کد خبر: ۳۸۰۷۴
۳۰۴۴ بازدید
۱۴ دیدگاه (۱۳ تایید شده)

دیدار اهالی رسانه با پدرمعنوی میانه ، سیدسجاد حججی / تصاویر

۱۳۹۴/۱/۲۱
۱۴:۱۷

دیروز اهالی رسانه با حضور در منزل تاریخی سیدسجاد حججی به ملاقات ایشان رفتند .

سیدسجاد حججی نماینده اسبق مردم میانه در مجلس شورای اسلامی ، سهم به سزایی در به ثمر رساندن انقلاب اسلامی در شهرستان میانه و حتی استان داشتند .

ایشان اولین روحانی میانه ای بود که به دیدار امام خمینی در نوفل لوشاتو رفته و سخنرانی های روشنگرانه زیادی در میانه داشتند ، امروز بعد از سالها گرچه گرد پیری بر سر و صورت او نشسته ولی کماکان به رغم کسالت بازهم همان کلام های بی پرده خود را داشت .

حجت الاسلام حججی آرزوهایی هم برای میانه داشت و آن هم تکمیل طرحهای نیمه تمام ، رفع بیکاری ، وحدت بین مسئولین و افزایش سطح درآمد و رفاه مردم بود .

این دیدار یک ساعته به بهانه تبریک سال نو به پیرمجاهد میانه ای بود ، در پایان اهالی رسانه تصاویر یادگاری را با حاج آقا حججی انداختند .

سیدسجاد حججی که در میان همشهریان خود به "میرسجاد" معروف است در سال 1307 در میانه متولد شد و اکنون در 87 سالگی عمر خود زندگی می کند.

دیدار اهالی رسانه با پدرمعنوی میانه ، حجت الاسلام سیدسجاد حججی

تصویر طاهر نائبی

با تشکر از آقای حسن زاده بابت ارسال تصاویر

*********

مطالب مرتبط در صدای میانه :

به یاد پیر مجاهد - حاج سید سجاد حججی در نوفلوشاتو - عبدالرحیم اباذری

آشنائی با نمایندگان مجلس میانه ـ قسمت چهارم: حجه الاسلام والمسلمین سیدسجاد حججی

پاسخ حجه الاسلام والمسلمین عبدالرحیم اباذری به مقاله آشنائی با حجه الاسلام والمسلمین سیدسجاد حججی

روایتی از انقلاب اسلامی در میانه + تصاویر ماندگار مردم در آن روزها

باز هم روحانی مبارز میانه درخشید/به مناسبت پنجاه و دومین سال اخذ نخستین اجازه نامه از امام خمینی

نکاتی پیرامون مدرسه علمیه جعفریه - عبدالرحیم اباذری

 جدیدترین تصاویر از سیدسجاد حججی / ماجرای ملاقات با امام (ره) در پاریس و نامه امام به مردم میانه

عکس های عکاس ایتالیایی از امام(ره) در تبعید با حضور سیدسجاد حججی

برای اولین بار در صدای میانه ؛ دستگیری وشکنجه دو روحانی میانه ای به روایت آیت الله احمدی میانجی / تصویر دیده نشده از حجت الاسلام حججی

 

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۴/۱/۲۳ ۰۸:۴۴
با ارزوی تندرستی و سلامتی برای سید بزرگوار ؛خیلی دلم میخواست من هم در این دیدار حضور داشته باشم ولی در مسافرت بودم و تشکر ویژه از دوستا ن و همکاران بزرگوارم علل الخصوص آقای داود رضالو وقادر حسن زاده که مقدمات این دیدار رو فراهم نمودند
۹۴/۱/۲۳ ۰۰:۱۸
[quote name="مهندس شیری نیا"] این دیدار در میانه انجام شده یا قم؟ [/quote] در میانه و خانه قدیمی حاج آقا .
۹۴/۱/۲۲ ۲۳:۵۹
این دیدار در میانه انجام شده یا قم؟
۹۴/۱/۲۲ ۱۵:۴۴
خدا حفظشان کند با پدر بزرگ بنده نیز نزدیکی بسیار داشتند ((حجت الاسلام همتعلی نمازی))حتی مادر بزرگم که سیده هم بودند و همیشه به لفظ پسر عمو و دختر عمو همدیگر رو یاد میکردند خاطرات زیادی از ایشان برایمان نقل میکردند. هنوز کیو سک های نگهبانی درب منزل و زمان سخنرانی ایشان در مسجد موسی بن جعفر (ع) طالقانی موجود است و هنوز هم بیشتر رزمندگان و انقلابیون میانه خود را از سربازان خط مش ولایی ایشان می دانند.
۹۴/۱/۲۲ ۱۳:۴۳
[quote name="روابط عمومی دفتر مهندس حسینی"] جناب آقای نائبی ، اقدام شما و دوستان بزرگوار ستودنی است .نقش و تاثیر جناب آقای حججی در شهرستان میانه برای هیچ کس پوشیده نیست و باید قدردان چنین اشخاصی بود.از خداوند متعال برای آقای حججی سلامتی و طول عمر با عزت و کرامت خواستاریم. [/quote] ذکر خیری از دیدار مهندس حسینی با ایشان شد : [img]http://static.vom.ir/images/tahernaebi/2bb232c0b13c774965ef8558f0fbd6152d91d5aee08817caccf6b52d360b886c.jpg[/img]
۹۴/۱/۲۲ ۱۳:۰۸
شانزدهم فروردین سال 1340 ش، نخستین شخصی که از امام خمینی در امور حسبیه و شرعیه اجازه می‌گیرد، کسی نیست؛ جز عالم و فاضلی از خطه‌ی عالم‌خیز و قهرمان‌پرور آذربایجان؛ شهر میانه، میانه‌دار مبارزات و انقلابیون این شهر، حجت الاسلام و المسلمین سید سجاد حججی، با بررسی منابع و آثار مختلف حضرت امام، به خصوص صحیفه امام، اجازه نامه‌ای فقهی پیش از این تاریخ، از ایشان صادر و ثبت نشده است. آرزوی سلامتی و طول عمر برایشان از درگاه ایزد منان خواستاریم .
جناب آقای نائبی ، اقدام شما و دوستان بزرگوار ستودنی است .نقش و تاثیر جناب آقای حججی در شهرستان میانه برای هیچ کس پوشیده نیست و باید قدردان چنین اشخاصی بود.از خداوند متعال برای آقای حججی سلامتی و طول عمر با عزت و کرامت خواستاریم.
۹۴/۱/۲۲ ۰۷:۵۴
آرزوی صحت و سلامتی و طول عمر با برکت برای آن عزیز را دارم تشکر از اهالی رسانه که در این گیرودار تبلیغات سیاسی و انتخابات ، یادی از آن مبارز نستوه کردند
۹۴/۱/۲۲ ۰۰:۰۹
[quote name="عبدالرحیم اباذری"] بنده هم از دور این اقدام بجا و به موقع را به اهالی رسانه تبریک گفته واز آنان تشکر می کنم.پیشنهاد آقای طاهر نائبی خواسته همه اهل فرهنگ وتعهد است. بعلاوه اسناد ، مدارک ، نامه ها وعکس های بسیاری از حاج آقا حججی موجود است ولازم است با حمایت مسئولین این آثار تاریخی در یک مجموعه ماندگار به چاپ برسد ودر اختیار نسل حاضر وآینده قرار گیرد. آنچه که تاکنون از ایشان به عنوان خاطرات وغیره منتشر شده تنها بخش کوچکی از خدمات ، مبارزات و فعالیت های ایشان را شامل می شود و هنوز ناگفته های زیادی از ایشان باقی است وهمت انسان های دلسوز ومتعهد را می طلبد. [/quote] ممنون حاج آقا اباذری ، منتظر چاپ کتاب جدید شما که در این باب است ، هستیم .
۹۴/۱/۲۱ ۱۸:۰۱
بنده هم از دور این اقدام بجا و به موقع را به اهالی رسانه تبریک گفته واز آنان تشکر می کنم.پیشنهاد آقای طاهر نائبی خواسته همه اهل فرهنگ وتعهد است. بعلاوه اسناد ، مدارک ، نامه ها وعکس های بسیاری از حاج آقا حججی موجود است ولازم است با حمایت مسئولین این آثار تاریخی در یک مجموعه ماندگار به چاپ برسد ودر اختیار نسل حاضر وآینده قرار گیرد. آنچه که تاکنون از ایشان به عنوان خاطرات وغیره منتشر شده تنها بخش کوچکی از خدمات ، مبارزات و فعالیت های ایشان را شامل می شود و هنوز ناگفته های زیادی از ایشان باقی است وهمت انسان های دلسوز ومتعهد را می طلبد.
۹۴/۱/۲۱ ۱۶:۱۹
[quote name="طاهر نائبی"] ملاقات بسیار جالبی برای همه ما بود . انتظار بر این هست که برخی مسئولین ارشد هم به دیدار این روحانی مبارز می رفتند . سیدسجادحججی جزو معدود روحانیونی هست که از موقعیتش هیچ گاه سواستفاده نکرد ، حالا هم در دوران بازنشتگی بعد از سالها دوندگی و با دوره نمایندگی مجلس ، امام جمعه و سالها مبارزه انقلابی ماهی 670 هزار تومان (حداقل کارگری) حقوق برایش درنظر گرفته شده است ، هرچند خودش این را هم زیاد می داند ، ایشان رابطه مردمی اش را بر همه مادیات ترجیح می دهد . در پایان یک پیشنهاد برای مسئولین دارم و آن هم این است که خانه نماینده اسبق میانه به عنوان خانه ای که نقش به سزایی در روشنگری ها و حضور مردم در زمان قبل انقلاب داشت بعنوان یک اثر تاریخی ثبت و از آن محافظت شود . [/quote] پیشنهاد بسیار بجایی است
۹۴/۱/۲۱ ۱۵:۳۴
ضمن آرزوی صحت و سلامتی و طول عمر برای آن سید بزرگوار، اگر ایشان در میانه ساکن شوند خیلی خوب می شود.
۹۴/۱/۲۱ ۱۴:۳۴
ملاقات بسیار جالبی برای همه ما بود . انتظار بر این هست که برخی مسئولین ارشد هم به دیدار این روحانی مبارز می رفتند . سیدسجادحججی جزو معدود روحانیونی هست که از موقعیتش هیچ گاه سواستفاده نکرد ، حالا هم در دوران بازنشتگی بعد از سالها دوندگی و با دوره نمایندگی مجلس ، امام جمعه و سالها مبارزه انقلابی ماهی 670 هزار تومان (حداقل کارگری) حقوق برایش درنظر گرفته شده است ، هرچند خودش این را هم زیاد می داند ، ایشان رابطه مردمی اش را بر همه مادیات ترجیح می دهد . در پایان یک پیشنهاد برای مسئولین دارم و آن هم این است که خانه نماینده اسبق میانه به عنوان خانه ای که نقش به سزایی در روشنگری ها و حضور مردم در زمان قبل انقلاب داشت بعنوان یک اثر تاریخی ثبت و از آن محافظت شود .

اخبار روز