کد خبر: ۱۲۹۲۹۴
۱۰۰۹ بازدید
۴۱ دیدگاه (۳۷ تایید شده)

فرمانداری ترکمانچای ،پاشنه آشیل نمایندگان میانه و نامزدهای انتخابات مجلس!

۱۴۰۲/۲/۲۷
۱۲:۳۱

طی روزهای اخیر و مخصوصا بعد از فرمانداری شدن لیلان که شرایط به مراتب کمتری از ترکمانچای برای شهرستان شدن را داشت، همچنین پریروز در خبرها اضافه شدن دو شهرستان استان کرمان، دوباره بحث فرمانداری شدن ترکمانچای زخم ۲۰ ساله خود را بازکرده و فضای مجازی و واقعی این بخش را درگیر خود کرده بطوری که با نصب بنر و تصویر پروفایل این خواسته را بیان می کنند.

برخی کاربران صحبت از عدم رای دهی به نمایندگان فعلی و حتی نامزدهای میانه ای کرده اند که در سال ۹۸ نیز شاهد آن بودیم و سیاوش ابراهیمی از ترکمانچای در آن انتخابات مجلس رای جالب توجه قریب به ۱۰۰۰۰ نفر را کسب نمود.

هر چند انتخابات قابل پیش بینی نیست و امکان کاندیدا شدن افراد ییشتر با توجه به شرایط از اهالی ترکمانچای، می تواند آرای نامزدهای آن بخش را بشکند ولی از دست دادن آرای بخش ترکمانچای نیز برای نمایندگان قبلی و فعلی و نامزدهای دیگر حائز اهمیت خواهد بود که باید چاره ای برای آن بیاندیشند.

حال باید منتظر ماند و دید طی چندماه پیش رو چه خوهد شد؟

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۰۲/۲/۳۰ ۱۷:۳۵

به نظر بنده اهالی ترکمانچای اگر به جای پیگیری فرمانداری این شهر و کسب استقلال از میانه پیگیر راه ترکمانچای-سراب باشند منافع ان بیشتر خواهد بود. با اتصال سراب به ترکمانچای مسیر این شهر به تهران دو ساعت کوتاهتر می شود و یا سرابی های های مقیم در این شهر و یا تهران می توانند با قطار در ایستگاه ترکمانچای پیاده شوند و با ماشین به سراب بروند. سراب هم مانند ترکمانچای یک شهر مهاجر فرست است و جمعیت زیادی از سراب در تهران و جاهای دیگر زندگی می کنند. تردد این جمعیت از ترکمانچای عایدات اقتصادی زیادی برای این شهر خواهد داشت.

۰۲/۲/۳۰ ۰۸:۳۴

اگر اندک مایه ای از ریاضی داشتید جمله ام را متوجه می شدید و اینقدر وقت کاربران را نمی گرفتید. من نگفتم میانه استان شود یا میانه شرایط استان شدن را دارد.

موفق باشید.

۰۲/۲/۲۹ ۲۲:۴۸

بازم میگم،برادر چرا خودت رو گول میزنی؟
بنا به چه دلایلی استان شدن میانه راحت تر از شهرستان شدن ترکمنچای هستش؟(لطفآ پاسخ بده)

اگر شرایط استان شدن راحت تر است،آخرین استان کی تشکیل شده و چرا بعد از آن تا این موقع استان جدیدی تشکیل نشده؟

در مورد ترکمنچای عرض کنم بله شرایط شهرستان شدن را دارد چون که طی چند سال اخیر بند جمعیت اجرا نمی شود و چندین و چند بخش، وجود دارد که کمتر از ترکمنچای جمعیت دارند ولی شهرستان شده اند نمونه اش همین لیلان یا ایجرود در زنجان با شهر ۲۵۰۰ نفری
در ضمن ترکمنچای چگونه خود را به حد شهرستان برساند در صورتی که اداره ها مستقل نیستند و باید کوچکترین کاری که انجام بدن توسط میانه تایید بشود
موقع پیگیری ها برای مستقل شدن هم میگویند شما بخش هستید و چارت شما پر است و برای مستقل شدن یا ارتقاء درجه باید شهرستان شوید.

در ضمن از شما سوال خودتان را میپرسم،به نظر شما شهر میانه از نظر امکانات به سطح استان شدن رسیده؟
چرا باید استانی تشکیل بدیم که ضیعف باشد و از قبل استان شدن برخی امکانات را بگیرد؟
چرا ما باید تبریز که مرکز استان قوی است و در مقابل آن میانه که میخواهد استان شود،آن هم استان ضعیف مقابل تبریز را انتخاب کنیم؟
از استدلال خودتان استفاده کردم

۰۲/۲/۲۹ ۲۱:۰۹

ابتد باز هم تأکید کنم که من نگفتم میانه استان شود، بلکه گفتم: استان شدن میانه راحتتر از شهرستان شدن ترکمنچای است.

و در انتها عرض کنم که اگر میانه شرایط استان شدن را ندارد مگر ترکمنچای شرایط شهرستان شدن را دارد؟

برای شهرستان شدن باید خود را به حد شهرستان شدن رساند نه اینکه از قِبل شهرستان شدن برخی امکانات را بگیریم و یک شهرستان ضعیف تشکیل دهیم.

۰۲/۲/۲۹ ۲۰:۵۲

فرق من نگفتم میانه استان شود با اگر میانه استان شود راحت تر است ! چیست؟

۰۲/۲/۲۹ ۲۰:۲۶

شما که در ستون رو خوب خوندین عرض کنم که ما بالای صد شهر درکشور داریم که جمعیتشان بالای صدهزارنفر یا بعبارتی بزرگتر از میانه هستند. کل استانهامون شاید نزدیک ۳۰تا باشه یعنی ۷۰تا شهر فعلا تو ایران داریم که از میانه بزرگتر و اولویت دارن به استان شدن! با این حساب استاد عزیز! میانه تا دویست سال دیگه هم استان نمیشه؟ ! درسته استاد!

۰۲/۲/۲۹ ۱۸:۴۶

یعنی انقد از شهرستان شدن ترکمانچای ناراحت هستید،اگه زمانی بخوان میانه رو استان کنن دوباره ترکمانچای رو جز استان میانه میشه
ولی بعید میدونم شهری بادوتاچهارراه و یه میدون رو استان کنن
همون فرمانداری ویژه رو هم همه بیاد دارن با چه شریطی گرفتین

۰۲/۲/۲۹ ۱۸:۴۳

این نماینده ها حتی نتونستن قطاری که سال ها پیش به میانه اختصاص داده شده بود رو نگه دارن
چه برسد به اینکه بتونن کار جدیدی برای شهر بکنن

۰۲/۲/۲۹ ۱۸:۰۶

برادر چرا خودت رو گول میزنی،میانه آخه کدوم شرایط استان شدن رو داره؟
سیاست دولت کوچک کردن شهرستان های بزرگ است،تا با ایجاد شهرستان جدید بتواند خدمات بهتری بدهد
اهر_مرند_مراغه هر کدام به چند قسمت تقسیم شدن و بجای یک بودجه چند بودجه گرفتن.
الان میانه ۴۰۰ روستا دارد که هرسال جمعیت روستاها کمتر میشود،ولی بناب ۲۹ روستا دارد،کدام شهرستان میتواند خدمات بهتری به اهالی ارائه بدهد؟
درضمن استان آذربایجان شرقی که میانه هم در آن قرار دارد جزء مسن ترین و مهاجر فرست ترین استان کشور است و هر سال جمعیت استان و میانه نسبت به سال قبل کمتر می شود و به راحتی میتوان با مقایسه آمار امروز با ۱۰ یا ۲۰ سال گذشته به این نتیجه رسید.
اگر دولت بخواهد استان جدید تشکیل بده این عامل رو هم در نظر میگیرد و پس ایجاد استان جدید در منطقه ما کمی بعید به نظر می رسد

۰۲/۲/۲۹ ۱۷:۵۰

این حرف را که استان کردن میانه راحت تر از شهرستان کردن ترکمنچای است رو با کدام دلیل و استدلال بیان میکنید؟
شهرستان های زیادی هستن که چندین سال است که در پی استان شدن هستن و حتی بعضی ها شرایطش رو هم دارن ولی دولت فعلآ نمیخواد استان جدید تشکیل بده،حتی دولت قبل خودش کارهای استان شدن ورامین را انجام داد تا از شلوغی تهران کاسته بشه ولی آن طرح هم ناموفق ماند.
ولی شما ببین تو این چندسال چند تا شهرستان در کشور ایجاد شده
بار مالی ایجاد استان با شهرستان قابل مقایسه نیست.
از آن طرف هم میانه شرایط استان شدن را ندارد،ویژه رو هم شرایطش رو نداشت،فقط شرط فاصله رو داشت و ویژه رو هم بخاطر دوستی حسینی با احمدی نژاد گرفته شد
ولی قضییه استان شدن خیلی سخت تر و حساس تر بررسی میشود.

۰۲/۲/۲۹ ۱۷:۳۱

اگر درسهایتان را هم اینگونه عجولانه می خواندید بعید است خوب خوانده باشید. من نگفته ام میانه استان شود، فقط گفتم: استان کردن میانه از شهرستان کردن ترکمنچای راحتتر و عواید آن نیز بیشتر بود.

۰۲/۲/۲۹ ۱۷:۲۹

برادرجان! لطفاً کمی تحقیق کنید. وقتی قزوین از زنجان جدا شد، زنجان فقط 4 شهر داشت. گشتند و روستاهایی مانند مایان شان و ایجرود و ... را شهرستان کردند. وقتی خراسان جنوبی به مرکزیت بیرجند مستقل شد، این استان تنها 3 شهرستان داشت. بعداً بخشهایی مانند زیرکوه و درمیان از دل همین شهرستان جدا شده و شهرستان شدند. 

۰۲/۲/۲۹ ۱۵:۳۶

درضمن تا شما منتظر استان شدن میانه باشید تمام اطراف میانه وبخشها خالی از سکنه شده وخود میانه نیز به مهاجرفرست ترین شهر تبدیل خواهد شد.
همین الان بخش کاغذکنان دوهزار نفر جمعیت دارد. با دو هزار فرمانداری میشه؟ یا میانه الان شدیدا داره جمعیت شو ازدست میده. پس باید زودتر فکر اساسی کرد

۰۲/۲/۲۹ ۱۵:۲۱

البته دریک حالت ممکنه میانه استان بشه اونم اینه زنجان جزء میانه باشه!

۰۲/۲/۲۹ ۱۵:۱۶

آقای نائبی انگار حضور ندارید،استان قزوین از استان زنجان جدا شده،شما اینجا میگید که تعداد شهرستانهای استان زنجان کم است و بعد از استان زنجان شدن، شهرستان ها بوجود آمدن

۰۲/۲/۲۹ ۱۵:۱۲

اصول تشکیل استان این است که چند شهرستان در کنار هم استان تشکیل میدهد نه اینکه بعد از استان شدن یک شهرستان،شهرستان های دیگر تشکیل شود.

۰۲/۲/۲۹ ۱۴:۵۸

زنجان یا استان خمسه همین الآن هم با شهرستان شدن روستاهایی مانند ایجرود یا خدابنده، کلا ۷ تا شهرستان است.

۰۲/۲/۲۹ ۱۴:۵۵

فرقش اینه که چو ۱۰۰ آید ۹۰ پیش ماست. با استان شدن میانه، چندین شهرستان کوچک ایجاد می شد مانند ترکمنچای و آچاچی و ....

۰۲/۲/۲۹ ۱۳:۴۱

بله دیگه،اگر پیگیر فرمانداری ترکمانچای باشند میشود زحمت،ولی پیگیر استان شدن میانه باشند می شود:رحمت

۰۲/۲/۲۹ ۱۳:۴۰

باید چند شهرستان کنار هم وجود داشته باشه که بشه استان،فعلآ کنار شهرستان میانه،هشترود و چاریماق هستن،بستان آباد هم که ۴۵ کیلومتری تبریزه،
اگه میانه به ۳ یا۴ شهرستان تقسیم شود و هشترود و چاریماق هم باشند،آن موقع میتوان امیدی داشت،
اگه به وسعت هم باشد،استان سیستان و بلوچستان به آن بزرگی رو تقسیم نمیکنن،و در مناطق کویری شهرستان های وجود دارد که از شهرستان میانه خیلی بزرگتر هستن و در مناطق دیگر شهرستان هایی وجود دارد که از نگاه دولت خیلی مهم تر و حتی پردرآمدتر هستن و بخش مهمی از در آمد دولت از آنجاست ولی خبری از استان شدن نیست،مثل عسلویه که بیش از ۴۰۰ کیلومتر از مرکز استان فاصله دارد و اکثر زیرساخت ها رو هم برای استان شدن رو دارد
در ضمن شاید چندین و چند سال هم ایجاد استان جدید در منطقه ما مطرح نشود،باید مناطق اطراف میانه پاسوز این باشد که میانه ای ها میخوان استان شوند.

۰۲/۲/۲۹ ۱۲:۴۹

استان شدن میانه امکانش صفر هست. برای استان شدن حداقل باید مرکزیت به ده تا شهرستان باشد. میانه الان با این اتوبان جدید نقش مرکزیتش حتی برای 4تا شهرستان هم ندارد. پس باید بجای خیالبافی باواقعیت کنار اومد

۰۲/۲/۲۹ ۱۲:۲۴

آن انرژی را روی استان شدن میانه می گذاشتند هم سریعتر جواب می گرفتند و هم بهره اش بیشتر بود.

۰۲/۲/۲۹ ۰۱:۵۷

شما متاسفانه ظاهرا اطلاعی از شرایط شهرستان شدن مناطق زیادی از کشور که به مراتب جایگاه جمعیتی واقتصادی و محیطی پایینتری از ترکمنچای داشتن و تبدیل به شهرستان شدن را ندارید. بهتره اطلاعات خودتون رو در زمینه نقش فرمانداری شدن یک منطقه در توسعه وپیشرفت ان منطقه بالا ببرید وارتقا ترکمنچای به فرمانداری رو اینقدر کم اهمیت جلوه ندین. اتفاقا اصلیترین مشکل منطقه میانه تبدیل ترکمنچای به شهرستان است و این اتفاق باعث مهاجرت معکوس به منطقه ودر نهایت باعث پیشرفت خود میانه نیز در افق بلند مدت خواهد شد. ترکمنچای جمعیت شناورش در فصل تابستان بیش از 60هزار نفر میرسد ارتقا بخش باعث رشد اشتغال وافزایش سکونت دایم در منطقه خواهد شد. ترکمانچای پتانسیل خیلی بیشتر از میانه وخیلی شهرستانهای استان در بخش گردشگری وغیره دارد که به دلیل بخش بودن ودیده نشدن مغفول ماندهالبته ایراد مردم ترکمنچای این است که فکر میکنند نمایندگان میانه نفوذ زیادی در ساختار قدرت در مرکز دارن در حالیکه ترکمانچای تحصیلکرده های بیشمار با جایگاه ونفوذ بالا در مرکز دارد که میتوانند از نفوذ انها برای ارتقا شرایط ترکمنچای استفاده کنند

۰۲/۲/۲۸ ۲۲:۰۱

برداشتتان از نوشته من همین بود؟!

۰۲/۲/۲۸ ۲۰:۳۴

پیشنهاد میدم،اصلآ نمایندگان از دفعه بعدی تو خونه بشینن و حقوق بگیرن،خدایی نکرده برای رفتن تهران به زحمت می افتن
مرد مومن یکی از وظایف نماینده پیگیری مشکلات منطقه و رفع اونهاست.
اگر میخواد زحمت نیوفته،بشینه خونش
درضمن اگه زحمت نکشه و کاری برای مردم منطقه نکنه، اون حقوق و مزایایی که میگیره حلال نیست.

۰۲/۲/۲۸ ۱۹:۱۴

در رای اعتماد وزیرکشور اون موقع میانه هنوز یک نماینده داشت و دور دوم برگزار نشده بود .

۰۲/۲/۲۸ ۱۹:۱۲

این نمایندگان خوب پیگیری نکردند اتفاقا نمایندگان ادواری در این خصوص خیلی پیگیرتر بودند و خیلی تلاش کردند متاسفانه بدلیل منطبق نبودن بر شرایط تقسیمات کشوری موفق نبودند شاید الان شرایط احراز محقق شده باشد باید بیشتر پیگیر بود .

۰۲/۲/۲۸ ۱۸:۲۸

متاسفانه مردم هوشیار نیستند و در هر دوره مجددا وعده ها را باور می کنند و نماینده به جای رفتن پیش مسئول تقسیمات کشوری و بررسی جداول جمعیتی و شرایط احراز و قوانین مربوطه و ارائه راهکار لازم ، متاسفانه پیش معاون و شخص غیر مرتبط می روند و عکس خود را پخش می کنند و بیچاره مردم .

۰۲/۲/۲۸ ۱۶:۱۴

اهالی ترکمنچای سبک و سنگین کنند. یک نفر از خود ترکمنچای رو انتخاب کنند. همگی تک رای به وی دهند. و ایشان اگر انتخاب شدند کل 4 سال رو صرف فرمانداری شدن ترکمنچای کنند و در نهایت یک میدان به نام ایشان نام گذاری شده و مجسمه شان در ان نصب شود!

۰۲/۲/۲۷ ۲۲:۳۴

قدیمنئن دئییبلئر : یالانچی طاماحکاری آللادار ، فقط یک راهکار دارد ، آنهم اینکه در ایندوره مردم دندان طمع را بکشند و فریب نخورند و تا میتوانند رأی ندهند ، نماینده با حداقل حداقل حداقل رأی بره به مجلس ، شاید خجالت بکشند ، البته که ازماست که برماست

۰۲/۲/۲۷ ۱۵:۰۳

از نامزدها و نماینده های محترم تقاضا می شود یا به اندازه توانایی شان وعده دهند یا به اندازه وعده شان توانایی نشان دهند. بیش از 10 سال است که این موضوع، برای دیگر نمایندگان میانه باعث زحمت شده و موجبات آرای بادآورده برخی نامزدها شده است. میانه به خاطر همین وعده، دوقطبی شده است و فردی که سابقه مدیریت بر یک نانوایی را هم ندارد، به خاطر دو قطبی شدن یا به امید تحقق این وعده، هزاران رأی می آورد. فردا یک نامزد یا نماینده نیز وعده می دهد کندوان یا کاغذکنان را به یک شهرستان تبدیل کند و 20-10 سال فرمانداران و نمایندگان میانه را به زحمت می اندازد. 

۰۲/۲/۲۷ ۱۴:۳۶

همون مددی هیچ کاری نتونست بکنه لطفاً اسم اون رو نیار

۰۲/۲/۲۷ ۱۴:۳۵

انشالله آقای مهدی اسماعیلی در چند روز گذشته چندین دلدار با مسئولین‌ وزارت کشور داشته اند و مسئله انشالله حل میشه

۰۲/۲/۲۷ ۱۳:۳۷

موقعی که قرار بود میانه فرمانداری ویژه شود ، در شهرستان شدن ترکمانچای کارشکنی شد

۰۲/۲/۲۷ ۱۳:۳۷

اگه این دوره با این نمایندگان ترکمنچای فرمانداری نشه فک کنم دیگه کار خیلی سخت هست باتوجه به جدیت پیگیری ونفوذ این عزیزان به نظرم اگه از خود ترکمنچای کسی هم نماینده بشه که بشه ! علاوه بر اینکه نماینده 4۰3 روستا وبخش های 4 گانه میشه وکل کار ها رو ول کنه و4 سال به وزارت کشور وریاست جمهوری بره که اگه راه بدن باز بخش ترکمنچای فرمانداری نخواهد شد. بلی، بالاخره،باتوجه به اینکه ...

۰۲/۲/۲۷ ۱۳:۳۰

با توجه به پیگیری ها، نامه نگاری ها وتذکر ها به نظر ان شالله حتما ترکمنچای فرمانداری خواهد شد، بنده به یاد دارم که آقای اسماعیلی در مسجد در ترکمنچای که آقای حسینی هم حضور داشتن گفت که در رای اعتماد وزیر کشور آقای حسینی در اتاق یکی از نمایندگان عضو هیت رییسه صورت جلسه کرده وقول فرمانداری ترکمچای، شهرداری منطقه2 میانه و چند مسله توسعه کل شهرستان رو از وزیر گرفتن. البته جدیت پیگیری از طرف شهرستان نیست و مردم بخش و بخشداری نیست از جمله ارتقا صومعه علیا به دهستان.

۰۲/۲/۲۷ ۱۳:۳۰

فقط حاج مددی

اخبار روز