قیمت ایران خودرو باز هم 50 میلیون هست. معلومه که ایران خودرو هیچ وقت این خود را با این قیمت تولید نخواهد کرد. پژو 206 هم چنین وضعی داره. هم پدر صنعت را درآوردند هم پدر مردم را.
۹۲/۳/۱ ۱۹:۵۲
هنوز هم بعد از 3 ماه که از اظهار نظر رییس جمهور می گذرد رکورد در صنعت خودرو از بین نرفته و هر روز بدتر از دیروز می شود.
۹۲/۲/۲۷ ۱۹:۳۰
[quote name="مرتضي دانيالي"][quote name="محمدصادق نائبی"][quote name="رجبی کانادا"]چرا مهندس هاشمی در ستاد اصلی هاشمی رفسنجانی حضور نداره؟[/quote]
خودشان بخاطر مشکل جسمی اعلام کردند نمی توانند در حرکت و پویایی باشند.[/quote]
مهندس نائبی دلیل شما نمی تواند مقبول باشد. اگر اینگونه باشد مهندس هاشمی باید بازنشست بشوند و برای همیشه از مدیریت و سیاست خداحافظی کنند.[/quote]
[list][*]فعالیت در هسته مرکزی چنین ستادی مستلزم رفت و آمد و پویایی یک ماهه و شاید بیشتر است که برای مهندس با دیسک کمر حاد، خطرناک است و یکی از دلایلی که از میانه خداحافظی کردند همین مشکل بود و سال قبل به مدت دو ماه از این عارضه رنج بردند. قطعاً نشستن در صندلی که به تواتر می تواند بلند شده و حرکت کند فرق می کند با اینکه نشست و برخواست و رفت و آمدها به اختیار خود نباشد.
با اینهمه به احتمال قریب به یقین ایشان در نطقها ، دفاعیه ها و شرح برنامه ها حضور خواهند داشت.[/list]
۹۲/۲/۲۷ ۱۸:۳۲
[quote name="محمدصادق نائبی"][quote name="رجبی کانادا"]چرا مهندس هاشمی در ستاد اصلی هاشمی رفسنجانی حضور نداره؟[/quote]
خودشان بخاطر مشکل جسمی اعلام کردند نمی توانند در حرکت و پویایی باشند.[/quote]
مهندس نائبی دلیل شما نمی تواند مقبول باشد. اگر اینگونه باشد مهندس هاشمی باید بازنشست بشوند و برای همیشه از مدیریت و سیاست خداحافظی کنند.
۹۲/۲/۲۷ ۱۸:۱۴
[quote name="رجبی کانادا"]چرا مهندس هاشمی در ستاد اصلی هاشمی رفسنجانی حضور نداره؟[/quote]
خودشان بخاطر مشکل جسمی اعلام کردند نمی توانند در حرکت و پویایی باشند.
۹۲/۲/۲۷ ۱۷:۳۸
چرا مهندس هاشمی در ستاد اصلی هاشمی رفسنجانی حضور نداره؟
۹۲/۲/۲۶ ۰۳:۴۲
[quote name="سرابی"]من نیتجه ای از این مصاحبه نگرفتم که منظور مهندس آیا حق دادن به مردم است یا خودروساز؟[/quote]
مهندس هاشمی به خودروساز حق می دهند برای اینکه خودروساز یعنی مردم. اگر خودروساز از پا بیفتد مردم از پا می افتند. اگر بتوانند جلو سواستفاده و تنبلی خودروساز را بگیرند و خودروی مناسب تحویل مردم دهند قطعا خودروساز باید تقویت شود ولی اگر تقویت نشود همین بلایی که سرمان امد می اید. یکی از بیرون گود برای خوشایند مردم حرفی می زند و مردم مردن صنعت را سوت و کف می زنند.
۹۲/۲/۲۵ ۰۵:۱۳
شایع شده بود که مهندس هاشمی هم برای ریاست جمهوری ثبت نام می کنند ولی اینچنین نشد. خیلی خوشحالم که بعد از نمایندگی سراغ مدیریتهای دولتی نرفتند و ثابت قدم ماندند.در چند روز گذشته حتی وزیران دولت هم تغییر روش داده و تلاش می کنند در دولت بعدی جایی داشته باشند. اینجاست که مهندس هاشمی به چشم می آید که گوشه ای نشست و از پستهای دولتی که اصلا آنها را قبول ندارد کنار رفت.
۹۲/۲/۲۴ ۱۶:۲۱
همانطور که عملکرد دولت احمدی نژاد باعث بزرگی هاشمی رفسنجانی شد عملکرد ... نیز باعث بزرگی مهندس هاشمی شد. میانه به چنین بزرگی افتخار می کند و گذشت زمان بزرگی او را بیشتر و بیشتر می کند.
۹۲/۲/۲۴ ۱۰:۳۳
[b][list][*]صفحه نخست روزنامه شرق شماره 1715[/list][/b]
[img]http://www.sharghdaily.ir/1392/02/04/Files/JPG/13920204-1715-1-1.jpg[/img]
۹۲/۲/۲۴ ۱۰:۲۷
[quote name="بهزاد"]فکر نکنم مردم ضرر کند! تعداد نیم میلیون نفر بیکار می شوند و به تدریج در صنایع دیگر جذب می شوند تعرفه گمرکی برداشته و واردات افزایش می یابد و در نتیجه تعداد کمتری با پراید مستقیم به جهنم یا بهشت نمی دانم!! پرواز می کنند[/quote]
[list][*]فعلاً این دو سه میلیون بیکار موجود را جذب کنید تا بعداً دو سه میلیون بیکاری ناشی از تعطیلی صنعت خودرو را جذب کنید! :zzz [/list]
۹۲/۲/۲۲ ۱۲:۰۳
[quote name="محمدصادق نائبی"][quote name="سایت پیام میانه"]آقای مهندس نائبی الان برای عضویت در برخی سایتها شماره ملی و سایر اطلاعات شخصی فرد نیاز است که اگر فرد ثبت نام کننده شماره ملی اشتباه بدهد یا شماره ملی با سایر مشخصات فرد تناقض داشته باشد سیستم خطا می دهد و عضویت انجام نمی شود.
اگر تمایل داشته باشید برخی دوستان هستند که می توانند با همکاری آقای مهندس سلیمانی چنین سیستمی را در صدای میانه هم اجرا کنند.[/quote]

همینطوری هم خیلی ها بخاطر مسائل کاری و اجتماعی از عضویت پرهیز می کنند چه رسد به کامنت گذاری با هویت واقعی. اعمال این محدودیت یعنی حذف کامنتها و حذف کامنتها یعنی حذف پویایی و سرزندگی. نیک می دانید که غنای کامنتها گاهی از مطالب اصلی بیشتر است و جذابیت مراجعات بیشتر بخاطر کامنتهاست نه خود مطلب.
[/quote]

فقط باید از تایید کامنت های توهین امیز افراد مجهول الهویه به اشخاص "حقیقی" خودداری کنید چون حق پاسخ گویی از افراد گرفته می شود
۹۲/۲/۹ ۲۰:۲۱
[quote name="المیرا ناصری"][quote name="بهزاد"]دکتری اقتصاد از تو دکتر گاو پزشک بهتر می فهمه[/quote]
عموی من دکتر سبحان ناصری دکترای روانشناسی دارند نه گاو پزشکی. احتمالاً شما در یک قصابی :zzz یک گاوپزشک را دیده باشید و اشتباه بگیرید![/quote]

عموی شما هستن! عجب عمویی داری شما ! کسی که دکتری روانشناسی داره چطور میاد وسط این جمع سایبری و هرچی دلش می خواد به نماینده شهر میگه !
البته انتقاد نمی کنه و کنایه میزنه !
اتفاقا قصابی نمیرم هیچ وقت فروشگاه رفاه بهتره
۹۲/۲/۹ ۲۰:۱۴
[quote name="المیرا ناصری"][quote name="سرابی"]من نیتجه ای از این مصاحبه نگرفتم که منظور مهندس آیا حق دادن به مردم است یا خودروساز؟[/quote]
هم مردم باید به حقشان برسند هم خودروسازان. اگر خودروسازان ورشکست شوند مردم هم ضرر خواهند کرد.[/quote]
فکر نکنم مردم ضرر کند! تعداد نیم میلیون نفر بیکار می شوند و به تدریج در صنایع دیگر جذب می شوند تعرفه گمرکی برداشته و واردات افزایش می یابد و در نتیجه تعداد کمتری با پراید مستقیم به جهنم یا بهشت نمی دانم!! پرواز می کنند
۹۲/۲/۹ ۰۸:۳۵
مهندس اگر بدونی جای شما کی ها نشسته اند دست به دعا می شوید که همینها هم خوبه و خدا کنه اوضاع بدتر نشه.
۹۲/۲/۷ ۱۷:۳۴
هنوز که 7 اردیبهشت است قیمت خودرو اعلام نشده و امروز دکتر پژویان گفت که تا دوشنبه قیمتها اعلام می شود. معلوم نیست این پاس دادن ها تا کی ادامه خواهد یافت؟
۹۲/۲/۶ ۱۹:۳۶
[quote name="سرابی"]من نیتجه ای از این مصاحبه نگرفتم که منظور مهندس آیا حق دادن به مردم است یا خودروساز؟[/quote]
هم مردم باید به حقشان برسند هم خودروسازان. اگر خودروسازان ورشکست شوند مردم هم ضرر خواهند کرد.
۹۲/۲/۶ ۱۹:۳۴
[quote name="بهزاد"]دکتری اقتصاد از تو دکتر گاو پزشک بهتر می فهمه[/quote]
عموی من دکتر سبحان ناصری دکترای روانشناسی دارند نه گاو پزشکی. احتمالاً شما در یک قصابی :zzz یک گاوپزشک را دیده باشید و اشتباه بگیرید!
۹۲/۲/۶ ۱۳:۱۸
[quote] الان برای عضویت در برخی سایتها شماره ملی و سایر اطلاعات شخصی فرد نیاز است که اگر فرد ثبت نام کننده شماره ملی اشتباه بدهد یا شماره ملی با سایر مشخصات فرد تناقض داشته باشد سیستم خطا می دهد و عضویت انجام نمی شود.
اگر تمایل داشته باشید برخی دوستان هستند که می توانند با همکاری آقای مهندس سلیمانی چنین سیستمی را در صدای میانه هم اجرا کنند.[/quote]

در سایت پیام میانه چنین محدودیتی را ایجاد کرده اید ؟ دوستانتان این روش را در سایت مذکور انجام دهند تا ببینیم چه جواب می دهد!
۹۲/۲/۶ ۱۲:۲۹
[quote name="سایت پیام میانه"]آقای مهندس نائبی الان برای عضویت در برخی سایتها شماره ملی و سایر اطلاعات شخصی فرد نیاز است که اگر فرد ثبت نام کننده شماره ملی اشتباه بدهد یا شماره ملی با سایر مشخصات فرد تناقض داشته باشد سیستم خطا می دهد و عضویت انجام نمی شود.
اگر تمایل داشته باشید برخی دوستان هستند که می توانند با همکاری آقای مهندس سلیمانی چنین سیستمی را در صدای میانه هم اجرا کنند.[/quote]
[list][*]همینطوری هم خیلی ها بخاطر مسائل کاری و اجتماعی از عضویت پرهیز می کنند چه رسد به کامنت گذاری با هویت واقعی. اعمال این محدودیت یعنی حذف کامنتها و حذف کامنتها یعنی حذف پویایی و سرزندگی. نیک می دانید که غنای کامنتها گاهی از مطالب اصلی بیشتر است و جذابیت مراجعات بیشتر بخاطر کامنتهاست نه خود مطلب.[/list]
۹۲/۲/۶ ۱۰:۳۲
[quote name="فولادی"][quote name="رزمنده دفاع مقدس"]
سلام منظور از استاد اقتصاد که میفرمائید کیست؟ آقای مددی استاد اقتصاد نیستند همین امروز اخبار 8‍‍و30صرفا جهت اطلاع را دیدید واقعا مایه خجالت ما میانه ایهاست که نماینده ما قیمتی اعلام میکند بعدش چند نفر میگویند اشتباه کرده برای ما میانه ایها اشتباه نماینده معنا ندارد و اینکه ایشان عضو شورای رقابت شده باید سنگین تر وبا وقارتر اظهار نظر نماید و تشویش خاطر هموطنانمان را فراهم نکند آقای مددی عزیز شما همان معلم بازنشسته باشید بهتر از این است که عنوان بهترین اقتصاددان را که نه نحصیلاتتان ونه تجربه کاری تان با اقتصاد مرتبط است یدک بکشید کمی به فکر میانه باشید هم برای شما خوب است هم برای مردم بزرگ میانه[/quote]
منظورم اقای پژویان بود! در کنار اقای مددی. این اقای مثلا دکتر ناصری ! توهین کردن به هر دو نفر!و اقا بهزاد هم خوب جوابش رو داده.
فکر کنم قبول داشته باشد که اقای پژویان بهترین استاد اقتصاد ایران هستند!
حرف اقای مددی با اقای پژویان هم یکی بوده.[/quote]

سلام نمیدانم معیار جنابعالی برای بهترین اقتصاددان بودن چه هست چون نه بنده ونه شما تحصیل کرده اقتصاد نیستیم و از الفبای اقتصاد شاید در الف اش بمانیم کسانی باید درمورد مسائل اقتصادی نظر دهند که دراین رابطه صاحبنظر و تحصیلکرده باشند یکی از لحاظ علمی اگر از پژویان بالاتر باشد میتواند درمورد میزان سواد و یا بهترین بودنش نظر دهد نه من وشما در حال حاضر در دانشگاههای کشور و دانشکده های امور اقتصادی و بانکی و مالیاتی اساتیدی وجود دارند که جناب پژویان شاگرد آنهاست ولی متاسفانه از نظرات آنها در این دوره بهره ای برده نشدو متاسفانه وزارت اقتصاد در اختیار عده ای بی تجربه گذاشته شد که کارشناسان اقتصادی و اساتید را بجای جذب دفع نمودند و به تبع آن کمسیون امور اقتصادی مجلس هم عده ای از نمایندگانی که هیچ سررشته ای از اقتصاد نداشتند در آن جمع شدند تا رئیس کمسیون اقتصادی همچنان رئیس بماند آنوقت وضعیت بد اقتصادی در عرصه اقتصاد ما خود نمایی میکند شما چاره مشکلات اقتصادی را در چه چیزی جستجو میکنید بنده اعتقادم این است که از تجربه و دانش اساتید اقتصادی از هر گرایش و جناح سیاسی بدون توجه به وابستگی سیاسی بایستی استفاده شود تا از این بحران مدیریتی و اقتصادی که بزعم اکثر کارشناسان یکی از مشکلات اساسی کشور است تحت هدایتهای مقام عظمای ولایت عبور کنیم انشاالله
۹۲/۲/۶ ۰۸:۰۶
[quote name="محمدصادق نائبی"][quote name="سایت پیام میانه"]اگر می شد در صدای میانه فقط افرادی که اکانت حقیقی دارند بتوانند کامنت ارسال کنند خیلی بهتر می شد.
این أمر باعث می شد که افرادی که اکانت ندارند و می خواهند در موضوعی وارد بحث شوند مجبور شوند اکانت ایجاد کنند.امتیاز اکانت های حقیقی این است که هر حرفی بزنند مسئولیتش را هم برعهده می گیرند و موافق و مخالف مشخص می شود و کمتر شاهد بداخلاقی،اتهام زنی و توهین خواهیم بود.[/quote]
[list][*]ایجاد این محدودیت برای ما آسان است لیکن دو مشکل دارد:
اگر تنها اعضا قادر به درج کامنت باشند مشکل بعدی پیش می آید که اعضا باید هویت شناخته شده و واقعی داشته باشند درحالیکه بسیاری از اعضا را ما نمی شناسیم و چه بسا واقعاً چنین هویتی وجود ندارد یا اگر هست ما نمی شناسیم. چطور باید اثبات کنیم شخصی به نام رحمان رحیمی وجود دارد و اگر کامنت خلاف قانونی گذاشت چطور باید پیگیرش شویم؟
[/list][/quote]
آقای مهندس نائبی الان برای عضویت در برخی سایتها شماره ملی و سایر اطلاعات شخصی فرد نیاز است که اگر فرد ثبت نام کننده شماره ملی اشتباه بدهد یا شماره ملی با سایر مشخصات فرد تناقض داشته باشد سیستم خطا می دهد و عضویت انجام نمی شود.
اگر تمایل داشته باشید برخی دوستان هستند که می توانند با همکاری آقای مهندس سلیمانی چنین سیستمی را در صدای میانه هم اجرا کنند.
۹۲/۲/۶ ۰۷:۵۶
[quote name="سایت پیام میانه"]اگر می شد در صدای میانه فقط افرادی که اکانت حقیقی دارند بتوانند کامنت ارسال کنند خیلی بهتر می شد.
این أمر باعث می شد که افرادی که اکانت ندارند و می خواهند در موضوعی وارد بحث شوند مجبور شوند اکانت ایجاد کنند.امتیاز اکانت های حقیقی این است که هر حرفی بزنند مسئولیتش را هم برعهده می گیرند و موافق و مخالف مشخص می شود و کمتر شاهد بداخلاقی،اتهام زنی و توهین خواهیم بود.[/quote]
[list][*]ایجاد این محدودیت برای ما آسان است لیکن دو مشکل دارد:
1- اجبار کردن کاربر و مراجعه کننده به عضویت جلوه خوبی ندارد. برای افزایش تعداد اعضا نباید به هر روشی متوسل شویم.
2- اگر تنها اعضا قادر به درج کامنت باشند مشکل بعدی پیش می آید که اعضا باید هویت شناخته شده و واقعی داشته باشند درحالیکه بسیاری از اعضا را ما نمی شناسیم و چه بسا واقعاً چنین هویتی وجود ندارد یا اگر هست ما نمی شناسیم. چطور باید اثبات کنیم شخصی به نام رحمان رحیمی وجود دارد و اگر کامنت خلاف قانونی گذاشت چطور باید پیگیرش شویم؟
[/list]
۹۲/۲/۶ ۰۷:۳۶
اگر می شد در صدای میانه فقط افرادی که اکانت حقیقی دارند بتوانند کامنت ارسال کنند خیلی بهتر می شد.
این أمر باعث می شد که افرادی که اکانت ندارند و می خواهند در موضوعی وارد بحث شوند مجبور شوند اکانت ایجاد کنند.امتیاز اکانت های حقیقی این است که هر حرفی بزنند مسئولیتش را هم برعهده می گیرند و موافق و مخالف مشخص می شود و کمتر شاهد بداخلاقی،اتهام زنی و توهین خواهیم بود.
۹۲/۲/۶ ۰۶:۳۴
[quote name="فولادی"]
حرف اقای مددی با اقای پژویان هم یکی بوده.[/quote]
اگر فیلم طنز را دوباره ملاحظه کنید متوجه می شوید که "[b]این آقا اشتباه بزرگی کرده[/b]" خطاب به کی هست؟ آیا در ادبیات شما این نوع دعوا یعنی همدلی و هم زبانی؟؟؟
۹۲/۲/۶ ۰۵:۴۲
[quote name="میانالی"]از مسئولین این سایت خوب انتظار این هست که اجازه ندهند فضا به سمت بی احترامی ها برود این سایت به نوعی به اسم میانه گره خورده برخی از اظهار نظرهای افراد تحصیل کرده ان هم با اسم و مشخصات معلوم در این موضوع ، قابل قبول نیست و این نوع حرف ها و بی احترامی ها برای شهرمان خوب نیست.
یک موضوع که مطرح میشود باید با استدلال علمی و افراد متخصص نظر دهند قرار نیست هرکی به هرکی باشه!
یکی از مشکلات اکثر ما این است که در هر زمینه ای اظهار نظر می کنیم بیاید در هر مکان و زمان در حد تخصص مان اظهار نظر کنیم و شخصیت خودمان را بیخود و در زمینه غیر تخصصی خودمان ، در معرض قضاوت دیگران قرار ندهیم.
این سایت و انجمن های مثل این باید مردم شهرمان را در حد توان با معیارهای درست انتخاب نماینده اشنا کنند.[/quote]
[list][*]تقصیر حامیان نماینده محترم است که تلاش می کنند اثبات کنند مخاطب مهندس هاشمی آقای مددی است![/list]
۹۲/۲/۵ ۲۳:۰۵
از مسئولین این سایت خوب انتظار این هست که اجازه ندهند فضا به سمت بی احترامی ها برود این سایت به نوعی به اسم میانه گره خورده برخی از اظهار نظرهای افراد تحصیل کرده ان هم با اسم و مشخصات معلوم در این موضوع ، قابل قبول نیست و این نوع حرف ها و بی احترامی ها برای شهرمان خوب نیست.
یک موضوع که مطرح میشود باید با استدلال علمی و افراد متخصص نظر دهند قرار نیست هرکی به هرکی باشه!
یکی از مشکلات اکثر ما این است که در هر زمینه ای اظهار نظر می کنیم بیاید در هر مکان و زمان در حد تخصص مان اظهار نظر کنیم و شخصیت خودمان را بیخود و در زمینه غیر تخصصی خودمان ، در معرض قضاوت دیگران قرار ندهیم.
این سایت و انجمن های مثل این باید مردم شهرمان را در حد توان با معیارهای درست انتخاب نماینده اشنا کنند.
۹۲/۲/۵ ۲۰:۲۵
[quote name="رزمنده دفاع مقدس"]
سلام منظور از استاد اقتصاد که میفرمائید کیست؟ آقای مددی استاد اقتصاد نیستند همین امروز اخبار 8‍‍و30صرفا جهت اطلاع را دیدید واقعا مایه خجالت ما میانه ایهاست که نماینده ما قیمتی اعلام میکند بعدش چند نفر میگویند اشتباه کرده برای ما میانه ایها اشتباه نماینده معنا ندارد و اینکه ایشان عضو شورای رقابت شده باید سنگین تر وبا وقارتر اظهار نظر نماید و تشویش خاطر هموطنانمان را فراهم نکند آقای مددی عزیز شما همان معلم بازنشسته باشید بهتر از این است که عنوان بهترین اقتصاددان را که نه نحصیلاتتان ونه تجربه کاری تان با اقتصاد مرتبط است یدک بکشید کمی به فکر میانه باشید هم برای شما خوب است هم برای مردم بزرگ میانه[/quote]
منظورم اقای پژویان بود! در کنار اقای مددی. این اقای مثلا دکتر ناصری ! توهین کردن به هر دو نفر!و اقا بهزاد هم خوب جوابش رو داده.
فکر کنم قبول داشته باشد که اقای پژویان بهترین استاد اقتصاد ایران هستند!
حرف اقای مددی با اقای پژویان هم یکی بوده.
۹۲/۲/۵ ۲۰:۱۵
[quote name="فولادی"]... نماینده شهر و یک [b]استاد سطح اول اقتصاد کشور[/b]...[/quote]
[list][*]چوخداندی گولمه میشدیم :D [/list]
۹۲/۲/۵ ۱۸:۴۸
از اقاي مددي خواهش ميکنم اظهارنظرهايي نفرمايند كه موجب ابروريزي شهرستانمان بشه كه نشان از نااشنا بودنشان بشه.ما را بخير شما اميدي نيست لطفا شر مرسان.يك نمونه اش قطار جديدي است كه جديدا به شهرمون تحميل كرديد.كلا كرايه 2500توماني تا زنجان شده5000تومان كه اين براي مردم و بويژه قشر دانشجو ظلم شده ثانيا كوپه هاي 6صندله جادار تبديل به 4صندله تنگ شده و مسخره تر نيز اينكه درجه1هم ناميده ميشه
۹۲/۲/۵ ۱۶:۴۷
[quote name="فولادی"][quote name="احسان مشايخي"][quote name="بهزاد"]
اقای مثلا دکتر !
صنعت خودرویی که ازش حرف می زنی برای مردم ما سودی نداره و نداشته ! در مورد اقای مددی و دکتر پژویان هم درست حرف دهنت رو بهم و صحبت کن !
دکتری اقتصاد از تو دکتر گاو پزشک بهتر می فهمه که این قیمت ها غلط بوده و باید کم میشده !
یکی مثل من که ارشد مدیریت مالی دارم تایید می کنم تمام این تصمیمات رو !
شرکتی که پیشرفتش در r&d رو اضافه کردن چراغ خطر سوم می دونه ! باید از چرخه رقایت خارج بشه یا سطح قیمت رو پایین و کیفیت رو بالا ببره ![/quote]
ای کاش بجای این [b]فوق لیسانس مدیریت مالی[/b] که گرفتن یا خریدنش این روزها آسان است اندکی ادب یاد می گرفتید.[/quote]

احسان مشایخی !کسی که خودش رو دکتر روانشناس معرفی می کنه حق نداره به نماینده شهر و یک استاد سطح اول اقتصاد کشور توهین کنه !
ایشون هرچی خواست بگن و ما چیزی نگیم ![/quote]
سلام منظور از استاد اقتصاد که میفرمائید کیست؟ آقای مددی استاد اقتصاد نیستند همین امروز اخبار 8‍‍و30صرفا جهت اطلاع را دیدید واقعا مایه خجالت ما میانه ایهاست که نماینده ما قیمتی اعلام میکند بعدش چند نفر میگویند اشتباه کرده برای ما میانه ایها اشتباه نماینده معنا ندارد و اینکه ایشان عضو شورای رقابت شده باید سنگین تر وبا وقارتر اظهار نظر نماید و تشویش خاطر هموطنانمان را فراهم نکند آقای مددی عزیز شما همان معلم بازنشسته باشید بهتر از این است که عنوان بهترین اقتصاددان را که نه نحصیلاتتان ونه تجربه کاری تان با اقتصاد مرتبط است یدک بکشید کمی به فکر میانه باشید هم برای شما خوب است هم برای مردم بزرگ میانه
۹۲/۲/۵ ۱۵:۰۴
[b][b][b]بَه بَه جناب مهندس هاشمی!! پارسال دوست امسال آشنا :lol: [/b][/b][/b]
۹۲/۲/۵ ۱۲:۴۰
[quote name="احسان مشايخي"][quote name="بهزاد"]
اقای مثلا دکتر !
صنعت خودرویی که ازش حرف می زنی برای مردم ما سودی نداره و نداشته ! در مورد اقای مددی و دکتر پژویان هم درست حرف دهنت رو بهم و صحبت کن !
دکتری اقتصاد از تو دکتر گاو پزشک بهتر می فهمه که این قیمت ها غلط بوده و باید کم میشده !
یکی مثل من که ارشد مدیریت مالی دارم تایید می کنم تمام این تصمیمات رو !
شرکتی که پیشرفتش در r&d رو اضافه کردن چراغ خطر سوم می دونه ! باید از چرخه رقایت خارج بشه یا سطح قیمت رو پایین و کیفیت رو بالا ببره ![/quote]
ای کاش بجای این [b]فوق لیسانس مدیریت مالی[/b] که گرفتن یا خریدنش این روزها آسان است اندکی ادب یاد می گرفتید.[/quote]

احسان مشایخی !کسی که خودش رو دکتر روانشناس معرفی می کنه حق نداره به نماینده شهر و یک استاد سطح اول اقتصاد کشور توهین کنه !
ایشون هرچی خواست بگن و ما چیزی نگیم !
۹۲/۲/۵ ۱۱:۱۸
[quote name="سرابی"]من نیتجه ای از این مصاحبه نگرفتم که منظور مهندس آیا حق دادن به مردم است یا خودروساز؟[/quote]
در متن اگر دقت کنیم مهندس هاشمی می گویند: مردم با توجه به تورم و افزایش قیمتها انتظار نباید داشته باشند قیمت خودرو تکان نخورد. از طرفی روی کنترل قیمت و بروزرسانی تاکید می کنند. پس مهندس هم طرف مردم را دارند هم سازنده را.
۹۲/۲/۵ ۰۹:۵۳
[quote name="غفاری"]آقای نائبی سر خود که شورای رقابت چنین اقدامی نمی کند. لابد دستوری از جایی گرفته یا این وظیفه برایش محول شده. اگر قبلاً این کار صورت نمی گرفته دلیل نمی شود که بعد از این هم نشود.[/quote]
[list][*]شورای رقابت حق قیمت گذاری روی کالاها را ندارد اما در این آشفته بازار و سوءمدیریت در کمیسیون و وزارت صنایع همه دنبال خودنمایی و معروف کردن خود هستند. از اصل 90 و تعزیرات گرفته تا سازمان حمایت و شورای رقابت. تنها جایی که خبری از آنها نیست کمیسیون صنایع و وزارت مربوطه است![/list]
۹۲/۲/۵ ۰۹:۳۰
من نیتجه ای از این مصاحبه نگرفتم که منظور مهندس آیا حق دادن به مردم است یا خودروساز؟
۹۲/۲/۵ ۰۹:۲۸
[quote name="بهزاد"]
اقای مثلا دکتر !
صنعت خودرویی که ازش حرف می زنی برای مردم ما سودی نداره و نداشته ! در مورد اقای مددی و دکتر پژویان هم درست حرف دهنت رو بهم و صحبت کن !
دکتری اقتصاد از تو دکتر گاو پزشک بهتر می فهمه که این قیمت ها غلط بوده و باید کم میشده !
یکی مثل من که ارشد مدیریت مالی دارم تایید می کنم تمام این تصمیمات رو !
شرکتی که پیشرفتش در r&d رو اضافه کردن چراغ خطر سوم می دونه ! باید از چرخه رقایت خارج بشه یا سطح قیمت رو پایین و کیفیت رو بالا ببره ![/quote]
ای کاش بجای این [b]فوق لیسانس مدیریت مالی[/b] که گرفتن یا خریدنش این روزها آسان است اندکی ادب یاد می گرفتید.
۹۲/۲/۵ ۰۹:۲۱
شورای رقابت چندین بار قرار شده قیمتها را اعلام کند ولی خبری نشده مگر همین چند روز پیش دکتر پژویان نگفتند که روز چهارشنبه قیمتهای جدید را اعلام می کنند پس چی شد؟ اینها دروغگو هستند. خودشان هم نمی دانند چکار می کنند. یکی قیمت می گوید دیگری می گوید اشتباه کردی. آن یکی می گوید خودت غلط کردی. آخرش هم هیچکدام قیمتها را نمی گویند و مردم علاف می مانند. من دو ماه است می خواهم یک پراید بخرم هی امروز فردا می کنم که قیمتها بشکند ولی مطمئن باشید قیمتها کاهش نخواهد یافت.
۹۲/۲/۵ ۰۸:۴۳
[quote name="بهزاد"]
اقای مثلا دکتر !
صنعت خودرویی که ازش حرف [b]می زنی[/b] برای مردم ما سودی نداره و نداشته !
در مورد اقای مددی و دکتر پژویان هم درست [b]حرف دهنت[/b] رو بهم و صحبت کن !
دکتری اقتصاد از تو [b]دکتر گاو پزشک[/b] بهتر می فهمه که این قیمت ها غلط بوده و باید کم میشده !
[b]یکی مثل من که ارشد مدیریت مالی دارم[/b] تایید می کنم تمام این تصمیمات رو !
شرکتی که پیشرفتش در r&d رو اضافه کردن چراغ خطر سوم می دونه ! باید از چرخه رقایت خارج بشه یا سطح قیمت رو پایین و کیفیت رو بالا ببره ![/quote]
از اینکه بخاطر پیگیری مسائل شهرم مجبورم با انسانهای بی هویت به اندازه شعور و فهم و تربیت خودشان برخورد کنم متاسفم.
بنده گاوپزشک نیستم بلکه روانشناس هستم و به درد شما یکی می خورم. گاو و گوسفند در تخصص شماست!
۹۲/۲/۵ ۰۷:۴۳
آقای نائبی سر خود که شورای رقابت چنین اقدامی نمی کند. لابد دستوری از جایی گرفته یا این وظیفه برایش محول شده. اگر قبلاً این کار صورت نمی گرفته دلیل نمی شود که بعد از این هم نشود.
۹۲/۲/۵ ۰۷:۳۵
[quote name="کارشناس ارشد مدیریت"]آقای نائبی دفاعیه شما متعصبانه است هم بخاطر اینکه رفیق مهندس هاشمی هستید و هم به خاطر اینکه از خودرویی هستید. آقای مددی یک نماینده شناخته شده در مجلس است که به عنوان یکی از سه نماینده مجلس به شورای رقابت معرفی شده و این موضوع نشان از تبحر و آگاهی دکتر مددی دارد. اظهارات دکتر مددی مبتنی بر اطلاعات جامع و کامل ایشان از فرایند تولید این محصول است و قبل از اظهار نظر قطعاً از کارشناسان خبره این آگاهی را کسب کرده اند. خودروسازها باید به قیمت گذاری شورای رقابت تمکین کنند و خون مردم را نمکند. مملکت صاحب دارد. هرکاری خواستید نمی توانید بکنید.[/quote]
[list][*]باسلام. سعی کنید بحث را شخصی نکنید و تلاش نکنید که مخاطب مهندس هاشمی را آقای مددی قرار دهید که بحث ایشان فراتر است. جهت تنویر فکرتان چند عرض دارم:
1- در طول چند سال قدمت و سابقه شورای رقابت چرا یک بار هم روی قیمت خودرو اظهار نظر نکرده بود؟ درحالیکه رئیس شورا دکتر پژویان از سابق رئیس بوده و آقای قاضی پور در دوره قبلی از طرف کمیسیون صنایع مجلس به عنوان نماینده مجلس به شورای رقابت معرفی شده بود.
2- کمیته ای در وزارت صنایع برای قیمت گذاری خودرو متشکل از کارشناسان و مدیران سازمانهای مختلف وجود دارد که روی قیمت خودرو اظهارنظر می کنند و خودروسازها هیچ نقشی در قیمت خودرو ندارند.
3-متزلزل شدن جایگاه کمیسیون صنایع در مجلس و این کمیته در وزارت صنایع باعث سوءمدیریت در این بحث شده و هر کسی از راه می رسد یک اظهارنظر در این مورد می کند. در چند ماه گذشته جایگاه این دو کجا بوده است؟ ضعف این دو هست که باعث عرض اندام شورای رقابت شده و گاه فرمولی پیچیده و گنگ ارائه می دهد و گاه قیمت مردم پسند و خام و بر سر این موضوع با هم دعوا می کنند. چرا همین آقای قاضی پور که در دوره قبل نیز عضو شورا بود تاکنون هیچ اظهار نظری در مورد خودرو نکرده بود؟
4- ناثباتی در مدیریت قیمت گذاری خودرو حتی باعث عرض اندام اصل 90 مجلس شده و زودا که سازمانها و شخصیتهای حقیقی و حقوقی دیگر نیز درباره قیمت خودرو به اظهار نظر بپردازند.
5- با فرض صحت همه این مطالب و اظهارنظرها، نتیجه نهایی چه شده است؟ اکنون بعد از 2 ماه قیمت خودرو تثبیت شده است؟ قیمت خودرو چند است؟ بلاتکلیفی مشتری و خودروساز تقصیر کیست؟
[/list]
۹۲/۲/۵ ۰۷:۰۱
آقای نائبی دفاعیه شما متعصبانه است هم بخاطر اینکه رفیق مهندس هاشمی هستید و هم به خاطر اینکه از خودرویی هستید. آقای مددی یک نماینده شناخته شده در مجلس است که به عنوان یکی از سه نماینده مجلس به شورای رقابت معرفی شده و این موضوع نشان از تبحر و آگاهی دکتر مددی دارد. اظهارات دکتر مددی مبتنی بر اطلاعات جامع و کامل ایشان از فرایند تولید این محصول است و قبل از اظهار نظر قطعاً از کارشناسان خبره این آگاهی را کسب کرده اند. خودروسازها باید به قیمت گذاری شورای رقابت تمکین کنند و خون مردم را نمکند. مملکت صاحب دارد. هرکاری خواستید نمی توانید بکنید.
۹۲/۲/۵ ۰۵:۱۵
[quote name="محمدصادق نائبی"][quote name="مرتضي دانيالي"]منظور مهندس هاشمی از ([b]سخنان نسنجيده درباره قيمت خودرو[/b]) دقیقاً حرفهای دو روز پیش حاج مددی است که گفته بود قیمت پراید 12700000 تومان شد. پس کو حاج آقا؟[/quote]
[list][*]نفرمایید تو را خدا. اصلاً برای اینکه به آقای مددی هم برنخورد فرض کنید بجای ایشان نماینده نقده اظهارنظر خامی در مورد خودرو کرده است. به نظر شما مهندس هاشمی با 20 سال سابقه ریاست کمیسیونی و هیئت رئیسه ای در مجلس و 9 سال سابقه معاونتی در وزارتین صنعت در مقابل اظهارات نماینده نقده عکس العمل نشان می دهد؟
منظور نظر مهندس هاشمی اظهارات ریاست محترم جمهوری است که گفتند: این خودرو کیلویی چند؟ از همان روز خرید خودرو متوقف شده و به تبع آن تولید خودرو تقریباً متوقف شد و خسارت دهها میلیارد تومانی به صنعت خودروئی وارد شد و مردم نیز بلاتکلیف ماندند.
[/list][/quote]
ممنونم استاد از روشنگری تان. خودم هم فکر می کردم باید چنین نتیجه ای می گرفتم.
۹۲/۲/۵ ۰۴:۵۷
درج این مطلب در سایت نو
مهندس هاشمی : خودروسازان یا مردم؟

[url]http://www.roozno.com/13217[/url]
۹۲/۲/۵ ۰۴:۴۹
[b]احمدی نژاد: خودرو کیلویی چند؟[/b]

محمود احمدی نژاد در گفتگوی زنده تلویزیونی در پاسخ به سوال مجری برنامه درباره افزایش قیمت خودرو گفت:
[quote]در این مورد حق با شورای رقابت است و من با هیچ کسی بر روی قیمت خودرو تفاهم نکرده ام.
خودروسازان آمدند دولت و ما در مورد منابع لازم بحث و در این زمینه به آنها کمک کردیم و شش ماه پیش در مورد این مساله تصمیم گرفته شد که بر اساس ارز مبادله ای قیمت گذاری کنند.
احمدی نژاد در مورد خودروسازان گفت: آنها نیز باید همانند بقیه رفتار نکنند و از فضا درست استفاده کنند و این بد است که ما بخواهیم وارد شویم و نباید کارخانجات داخلی به مردم اجحاف کنند.
چطور ممکن است پراید را 20 یا 18 میلیون بگویند و بعد اظهار کنند که ضرر می کنیم . پرایدی که 8 یا 8.5 میلیون است.
وی در پاسخ به سئوال مجری که پرسید پس به گفته شما مصوبه سازمان حمایت مبنی بر اینکه قیمت خودرو 95 درصد قیمت بازار شود ملغی می شود با اشاره به اینکه من این چیزها را متوجه نمی شوم ادامه داد:
خودروسازان موظفند قیمت را به حالت واقعی بیاورند و ما از آنها حمایت کرده ایم. دولت در مقابل واردات خودرو 90 درصد عوارض می گیرد که از وقتی که قیمت ارز بالا رفت عوارض را 45 درصد کرده ایم. اگر قرار باشد خودرویی با قیمت بالاتر از مشابه خارجی به فروش برسد این خیلی بد است و این روش ، روش خوبی نخواهد بود.
رئیس جمهور با اشاره اینکه به صنعت خودروسازی ظرفیت تولید 2 میلیون خودرو را دارد تصریح کرد: خودروسازان باید از ظرفیت تولید استفاده کنند. آنها هم منابع دارند هم پولدارند و هم سهام دارند پس تولید را بالا ببرند و با قیمت واقعی به مردم عرضه کنند.
اینها مردم خودمان هستند ما می خواهیم از تولید خودمان حمایت کنیم نباید این حس در آنها بوجود بیاید که می توانند از حمایت دولت سوءاستفاده کنند.
بالاخره هر چیزی قیمتی دارد. کیلویی چند بالاخره! البته کیفیت و نیروی متخصص خوبی داریم امیدواریم مدیران بخش خودرو خود را از مردم بدانند و این روند را اصلا ح کن[/quote]
۹۲/۲/۵ ۰۴:۱۳
[quote name="مرتضي دانيالي"]منظور مهندس هاشمی از ([b]سخنان نسنجيده درباره قيمت خودرو[/b]) دقیقاً حرفهای دو روز پیش حاج مددی است که گفته بود قیمت پراید 12700000 تومان شد. پس کو حاج آقا؟[/quote]
[list][*]نفرمایید تو را خدا. اصلاً برای اینکه به آقای مددی هم برنخورد فرض کنید بجای ایشان نماینده نقده اظهارنظر خامی در مورد خودرو کرده است. به نظر شما مهندس هاشمی با 20 سال سابقه ریاست کمیسیونی و هیئت رئیسه ای در مجلس و 9 سال سابقه معاونتی در وزارتین صنعت در مقابل اظهارات نماینده نقده عکس العمل نشان می دهد؟
منظور نظر مهندس هاشمی اظهارات ریاست محترم جمهوری است که گفتند: این خودرو کیلویی چند؟ از همان روز خرید خودرو متوقف شده و به تبع آن تولید خودرو تقریباً متوقف شد و خسارت دهها میلیارد تومانی به صنعت خودروئی وارد شد و مردم نیز بلاتکلیف ماندند.
[/list]
۹۲/۲/۵ ۰۴:۰۰
سکوت بزرگترین فریاده جناب آقای هاشمی..
۹۲/۲/۴ ۲۰:۴۰
منظور مهندس هاشمی از ([b]سخنان نسنجيده درباره قيمت خودرو[/b]) دقیقاً حرفهای دو روز پیش حاج مددی است که گفته بود قیمت پراید 12700000 تومان شد. پس کو حاج آقا؟
۹۲/۲/۴ ۲۰:۳۲
حرف کارشناسی جایی در این دولت نداره. هرچه دهنشون اومد و به عقلشون نیومد میگن
۹۲/۲/۴ ۲۰:۱۴
[list][*]ضربه ای که از نیمه دوم اسفند ماه و ادعا مبنی بر ارزان شدن قیمت خودرو به صنعت مادر وارد شد به این زودی ها جبران نخواهد شد. 4000 میلیارد تومان ضرر شرکتهای خودروساز محصول همین شعارهای خوشآیند مردمی بود که اکنون ماههاست دست و پا شکسته حقوق پرسنل خود را پرداخت می کنند. آنهایی که قادر به کنترل قیمت گوجه فرنگی و موز نیستند و رسماً افزایش قیمت روغن نباتی و شکر را صادر می کنند وقتی به صنعت خودرو می رسند انتظار دارند با 12 میلیون تومان یک پراید بخرند درحالیکه مشتری آنرا یک سال قبل 7000 دلار (نزدیک 8 میلیون تومان) می خرید و الآن 7000 دلار برابر با 25 میلیون تومان است. وقتی قیمت یونجه بر اساس دلار محاسبه می شود چرا قیمت تک تک اجزای خودرو بر اساس دلار افزایش نمی یابد؟ [/list]
۹۲/۲/۴ ۱۷:۴۶
حرفهای مهندس هاشمی همیشه کوهی از استدلال و اسناد و مدارک پشتش بود. واقعاً خدا رحمتت کند مرد. ببین چه کسانی اظهار نظر می کنند؟ اگر راست می گویند قیمت گوشت را پایین بیاورند که 100% داخلی و بدون وابستگی خارجی است و در تخصص خیلی هاست.
۹۲/۲/۴ ۱۶:۱۹
[quote name="دكتر سبحان ناصري"]کجایی باغبان؟ که هرچه کاشته بودی به باد دادند و خراب کردند. الان برای تخریب خودرو نمایندگان مجلس و مسئولین کشوری گوی سبقت را از هم می ربایند و هر روز حرف و حدیثی نقل می کنند. کسی که تا دیروز در کوچکترین کارخانه هم نرفته بود اکنون علیه صنعت بزرگ کشور اظهار نظر می کند و در تمام خبرگزاری ها منتشر می شود و این آقایان کیف می کنند که حرفشان اینچنین نقل محافل می شود.
مهندس هاشمی خدا تو را رحمت کند و عمر باعزت دهد. چند سال پیش با یکی از اقوام مان در سایپا در مورد کاهش تعرفه 90 به 60 صحبت می کردیم. آن موقع من نمی دانستم این موضوع یعنی چه؟ وقتی توضیح داد خیلی نگران شدم. گفتم: مدیرعامل سایپا کاری کرده؟ گفت: نه وقتی همشهری شما را داریم چه غم داریم. گفتم: مگر یک نفر چه کاری می تواند بکند؟ این فامیل ما که ترک زبان هم نیست گفت: در مورد صنعت نه تنها مجلس تابع نظر مهندس هاشمی است بلکه او مادر تمام صنعت کشور است و غیرت و تعصب و آگاهی و دانش او بی نظیر است. ده برابر اطلاعات و دانش مدیرعامل ما را مهندس هاشمی دارد و نیازی به ابراز نگرانی به ایشان وجود ندارد. مطمئن هستیم که از کیان صنعت ما دفاع خواهد کرد.
ولی حالا چی؟ پُست و صندلی به دست آدم پست و ضعیف افتاده و فقط برای خوشایند مردم هرچه دل تنگش می آید می گوید.
خدا ما را عاقبت به خیر کند.[/quote]

اقای مثلا دکتر !
صنعت خودرویی که ازش حرف می زنی برای مردم ما سودی نداره و نداشته ! در مورد اقای مددی و دکتر پژویان هم درست حرف دهنت رو بهم و صحبت کن !
دکتری اقتصاد از تو دکتر گاو پزشک بهتر می فهمه که این قیمت ها غلط بوده و باید کم میشده !
یکی مثل من که ارشد مدیریت مالی دارم تایید می کنم تمام این تصمیمات رو !
شرکتی که پیشرفتش در r&d رو اضافه کردن چراغ خطر سوم می دونه ! باید از چرخه رقایت خارج بشه یا سطح قیمت رو پایین و کیفیت رو بالا ببره !
۹۲/۲/۴ ۱۶:۰۴
کجایی باغبان؟ که هرچه کاشته بودی به باد دادند و خراب کردند. الان برای تخریب خودرو نمایندگان مجلس و مسئولین کشوری گوی سبقت را از هم می ربایند و هر روز حرف و حدیثی نقل می کنند. کسی که تا دیروز در کوچکترین کارخانه هم نرفته بود اکنون علیه صنعت بزرگ کشور اظهار نظر می کند و در تمام خبرگزاری ها منتشر می شود و این آقایان کیف می کنند که حرفشان اینچنین نقل محافل می شود.
مهندس هاشمی خدا تو را رحمت کند و عمر باعزت دهد. چند سال پیش با یکی از اقوام مان در سایپا در مورد کاهش تعرفه 90 به 60 صحبت می کردیم. آن موقع من نمی دانستم این موضوع یعنی چه؟ وقتی توضیح داد خیلی نگران شدم. گفتم: مدیرعامل سایپا کاری کرده؟ گفت: نه وقتی همشهری شما را داریم چه غم داریم. گفتم: مگر یک نفر چه کاری می تواند بکند؟ این فامیل ما که ترک زبان هم نیست گفت: در مورد صنعت نه تنها مجلس تابع نظر مهندس هاشمی است بلکه او مادر تمام صنعت کشور است و غیرت و تعصب و آگاهی و دانش او بی نظیر است. ده برابر اطلاعات و دانش مدیرعامل ما را مهندس هاشمی دارد و نیازی به ابراز نگرانی به ایشان وجود ندارد. مطمئن هستیم که از کیان صنعت ما دفاع خواهد کرد.
ولی حالا چی؟ پُست و صندلی به دست آدم پست و ضعیف افتاده و فقط برای خوشایند مردم هرچه دل تنگش می آید می گوید.
خدا ما را عاقبت به خیر کند.
۹۲/۲/۴ ۱۵:۱۷
[quote name="همشهری"]مهندس جان این روزها عجیب ، جای تو در تصمیم گیری های کلان ، خالی ست و هر غیرمتخصصی از خودش قیمت بیرون می دهد .
الان کمیسیون صنایع مجلس چه کار می کند ؟[/quote]

واقعا ، کمیسیون صنایع مجلس ، کجای کار است ؟
۹۲/۲/۴ ۱۵:۱۵
مهندس جان این روزها عجیب ، جای تو در تصمیم گیری های کلان ، خالی ست و هر غیرمتخصصی از خودش قیمت بیرون می دهد .
الان کمیسیون صنایع مجلس چه کار می کند ؟

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز