کد خبر: ۴۰۸۶۹
۳۲۳۵ بازدید
۱۴ دیدگاه (۱۳ تایید شده)

ماجرای «اسلحه‌کشی» یک فرماندار به ارباب رجوع + واکنش وزیر کشور و نماینده مردم میانه

۱۳۹۴/۳/۲
۱۴:۴۱

شهرستان میانه در 165 کیلومتری تبریز واقع شده و از سمت شمال با شهرستان سراب، از سمت شرق با استان اردبیل، از سمت غرب با شهرستان‌های بستان‌آباد، هشترود و چاراویماق و از سمت جنوب با استان زنجان هم‌مرز است.

با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و آغاز تغییر گسترده مدیریتی در سطح کشور، اسماعیل جبارزاده استاندار آذربایجان شرقی 30 بهمن 92 با حضور در شهرستان میانه، فرماندار جدید این شهرستان را معرفی کرد.

بر این اساس، اسماعیل حیدری‌آزاد به عنوان فرماندار جدید شهرستان میانه معرفی و از خدمات تقی خلفاپور در سمت فرمانداری سابق این شهرستان قدردانی شد.

اما ظاهرا حیدری‌آزاد بنا نداشت تا انتهای مقصد در قطار تدبیر و امید حضور داشته باد چرا که به دلیل یک اقدام بی تدبیر مجبور شد از کاروان اعتدال پیاده شود.

اسلحه‌کشی!
چندی پیش ماجرای اسلحه‌کشی اسماعیل حیدری‌آزاد فرماندار وقت میانه به روی یک ارباب رجوع منتشر شد و انتشار این اخبار مصادف با برکناری وی شد تا احتمال این اخبار قوت گیرد.

ظاهرا ماجرا از این قرار بود که یک ارباب رجوع به دفتر کاری حیدری آزاد فرماندار وقت میانه مراجعه می‌کند و به دلایل نامعلومی بین آن‌ها مشاجره لفظی پیش می‌آید.

حیدری‌آزاد بلافاصله از اسلحه کمری خود استفاده کرده و بر روی ارباب رجوع نشانه‌گیری می‌کند.

رئیس دفتر فرماندار وقت میانه که شاهد این صحنه بوده خود را به روی حیدری‌آزاد انداخته و مانع از شلیک وی به ارباب رجوع می‌شود که نهایتا فرماندار وقت به زمین می‌افتد.

حیدری‌آزاد بلافاصله از جا برخواسته و با رئیس دفتر خود درگیری فیزیکی پیدا کرده و او را تهدید به اخراج می‌کند.

رئیس دفتر فرماندار وقت نیز بلافاصله به وزارت کشور در تهران مراجعه و موضوع را گزارش می‌دهد.

واکنش وزیر
سرانجام وزیر کشور طی یک دستور فوری خواستار عزل حیدری‌آزاد می‌شود.

البته مراسم تودیع و معارفه حیدری‌آزاد فرماندار وقت میانه با شکری فرماندار جدید میانه بدون حضور استاندار آذربایجان شرقی روز 28 فروردین 94 برگزار شد.

اظهارات نماینده
سید بهلول حسینی در این رابطه به خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران گفت: من خیلی پیگیر قضیه نبودم ولی چنین قضیه‌ای مطرح بوده است.

وی افزود: علی رغم این که فرماندار قبلی را می‌شناختم ولی موضوع را اصلا نپرسیدم و تا به حال نیز نپرسیده‌ام که موضوع از چه قرار بود.

نماینده مردم میانه در مجلس تصریح کرد: عزل حیدری‌آزاد به عنوان فرماندار میانه برای من هم غیرمترقبه بود ولی دیدم دولت حق دارد چرا که دولت حکم داده و خودش هم برکنار می‌کند.

وی تصریح کرد: من هم قضیه اسلحه کشی فرماندار وقت میانه بر روی ارباب رجوع را شنیده‌ام.

حسینی خاطر نشان کرد: البته خود آقای حیدری‌آزاد در جلسه تودیع و معارفه به موضوع اشاره کرد و گفت که صحت ندارد، چنین اتهامی به من زده‌اند ولی صحت ندارد.

نماینده مردم میانه در مورد حکم عزل حیدری‌آزاد از سوی وزیر کشور نیز گفت: ظاهرا گزارش اسلحه کشی به عنوان بولتن خبری به وزارت کشوری ارسال شده و وزیر کشور هم زیر آن نوشته بود اگر صحت دارد، ایشان را برکنار کنید.

وی ادامه داد: همان گونه که عرض کردم آقای حیدری‌آزاد در جلسه تودیع و معارفه به این مسئله اشاره کردند و گفتند صحت ندارد و اگر صحت داشت سعی می‌کرد بر روی آن سرپوش بگذارد.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خاطر نشان کرد: عزل زیرمجموعه از اختیارات قوه مجریه است و ما نمی‌توانیم بگوییم ایشان را ابقا کنید.

منبع : باشگاه خبرنگاران

 

****************

مطلب مرتبط :

آنچه در جلسه تودیع و معارفه فرماندار ویژه میانه گذشت ؛ حیدری آزاد : سینه مالامال درد است / به جای اسلحه کشی می توانستم برکنار کنم

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۴/۳/۱۱ ۱۹:۵۳
به هر حال میانه است .ممکنه کسی هم هفت تیر کش از آب در بیاد .تعجب ندارد
۹۴/۳/۴ ۱۵:۴۸
[quote name="میانه ای"] مگر فرمانداری دوربین مداربسته نداره؟ الان دیکه زمانه شاهد رو کردن گذشته همه جا تحت نظره [/quote] نه متاسفانه نداره دوربین
۹۴/۳/۴ ۱۲:۳۵
مگر فرمانداری دوربین مداربسته نداره؟ الان دیکه زمانه شاهد رو کردن گذشته همه جا تحت نظره
۹۴/۳/۳ ۱۰:۵۹
سناریو کثیفی برای حذف حیدری آزاد طراحی کردند و متاسفانه به نتیجه هم رسیدند . حیف و صد حیف بخاطر رفتن حیدری آزاد ، متاسفانه میانه ظرفیت افراد توانمند را ندارد. افراد فهیم و بی غرض هم فرماندار سابق را در مدت کوتاه شناخته اند و هم رییس دفتر مادام العمر را در این مدت طولانی
۹۴/۳/۳ ۰۱:۳۳
دلی بیر داشی آتار قوییا ، مین عاققیللی اونی چیخارداماز
۹۴/۳/۳ ۰۱:۱۲
گل بودیم و به سبزه نیز آراسته میشویم http://aftabnews.ir/fa/news/298619 http://hodana.ir/fa/news/91854 http://tnews.ir/news/894841895963.html http://www.irankhabar.ir/fa/doc/news/29477 http://www.dayan.ir/news/fortuity/82074.aspx http://aftabnews.ir/fa/news/298619 http://diyarmirza.ir/1394/03/%D9%88%D8%A7%DA%A9%D9%86%D8%B4-%D9%88%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%AD%D9%87-%DA%A9%D8%B4%DB%8C-%DB%8C%DA%A9-%D9%81%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86/ http://www.shomanews.com/NewsDetail/99385 . . . اگر در اینترنت یک جستجوی ساده بکنید سایتهای زیادی را می یابید که این سناریو را منتشر نموده اند که متاسفانه همه چیز آن بر علیه ماست
۹۴/۳/۳ ۰۰:۰۹
اون قسمتی که رئیس دفتر خودشو میندازه رو فرماندار خیلی هیجان انگیزه کاش اون قسمتو یه بار دیگه با حرکت آهسته مینوشتن تا عمق حرکت خوب احساس بشه
۹۴/۳/۲ ۲۳:۴۵
غم انگیزترین قسمت این داستان اظهار بی اطلاعی نماینده محترم از این اتفاق و عدم تمایلش به فهمیدن اصل ماجراست. ممنون جناب حسن زاده ،خوب نوشتيد،حداقل نماينده هاي محترم ما بايد به صحت و سقم جريان پي مي بردن. در ثاني از دادن يك فرماندار شهري مثل ميانه نبايد به اين راحتي و يك شبه صورت بگيره؟؟!!!
۹۴/۳/۲ ۲۳:۴۰
برای باشگاه خبرنگاران و هر کسی که این خبر را تنظیم کرده متاسفم که چنین خبری را بدون تحقیق درج کرده و بلافاصله بازنشر شده است و الان در سایتهایی که این خبر زده شده ، کامنت هایی می آید که متاسفانه در آنها با آبروی افراد بازی شده است ، نمونه ای از کامنت ها در سایت برترین ها : * در اصل ، مشتري مداري !! همينه ، ولي درشعار ! ما نوكر مردميم !!!! به اين ميگن صداقت و درستي در حرف و در عمل !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! البته ، نوع بومي سازي شده اش توسط دانشمندان جوانمون در جاي جاي ميهن!!!!!!!!! * از قانون اسلحه آزاد آمریکا خوششون اومده فقط واسه مدیران و خواص اما مردم نه ! * وقتی هر کسی از راه میرسه بصرف ظاهر خوشنقشش میزارن سر پستای مهم نتیجش اختلاسای میلیاردی و هفتیر کشی و وضعیت نابسمان جامعه میشه * دستت نشانده هایشان روی مردم ااسلخه میکشن حالا در پولهای کثیف ومبارزه با مواد مخدر و .... کنفرانس میدهند * واقعا از انتشار این خبر متشکریم - واقعا دل مردم استان آ.ش از دست بی کفایتی ها و بی لیاقتی ها این استاندار و معاونانش خون شده است * به به بزن دست قشنگه را . اینهم از مسولین خدا شناس ما به روی یک همنوع و ارباب رجوع اسلحه میکشه یعنی این فرد انقدر گستاخ بود چه کسانی اینها را سر کار میگذارند این فرد باید دادگاهی و انفصال از خدمات دولتی گردد. * این افتخار آفرینی و شاهکار الگوی رفتار اداری جناب حیدری آزاد را خدمت استاندار آ.ش و معاونین محترم شان از صمیم قلب تبریک عرض مینمائیم * اسلحه کشیدن روی ارباب رجوع!!! فقط همینو کم داشتیم...
۹۴/۳/۲ ۲۲:۱۱
باتوجه به اینکه گزارش رییس دفتر فاقد مدرک؛بینه محکمه پسندی است حال بدنبال یک شاهد خیالی برامده است وجریان این داستان کودکانه را باداخل کردن یک ارباب رجوع خیالی تکمیل کرده است حال اینکه ایشان وعوامل پشت پرده دربرابر حضرت احدیت ومحکمه الهی روسیاه اند
۹۴/۳/۲ ۱۶:۳۱
همش حرفه با دلیل ثابت کنین در اسلام داریم که گفته اند اگر یک فرد رابطه غیر مشروع با فرد دیگری داشت و یک نفر نیز آن را دید با گفتن تنها آن یک نفر نمیتوان فرد را گناهکار دانست و گفته اند که باید سه نفر عادل شهادت دهند حال با این وجود از روی حدس و گمان نمیشود به کسی انگ اسلحه کشی و هفت تیر کشی را داد
۹۴/۳/۲ ۱۶:۰۶
داستان سرایی خبرنگار باشگاه خبرنگاران که براساس شنیده ها و خوانده هایش نوشته شده جای بحث فراوان دارد ولی اینکه به خاطر ممانعت از تیراندازی به یک ارباب رجوع و زمین خوردنش، رئیس دفتر راتهدید به اخراج کرده، مضحک ترین قسمت این داستان است چرا که این سبک داستان ها را معمولا برای بچه های ابتدایی می سرایند چون هنوز به مرحله ای نرسیده اند که از علت و معلول ها و منطقی بودن اتفاقات سخن بگویند و سوال بپرسند. اما غم انگیزترین قسمت این داستان اظهار بی اطلاعی نماینده محترم از این اتفاق و عدم تمایلش به فهمیدن اصل ماجراست. آنجا که می گوید"علی رغم این که فرماندار قبلی را می‌شناختم ولی موضوع را اصلا نپرسیدم و تا به حال نیز نپرسیده‌ام که موضوع از چه قرار بود". آقای نماینده محترم ای کاش شما می پرسیدید و لااقل ماجرا برای جنابعالی روشن می شد تا شما هم موکلانتان را قانع میکردید که حیدری آزاد حق بود آن بلا سرش بیاد.
۹۴/۳/۲ ۱۴:۵۱
در جلسه تودیع حیدری آزاد در این زمینه توضیحات کامل را دادند .

اخبار روز